Czech Stunt Day 2016 se světovou účastí!

vydáno 20. 4. 2016, text David M. Bodlák, foto

Soutěž, která vznikla před lety jako komorní záležitost českých stuntriderů, jde konečně dobýt svět.

Už zbývají pouhé dva měsíce do 4. ročníku akce Czech Stunt Day, která se letos vůbec poprvé odehraje za účasti špičkových jezdců ze zahraničí. „To byl náš cíl, proto se na nás nemůže ani nikdo zlobit, že jsme tuhle událost již před lety nepojmenovali třeba jako český kaskadérský den nebo tak něco. Od začátku nám šlo o to, uspořádat akci mezinárodního formátu, čímž jsme chtěli navázat na legendární Streetfighter Day, jehož kořeny sahají až do roku 1998, a který se během pár let stal oficiálním Mistrovstvím světa,“ vysvětluje hlavní organizátor akce Adam Peschel a zároveň dodává, že doba se posunula jinam. „Jezdecký styl se razantně změnil, arény se zmenšily, a návštěvníky mnohem více rajcují stejně dravé a nebezpečné kousky, ovšem na mnohem menším prostoru, ve kterém jsou ti nejlepší rideři schopni dokonale kombinovat rychlost a náročné technické prvky totálně popírající fyziku.“

Vše se odehraje jako již tradičně v Centru Bezpečné Jízdy v Ostravě (sdružení Ostrava Bezpečná Doprava), což je momentálně technologicky nejmodernější výcvikové centrum školy smyku v ČR, jež disponuje velkou asfaltovou plochou včetně obslužných komunikací a odstavných parkovišť, uzpůsobených přesně pro konání takovéto velké motoristické akce. Už v minulém roce se na CSD přijelo podívat více než 1600 lidí, letos se očekává účast mnohem vyšší.

Nutno podotknout, že nepůjde jen o mezinárodní soutěž profesionálních motocyklových kaskadérů. V exhibičních show se představí i jezdci z dalších odvětví (trial stunt, flatland, kaskadéři v autech nebo čtyřkolky), Minibike Academy zase přiblíží svět jedné stopy těm nejmenším, prostor bude také věnovaný prevenci a bezpečnosti, jako již tradičně by měla proběhnout spanilá jízda centrem města Ostravy, a to za doprovodu PČR, konat se budou divácky atraktivní vložené soutěže Best trick a Barell race a chybět nebude ani Night adrenalin show s ohňostrojem či večerní after party pod širým nebem. V rámci doprovodného programu, kde se myslí i na děti a celé rodiny, budou jistě zajímavým zpestřením lety helikoptérou nebo zážitkové jízdy Tatrou 813 8x8 Truck Trial. Prostě parádní a našlapaný dvouden, při kterém nebudete mít čas se nudit.

Jen pro pořádek upřesněme, že 4. Czech Stunt Day proběhne o víkendu 25. až 26. června, přičemž v sobotu se odehrají hlavně volné tréninky a kvalifikační jízdy a nejvíce se toho bude dít v neděli, kdy se kromě bohatého doprovodného programu můžete těšit na velké finále a vyhlášení vítězů soutěže International Streetbike competition.
Více info zde.


Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 11/2022
  • Výměna olejového filtru motorky
  • Motorbike 10/2022
  • Motorbike 9/2022
  • Motorbike 7-8/2022

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před 5 dny v 15:57
Nová Honda CL500 se nese v duchu bohatého retro stylu inspirovaného modely řady CL z let šedesátých a sedmdesátých.
Magazín Motoroute
20. listopadu v 19:41
CFMOTO odhalila na EICMA 2022 nové modely
Časopis Motorbike
6. listopadu
😍 Motorbike 11/2022 😍
Pomalu se chystáme na italskou výstavu EICMA, ale ještě předtím jsme si pořádně mákli na letošním předposledním vydání Motorbike 😎. Najdete v něm tradičně nejen slušnou dávku testů motorek, skútrů a čtyřkolek, ale krom dalšího třeba i reportáže ze závodů či dalších akcí, vonících benzínem. Prostě vše, o čem má správný motorkářský časopis být.
A věříme, že se vám i listopadový Motorbike (opět rozšířený na 124 stran) bude líbit! 😈
Více na www.motolife.cz/.../motorbike-11-2022-motorbike-45f4
Všechny příspěvky ...