Riderscan Project - mezinárodní anketa 16 evropských zemí

vydáno 2. 4. 2013, text hell

Základem každého zlepšení je dialog, k němuž chce mezi motocyklisty, ostatními motoristy i veřejností přispět ÚAMK. Ten jako člen FEMA (Federation of European Motorcyclists' Associations) představil mimořádnou anketu Riderscan Project. Spuštěna bude v Česku 4. dubna.

Cílem obsáhlé ankety, zaměřené celkem na osm oblastí, je dozvědět se více o tom, co ztěžuje život motorkářům, jak se k nim chovají ostatní účastníci silničního provozu, co by podle jejich názoru bylo potřeba změnit a zlepšit. Tohle se mezi motocyklovou veřejností stále probírá, ale výsledky doposud většinou žádné. Každý už zažil situaci, v níž ho ohrožoval nějaký řidič automobilu, skoro každý se musel vyrovnávat s nedáním přednosti v jízdě svému motocyklu. Nebezpečné situace vedou k haváriím s těžkými následky a FEMA se s tím chce nyní poprat. Začíná s anketou, v níž mohou motocykloví příznivci vyjádřit své názory nahlas. Bruselská FEMA věří, že hlas motorkářů z 16 zemí už skutečně bude slyšet a názory mezinárodní ankety poslouží dobré věci. ÚAMK zase zastává názor, že by názory českých motorkářů měly znát i naše odpovědné orgány. Předpokládá se, že půjde o důležitý materiál pro sdělovací prostředky a výstupy budou poskytnuty zástupcům poslaneckých sborů, ministerstev, vlád, i Evropskému parlamentu.
ČMN se staly partnerem tohoto projektu. Pokud se rozhodnete vyplnit anketní dotazník, najdete ho v českém překladu na adrese http://www.fema-online.eu/riderscan-anketa. Výsledky se bude zabývat v červenci zasedání FEMA, ale práce se získanými informacemi bude pokračovat i v příštím roce. S výsledky ankety, která zároveň poběží v 16 evropských zemích, vás seznámíme v našich novinách.


Další iČMN články

 • 50 let řadových čtyřválců Honda
 • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
 • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

 • Vojtech Ďuriš
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Aspar Racing Team
 • Motorbike 4/2021
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Konica Minolta Honda
 • Vychází časopis Drž stopu

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Jaroslav Šíma
před 2 dny ve 21:58
Moc pěkný dárek od Světa motorů k najetí milionu mil!
Marek Lichtenberg
před 2 dny ve 23:05
0
Velký obdiv, Jardo 👍
Bikes.cz
před 4 dny ve 22:17
Nový boxer od BMW je jedním z největších a nejúchvatnějších motocyklových motorů, říká Dominik Valášek v testu BMW R18. Technická data k tomuto nevšednímu modelu najdeš v katalogu Bikes.cz:  https://www.bikes.cz/2021/bmw-r-18
Motocyklová asociace ČR
před 5 dny ve 20:33
Policie ve čtvrtek zveřejnila videozáznam ze středeční honičky na dálnici D5 u Prahy, při které přišel o život řidič motocyklu, jenž se snažil ujet hlídce najetím do protisměru. Podle nových informací bylo muži 41 let a měl zákaz řízení.
Miluju motorky
před týdnem v 9:39
Libovečky od Durris Design už jistě znáš! Šeri položil pár otázek přímo Vojtechovi Ďurišovi, vedoucímu celého projektu! Vše najdeš v rozhovoru.

#serimotostories #milujumotorky
Všechny příspěvky ...