VIDEO: Astro-Nitro-Pratvor GSX-R750R

vydáno 1. 4. 2016, text David M. Bodlák, foto ICON 1000

Firma ICON Motosports je především specialistou na motocyklové oblečení, občas se ale pustí i do nějaké té přestavby. Viděli jste ovšem jejich styl prezentace?

My si z toho regulérně sedáme na zadek. Jejich spoty, respektive minifilmy, hraničí s dokonalým akčním bijákem, kvůli kterému by stálo za to vyrazit i do kina na pořádné plátno a dokonalý „surround sound“! Tady už chybí jen 3D verze!

ICON 1000 Major Tom tentokráte není žádná bunda s litrovým vodním sloupcem a cool pojmenováním po astronautovi Tomovi, ale překopané legendární Gixxero první generace z roku 1986 tak trochu inspirované jedním starým songem.

Pro Icon One Thousand z Portlandu je to v pořadí již třináctý šílený kousek, který nejen dobře vypadá, ale také funguje, a to ještě před třemi roky stála tahle motorka zaprášená a zubožená kdesi ve stodole v Oregonu s filtrem prožraným od myší a promluvila jen, když se jí do sání dostala čistá dávka éteru.

Za vzkříšením Gixxera stojí designový ředitel ICON Motosports Kurt Walter, který, jak o sobě sám říká, žije a dýchá pro rychlé japonské stroje. „Tohle GSX-R dostalo druhou šanci po nějakých patnácti letech, kdy jeho první život skončil.“ A ve stejné době se zrodilo i jeho jméno – Major Tom, což je ústřední hrdina hodně starého singlu Space Oddity od Davida Bowieho, jehož je Walter velkým fanouškem.

Do jistě míry nám Gixxero připomíná staré stavby ze Streetfighters magazínů z 90. let. Úpravou prošel rám i podsedlák, kapotáž od Airtechu je kompletně předělaná, předek pochází z Kawasaki ZX-7R Ninja, palivová nádrž byla zúžena o tři palce a rozhodně nejpodivnějším řešením je použití plných kol z první generace Harley-Davidsona V-Rod, obutých do Avonů.

Výfuková soustava Vance & Hines a Yoshimura je klasika a v tomto případě chrlí spálenou směs, kterou si jezdec může dosytit pořádnou dávkou Nitra. A řekněme, že aktivace tohoto systému dokáže pilota odpálit na oběžnou dráhu Země, což náramně sedí, protože jak David Bowie v onom singlu zpívá: „...Majore Tome, vezměte si proteinové prášky, nasaďte si helmu a Bůh s vámi! “ Ale teď už fakt to video - volume doprava, vážení, tohle bude sakra jízda!Diskuze k článku

Beast1186 1. 4. 2016
Pratvor je geniální téměř v jakékoliv podobě. A tohle je opravdu velmi povedený kousek, který jistě dobře i funguje, jak vidím ze zajímavých snímků, škoda, že mi pomalé připojení nepřehraje video. To zkouknu časem. Pratvory znám velmi dobře, a vím co dokážou pod zadkem, a jsem opravdu rád a nadšen, že jsou stále na světě nadšenci, kteří se o pratvory starají a připraví sem tam nějakou zběsilost jako je tahle!!! Díky

Přečtěte si také

VIDEO: Zelený Thruxton  6. 9. 2016  

Články na MotoLife

 • Tesi H2 - nová přeplňovaná bestie od Bimoty
 • Šeri testuje - Honda CB1000R Neo Sports Cafe
 • Velká čtyřka - jeden za všechny, všichni na baterky
 • Nová trojice modelů CB500F, CBR500R a CB500X!
 • Filip Salač nahradí zraněného Hřavu

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Bikes.cz
před 10 hodinami
Jawa v Indii úspěšnější než Harley? Harley-Davidson pomalu opouští největší světový trh.
Euro Bike Fest
před 14 hodinami

EURO BIKE FEST 2020 (Official aftermovie)
Časopis Motorbike
před 3 dny ve 21:44
Milan Engel o řecké rally - "S výkonem jsem spokojený, samozřejmě by to mohlo být lepší, ale druhé místo je druhé místo..."
Všechny příspěvky ...