Kymco 125 CK1: nový naháč z Tchaj-wanu

vydáno 22. 7. 2014, text Prochy, foto Kymco

Kymco a jeho nová stopětadváca útočí vyzrálým designem a příznivou cenou.

Další novinka od Kymca ztělesňuje čistou dynamiku: díky svým výrazným hranám vypadá nový naked bike, jako by se neustále pohyboval. Ostře řezané tvary a integrované LED směrovky podtrhují sportovní charakter. Tento výrazný design novinky CK1 má svůj jasný cíl: dominovat na silnici. Dopomáhá mu k tomu spolehlivá čtyřdobá pohonná jednotka o objemu 125 cm3, jež disponuje výkonem 7,5 kW při 8000 ot/min. Robustní jednoválcový motor přenáší svoji sílu na zadní kolo za pomoci pětistupňové převodovky.


Podvozek je tvořený ocelovým rámem, centrální pružicí a tlumicí jednotkou vzadu a hydraulicky tlumenou teleskopickou vidlicí vpředu. Komponentům podvozku bezpečně asistuje přední, výrazně červená kotoučová brzda s dvoupístkovým třmenem, vzadu pracuje bubnová brzda. Ergonomicky tvarovaná stupňovitá sedačka nabízí jezdci i spolujezdci dostatek místa a výrazné pohodlí.


Novinka CK1 nabízí digitální kokpit, který poskytuje nejen běžné údaje, jako je rychlost nebo stav paliva, ale např. také indikátor zařazeného převodového stupně. Směrová LED světla jsou integrována do přední masky a novému modelu CK1 dodávají nápadný a nezaměnitelný vzhled. V neposlední řadě je třeba také zmínit ekonomickou stránku novinky, a tou je skvělá spotřeba a velmi atraktivní cena.


CK1 je již nyní dostupná v showroomech ve dvou barvách (zelená a hnědá brown crystal) za 59 990 Kč včetně DPH. Novinku lze od začátku července objednat prostřednictvím široké prodejní sítě Kymco.Diskuze k článku

brum 27. 7. 2014
možná se to v číně montuje, ale kymco je taiwan, takže název článku je pro motku lehce degradující

Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Drnovy testy z pravěku - Yamaha FZS 600 S Fazer
  • Drnovy testy z pravěku - Honda CBR 600 F
  • (Ne)poznané zaujímavosti Ducati - MONSTER, STREETFIGHTER, HYPERMOTARD & DIAVEL
  • Motorbike 7-8/2021
  • Zabudnuté tímy MotoGP – Team Luis d'Antin MotoGP

Příspěvky motorkářů

Miluju motorky
před 2 dny ve 23:05
Druhý diel z edície - Drnovy testy z pravěku, dnes Yamaha FZS 600 S Fazer!

"Vzali šestku motor z Thunder Cata, kolem svařili rám z ocelových trubek, a kolik to udělalo parády..."

#serimotostories #milujumotorky
Časopis Motorbike
před 2 dny v 16:21
MOTORBIKE 7-8/2021
Léto budiž pochváleno a s ním i prázdniny, dovolené, no prostě relax . Abyste se, třeba večer nebo když bude pršet, v době volna nenudili, je tu pro vás prázdninové vydání časopisu Motorbike. A protože jde o letní dvojčíslo, připravili jsme vydání rozšířené, tedy bezmála 150 stran! . Co na nich najdete? Především testy 16 motocyklů a skútrů , od superbiků přes nakedy po klasiku, od městských přibližovadel po cestovní endura. A samozřejmě i spoustu dalšího...
www.motolife.cz/.../motorbike-7-2021-motorbike-45c2
Miluju motorky
před 8 dny ve 14:34
Yamaha Motors oznamuje cíl celkové neutrality uhlíku do roku 2050!

Po přezkoumání plánu, který byl původně formulován v roce 2018, nyní japonský výrobce doufá, že do roku 2050 dosáhne úplné uhlíkové neutrality ve všech svých obchodních praktikách.

Znamená to, že jsou na cestě nové motocykly Yamaha? Jedním slovem ano. Japonský gigant konkrétně říká, že budou navrhovat nové formy mobility jedinečné pro Yamaha Motors.

Zdroje: https://www.rideapart.com/, https://www.rideapart.com/news/

#serimotostories #milujumotorky
Miluju motorky
před 9 dny v 10:51
Společnost WMC ukazuje své plány pro běžný provoz na koncepčních výkresech!

Nové náčrty společnosti ukazují aerodynamický potenciál použitelný i pro běžný provoz. O plánech White Motorcycle Concepts se svým radikálním elektrickým WMC250EV jsme již informovali. Nyní nám firma poskytla pohled na designové náčrtky určené k ilustraci toho, jak by mohly být navrženy silniční stroje kolem jejího kanálu „V-Air“.

Zdroje: https://www.cycleworld.com

#serimotostories #milujumotorky
Všechny příspěvky ...