Není bota jako bota

vydáno 29. 4. 2008, text Hawk

Ano je to tak, to ale všichni víme... Není však určitě od věci si říci, co se na trhu objevuje za zboží, protože přece nikdy nevíme, který že ten motocyklový styl nás chytne :-)

Supermotardy jsou odvětvím motocyklů, které přišlo z ničeho nic a našlo si oblibu opravdu ve všech směrech u velké skupiny motorkářů, a to jak na okruhu, tak na silnici. A tak tedy začal vývoj. My se zaměříme na obuv, této větvi motocyklů náležící.

Při závodech vidíte motocykly projíždějící zatáčkou takřka vždy v driftu, který je třeba jistým způsobem po najetí do zatáčky kontrolovat. Občas to prostě ustřelí a je třeba se opřít „předkopnutou“ nohou o asfalt a podržet sebe i motorku. A právě při kontaktu nohy s asfaltem chtě nechtě necháte na dráze kus podrážky.

Na základě této skutečnosti se rozhodli někteří výrobci vyvinout MXkovou motoobuv s vyměnitelnou částí podrážky, kde bota přichází s asfaltem nejčastěji do kontaktu (okraj chodidla a podrážka). Můžeme si tedy vybrat obuv přímo vyvíjenou pro motardy.

Pokud se podíváme např. do republikového mistrovství supermotardů, tak nalezneme mnoho jezdců užívající tento systém vyměnitelných "sliderů". I tak ale převážná část závodících užívá klasickou MX obuv.


Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Drnovy testy z pravěku - Yamaha FZS 600 S Fazer
  • Drnovy testy z pravěku - Honda CBR 600 F
  • (Ne)poznané zaujímavosti Ducati - MONSTER, STREETFIGHTER, HYPERMOTARD & DIAVEL
  • Motorbike 7-8/2021
  • Zabudnuté tímy MotoGP – Team Luis d'Antin MotoGP

Příspěvky motorkářů

Miluju motorky
před 2 dny ve 23:05
Druhý diel z edície - Drnovy testy z pravěku, dnes Yamaha FZS 600 S Fazer!

"Vzali šestku motor z Thunder Cata, kolem svařili rám z ocelových trubek, a kolik to udělalo parády..."

#serimotostories #milujumotorky
Časopis Motorbike
před 2 dny v 16:21
MOTORBIKE 7-8/2021
Léto budiž pochváleno a s ním i prázdniny, dovolené, no prostě relax . Abyste se, třeba večer nebo když bude pršet, v době volna nenudili, je tu pro vás prázdninové vydání časopisu Motorbike. A protože jde o letní dvojčíslo, připravili jsme vydání rozšířené, tedy bezmála 150 stran! . Co na nich najdete? Především testy 16 motocyklů a skútrů , od superbiků přes nakedy po klasiku, od městských přibližovadel po cestovní endura. A samozřejmě i spoustu dalšího...
www.motolife.cz/.../motorbike-7-2021-motorbike-45c2
Miluju motorky
před 8 dny ve 14:34
Yamaha Motors oznamuje cíl celkové neutrality uhlíku do roku 2050!

Po přezkoumání plánu, který byl původně formulován v roce 2018, nyní japonský výrobce doufá, že do roku 2050 dosáhne úplné uhlíkové neutrality ve všech svých obchodních praktikách.

Znamená to, že jsou na cestě nové motocykly Yamaha? Jedním slovem ano. Japonský gigant konkrétně říká, že budou navrhovat nové formy mobility jedinečné pro Yamaha Motors.

Zdroje: https://www.rideapart.com/, https://www.rideapart.com/news/

#serimotostories #milujumotorky
Miluju motorky
před 9 dny v 10:51
Společnost WMC ukazuje své plány pro běžný provoz na koncepčních výkresech!

Nové náčrty společnosti ukazují aerodynamický potenciál použitelný i pro běžný provoz. O plánech White Motorcycle Concepts se svým radikálním elektrickým WMC250EV jsme již informovali. Nyní nám firma poskytla pohled na designové náčrtky určené k ilustraci toho, jak by mohly být navrženy silniční stroje kolem jejího kanálu „V-Air“.

Zdroje: https://www.cycleworld.com

#serimotostories #milujumotorky
Všechny příspěvky ...