Riderscan Project - mezinárodní anketa 16 evropských zemí

vydáno 2. 4. 2013, text hell

Základem každého zlepšení je dialog, k němuž chce mezi motocyklisty, ostatními motoristy i veřejností přispět ÚAMK. Ten jako člen FEMA (Federation of European Motorcyclists' Associations) představil mimořádnou anketu Riderscan Project. Spuštěna bude v Česku 4. dubna.

Cílem obsáhlé ankety, zaměřené celkem na osm oblastí, je dozvědět se více o tom, co ztěžuje život motorkářům, jak se k nim chovají ostatní účastníci silničního provozu, co by podle jejich názoru bylo potřeba změnit a zlepšit. Tohle se mezi motocyklovou veřejností stále probírá, ale výsledky doposud většinou žádné. Každý už zažil situaci, v níž ho ohrožoval nějaký řidič automobilu, skoro každý se musel vyrovnávat s nedáním přednosti v jízdě svému motocyklu. Nebezpečné situace vedou k haváriím s těžkými následky a FEMA se s tím chce nyní poprat. Začíná s anketou, v níž mohou motocykloví příznivci vyjádřit své názory nahlas. Bruselská FEMA věří, že hlas motorkářů z 16 zemí už skutečně bude slyšet a názory mezinárodní ankety poslouží dobré věci. ÚAMK zase zastává názor, že by názory českých motorkářů měly znát i naše odpovědné orgány. Předpokládá se, že půjde o důležitý materiál pro sdělovací prostředky a výstupy budou poskytnuty zástupcům poslaneckých sborů, ministerstev, vlád, i Evropskému parlamentu.
ČMN se staly partnerem tohoto projektu. Pokud se rozhodnete vyplnit anketní dotazník, najdete ho v českém překladu na adrese http://www.fema-online.eu/riderscan-anketa. Výsledky se bude zabývat v červenci zasedání FEMA, ale práce se získanými informacemi bude pokračovat i v příštím roce. S výsledky ankety, která zároveň poběží v 16 evropských zemích, vás seznámíme v našich novinách.


Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 11/2022
  • Výměna olejového filtru motorky
  • Motorbike 10/2022
  • Motorbike 9/2022
  • Motorbike 7-8/2022

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před 5 dny v 15:57
Nová Honda CL500 se nese v duchu bohatého retro stylu inspirovaného modely řady CL z let šedesátých a sedmdesátých.
Magazín Motoroute
20. listopadu v 19:41
CFMOTO odhalila na EICMA 2022 nové modely
Časopis Motorbike
6. listopadu
😍 Motorbike 11/2022 😍
Pomalu se chystáme na italskou výstavu EICMA, ale ještě předtím jsme si pořádně mákli na letošním předposledním vydání Motorbike 😎. Najdete v něm tradičně nejen slušnou dávku testů motorek, skútrů a čtyřkolek, ale krom dalšího třeba i reportáže ze závodů či dalších akcí, vonících benzínem. Prostě vše, o čem má správný motorkářský časopis být.
A věříme, že se vám i listopadový Motorbike (opět rozšířený na 124 stran) bude líbit! 😈
Více na www.motolife.cz/.../motorbike-11-2022-motorbike-45f4
Všechny příspěvky ...