Czech Stunt Day 2016 se světovou účastí!

vydáno 20. 4. 2016, text David M. Bodlák, foto

Soutěž, která vznikla před lety jako komorní záležitost českých stuntriderů, jde konečně dobýt svět.

Už zbývají pouhé dva měsíce do 4. ročníku akce Czech Stunt Day, která se letos vůbec poprvé odehraje za účasti špičkových jezdců ze zahraničí. „To byl náš cíl, proto se na nás nemůže ani nikdo zlobit, že jsme tuhle událost již před lety nepojmenovali třeba jako český kaskadérský den nebo tak něco. Od začátku nám šlo o to, uspořádat akci mezinárodního formátu, čímž jsme chtěli navázat na legendární Streetfighter Day, jehož kořeny sahají až do roku 1998, a který se během pár let stal oficiálním Mistrovstvím světa,“ vysvětluje hlavní organizátor akce Adam Peschel a zároveň dodává, že doba se posunula jinam. „Jezdecký styl se razantně změnil, arény se zmenšily, a návštěvníky mnohem více rajcují stejně dravé a nebezpečné kousky, ovšem na mnohem menším prostoru, ve kterém jsou ti nejlepší rideři schopni dokonale kombinovat rychlost a náročné technické prvky totálně popírající fyziku.“

Vše se odehraje jako již tradičně v Centru Bezpečné Jízdy v Ostravě (sdružení Ostrava Bezpečná Doprava), což je momentálně technologicky nejmodernější výcvikové centrum školy smyku v ČR, jež disponuje velkou asfaltovou plochou včetně obslužných komunikací a odstavných parkovišť, uzpůsobených přesně pro konání takovéto velké motoristické akce. Už v minulém roce se na CSD přijelo podívat více než 1600 lidí, letos se očekává účast mnohem vyšší.

Nutno podotknout, že nepůjde jen o mezinárodní soutěž profesionálních motocyklových kaskadérů. V exhibičních show se představí i jezdci z dalších odvětví (trial stunt, flatland, kaskadéři v autech nebo čtyřkolky), Minibike Academy zase přiblíží svět jedné stopy těm nejmenším, prostor bude také věnovaný prevenci a bezpečnosti, jako již tradičně by měla proběhnout spanilá jízda centrem města Ostravy, a to za doprovodu PČR, konat se budou divácky atraktivní vložené soutěže Best trick a Barell race a chybět nebude ani Night adrenalin show s ohňostrojem či večerní after party pod širým nebem. V rámci doprovodného programu, kde se myslí i na děti a celé rodiny, budou jistě zajímavým zpestřením lety helikoptérou nebo zážitkové jízdy Tatrou 813 8x8 Truck Trial. Prostě parádní a našlapaný dvouden, při kterém nebudete mít čas se nudit.

Jen pro pořádek upřesněme, že 4. Czech Stunt Day proběhne o víkendu 25. až 26. června, přičemž v sobotu se odehrají hlavně volné tréninky a kvalifikační jízdy a nejvíce se toho bude dít v neděli, kdy se kromě bohatého doprovodného programu můžete těšit na velké finále a vyhlášení vítězů soutěže International Streetbike competition.
Více info zde.


Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 5/2024
  • Motorbike 4/2024
  • Motorbike 3/2024
  • Motorbike 1-2/2024
  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2024

Příspěvky motorkářů

Euro Bike Fest
před 2 dny ve 23:43
EURO BIKE FEST 2024
MotoLife
před 2 dny ve 23:35
Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce, ale zranění nejsou vážná. Podle policie se nehoda stala na uzavřeném sportovním okruhu.
Všechny příspěvky ...