Norton 850 Commando: oldschool jako řemen

vydáno 11. 7. 2014, text Prochy, foto Federal Moto

V motocyklové branži je stále dost správných řízků, co mají šikovné ručičky...

Kanadská firma Federal Moto je menší úpravce motocyklů, který si jako svůj první projekt zadal poladit starého Nortona Commando 850. Na začátku byl jasný úkol postavit motorku typu tracker. Všestrannost byla hlavním mottem, jezdec by se měl dostat do města i přes hory až k pobřeží. Na projektu pracovali tři maníci. Shaun Brandt, Randy Venhuis a Justin Benson se zamkli do dílny na několik měsíců a výsledek stojí za to.


„Starých japonských motorek je všude po Albertě a Saskatchewanu hromada. Narazit na britskou motorku je mnohem těžší, a pokud už ji vidíte, tak je většinou daná do původního stavu. To jsme chtěli změnit,“ komentuje výběr stroje Brandt. Základem se stal Norton 850 Commando z roku 1974, který našli na farmě v Rimbey ve zbědovaném stavu.


Mimo hlavní úkol udělat všestranný bike se kluci rozhodli i o odlehčení a pryč šel každý přebytečný kus železa, držáky pro blatníky, světla, výfuky. Pohonná jednotka je originální Norton bez úprav. Výfuky jsou z Nortonu Commando SS 1971, ale svody byly zkráceny a koncovky nahrazeny od značky Modern Motorcycle Company. Původní přístrojový panel nahradil tachometr od firmy Smiths.


Na další úpravy se kluci chystají a na úpravu jsou už připraveny Honda CB360 1974 a BMW R75 1971.Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 5/2022
  • Motorbike 4/2022
  • Motorbike 3/2022
  • Šeri testuje - Ducati Monster 1100 EVO – Dlouhodobý test
  • Blood Ridaz

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
před 6 dny v 15:12
Keďže motoristický šport sledujem od svojich piatich rokov, konkrétne od roku 1979, spomínam si na rôzne zásahy funkcionárov počas totalitného režimu do práv pretekárov, pričom jednou z najsilnejších spomienok je pre mňa zavedenie tzv. komerčných stykov, cez ktoré povolili vybraným jazdcom reprezentovať, ale tí si to museli tvrdo platiť a nesmeli bodovať do domáceho šampionátu… Že ešte aj po viac ako 30 rokoch dýcha zastrešujúca organizácia duchom totality je však pre mňa k neuvereniu…
Magazín Motoroute
před týdnem ve 22:26
Nepropásni svátek příznivců značky Ducati ❗️
DUCATI DEN se uskuteční ve středu 8. června 2022 od 9 do 18 hodin v areálu Autodromu v Mostě.
Časopis Motorbike
6. května v 15:50
Květnový Motorbike je na stáncích! Víc se dovíš  na www.motolife.cz/.../motorbike-5-2022-motorbike-45ec
Bikes.cz
28. dubna
Informace, které nejsou začátkem sezóny na škodu...
Všechny příspěvky ...