ČMN 2/2018 právě v prodeji

vydáno 17. 1. 2018, text ČMN
Thumbnail image for /Handlers/ImagerTitulka.ashx?foto=tit_2018_2.jpg

KTM 390 Duke, Ducati Scrambler Desert Sled, Honda Africa Twin Adventure Sports, Jakusa Design, Elefantentreffen, Vincent Black Lightning, Superenduro...
ČMN 2 v prodeji od čtvrtka 18. ledna.


Bitva králů počtvrté

Značka Harley-Davidson vyhlásila již čtvrtý ročník oblíbené dealerské soutěže Battle of the Kings o nejlépe přestavěný motocykl. Letos opět s důležitými změnami a samozřejmě i českou účastí.


Test: Ducati Scrambler Desert Sled - Nejuniverzálnější z klanu

Modely Scrambler jsou pro Ducati vlastní kategorií. Vlastně je to Scrambler Ducati a i proto najdete tyhle stroje ve vlastních prostorách, oddělených od všech těch Panigalek, Multistrad a Monsterů. V současné chvíli je v nabídce včetně letos nových jedenáctistovek celkem 11 modelů. Já mám ovšem svého favorita už z loňska. Je jím Desert Sled!


Test: KTM 390 Duke - Bestie pro mladé

Kdo tuhle motorku nezná, neuvěří, že to je jen necelá čtyřstovka, určená pro osmnáctileté floutky. Kátéemka ukazuje, že je možné udělat krutopřísně cool stroj s nejmodernější výbavou, aniž by stála nesmysl. Že po stránce samotné jízdy jde o špičkovou záležitost, je vlastně příjemný bonus.


Test: Confederate FA-13 Combat Bomber - Úplně poslední!

Srpnové oznámení, že značka Confederate po 26 letech a 1300 vyrobených motocyklech končí, zasáhlo motocyklový svět jako blesk z čistého nebe. Na rozloučenou v Alabamě přichystali model FA-13 Combat Bomber v limitované edici 13 kusů. Zbývají poslední tři a pak šmytec!


Představení: Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Sports - Africa pro pořádná dobrodružství

Nová Africa Twin, s kterou Honda po mnoha letech skučení fanoušků přišla v sezoně 2016, nás uchvátila. Proto jsme jí odpustili i těch pár mušek, které jsme na ní našli. Teď však přichází v ještě dobrodružnější verzi Adventure Sports, která se hodně blíží původní Africe a které už možná nebude co odpouštět…


NEJLEPŠÍ MOTORKY do 500 cm3

Pětistovka, to u nás býval bájný objem. Dnes jsou motorky pod touto hranicí považovány za malé. Podle nás jde o ideální náčiní pro osmnáctileté držitele řidičáku A2, lepší než seškrcená těžká devítistovka…


Téma: Virtuální svět jedné stopy podle Jakusy

Ne, nebojte, nemáme na mysli „Gokudó“ alias japonskou mafii. Řeč bude o designu, navíc evropském designu, který si nezadá s výtvory legendárního Itala Oberdana Bezziho, třebaže každý má svůj jedinečný styl i nápady.


Předloňský Elefantentreffen aneb na co se nejspíš připravit už za dva týdny - Sloni na blátě

Jednoho dne mezi Vánoci mi volá Peťa z Pašic, jestli nechci s ním a jeho kamarádem Spůďou hodit voko na Elefantentreffen. V té době jsem jim nic neslíbil, protože jsem věděl, že kluci si to pěkně plánovali spolu, nakoupili si, co potřebovali, a jako starej kmet jsem jim tam nechtěl překážet…


Second hand: Yamaha YZF1000R Thunderace - Hromové eso

Pořád má jiskru a adrenalin z vás také vymačká, třebaže vás zároveň dokáže odvézt stovky kilometrů daleko, aniž byste museli za řídítky umírat vyčerpáním. Přesně takový byl Thunderace, jeden z nejvýkonnějších strojů druhé půlky 90. let.


Vaše stroje: Stadion S11 a Boletus od Petra „Hřiba“ Adámka - Jeden hot a druhý čehý

Pustit se do poctivé renovace, nebo si postavit něco svého? Když je dostatek dílů, jde to obojí, jak předvádí Petr Adámek alias Hřib, jinak také pravidelný účastník našich ČMN fotosoutěží.


Historie: Vincent Series C Black Lightning - Nejdražší veterán světa

Ve čtvrtek 25. ledna proběhne v Las Vegas další tradiční aukce motocyklů známé aukční síně Bonhams. Největší hvězdou večera bude tento Vincent, který se může stát nejdražším v aukci vydraženým motocyklem na světě. A já jsem na něm jezdil!


Sport: Tříkrálové superenduro opanoval Cody Webb

Po polském Krakově se druhé kolo letošního mistrovství světa superenduro konalo v německém městě Riesa, kousek za Míšní. Jako vedoucí jezdec přijel do Riesy Polák Blazusiak, který počátkem prosince podepsal s KTM jednoroční smlouvu, což oslavil domácí výhrou.
Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 4/2024
  • Motorbike 3/2024
  • Motorbike 1-2/2024
  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2024
  • Motorbike 12/2023

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
14. února
Silniční závody motocyklů v Československu v roce 1957 - Kompletní výsledky a popis sezóny na webu 🥰 ❤️ 🏍
MotoRoute
2. února
MotoRoute 1/2024 - vychází 7. února 👈
Všechny příspěvky ...