David M. Bodlák
vydáno 10. 7. 2014
---------------------
foto: David M. Bodlák
Svět podle BMW aneb jak jsme viděli BMW Motorrad Days v Garmisch-Paterkirchenu
Již po čtrnácté se v malém alpském městečku pod nejvyšší horou Německa konal největší mezinárodní sraz věnovaný jediné značce – BMW Motorrad Days, kam jste ale mohli přijet v podstatě na čemkoliv.

Ga-Pa - Svět podle BMW

Thumbnail image for /Handlers/ImagerTitulka.ashx?foto=tit_2014_14.jpg
BMW patří celosvětově mezi nejúspěšnější motocyklové značky vůbec, a tak si dokážete asi představit, jak to na takové akci může vypadat. Hromada lidí ze všech koutů světa a na nejrůznějších povozech hlavně s logem modrobílé vrtule. Pro opravdové fandy značky je to akce číslo jedna a taková milá povinnost, udělat si sem kratší či delší výlet. Atmosféra – jedním slovem úžasná. Taky aby ne, vše je pod taktovkou firmy BMW, což znamená perfektní organizaci, žádné vstupné, dostatek parkovacích i stanovacích ploch (kempování za 7,50 eura nebo možnost pronajmout si velký stan Marmot Limelight FC za 25 eur, který jste si pak mohli dokonce zakoupit za zvýhodněnou cenu a ušetřit přes 100 éček), zajištění svozu pohodlnějších návštěvníků z penzionů a hotelů speciálně zřízenými „šatl-busy“ a k tomu parádní program na každý den. Stánky vystavovatelů jsou sice jeden jako druhý, holt německá disciplína a řád, ale uvnitř si to už každý dělá po svém a než to všechno prohlédnete, pěkně vám vyhládne. Od toho tu je ale kromě jiných možností i obrovský pivní stan, který pojme tisíce lidí, a jedinou vadou jsou ty evropské euroceny za jídlo i pití, což se ale s přihlédnutím ke všemu ostatnímu dá v pohodě skousnout. Podle organizátorů to byl nejvydařenější ročník za celou historii konání této akce, kterou podobně jako vloni navštívilo okolo 40 000 lidí. A jak jsme viděli letošní Ga-Pa my? Podívejte se sami. Jinak si už piště termín na příští rok, 3. až 5. července 2015! Více v aktuálních ČMN 14/2014.

Přečtěte si také

BMW Motorrad Days 2015  11. 7. 2015  
BMW Motorrad Days po desáté  7. 7. 2010  
BMW Motorrad Days 2013  8. 7. 2013  
BMW Motorrad Days 2016  10. 7. 2016  


Diskuze k článku

Pítrs 13. 7. 2015
Top galerie z Ga-Pa!!!

Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Drnovy testy z pravěku - Yamaha FZS 600 S Fazer
  • Drnovy testy z pravěku - Honda CBR 600 F
  • (Ne)poznané zaujímavosti Ducati - MONSTER, STREETFIGHTER, HYPERMOTARD & DIAVEL
  • Motorbike 7-8/2021
  • Zabudnuté tímy MotoGP – Team Luis d'Antin MotoGP

Příspěvky motorkářů

Miluju motorky
před týdnem ve 23:05
Druhý diel z edície - Drnovy testy z pravěku, dnes Yamaha FZS 600 S Fazer!

"Vzali šestku motor z Thunder Cata, kolem svařili rám z ocelových trubek, a kolik to udělalo parády..."

#serimotostories #milujumotorky
Časopis Motorbike
před týdnem v 16:21
MOTORBIKE 7-8/2021
Léto budiž pochváleno a s ním i prázdniny, dovolené, no prostě relax . Abyste se, třeba večer nebo když bude pršet, v době volna nenudili, je tu pro vás prázdninové vydání časopisu Motorbike. A protože jde o letní dvojčíslo, připravili jsme vydání rozšířené, tedy bezmála 150 stran! . Co na nich najdete? Především testy 16 motocyklů a skútrů , od superbiků přes nakedy po klasiku, od městských přibližovadel po cestovní endura. A samozřejmě i spoustu dalšího...
www.motolife.cz/.../motorbike-7-2021-motorbike-45c2
Miluju motorky
20. července v 14:34
Yamaha Motors oznamuje cíl celkové neutrality uhlíku do roku 2050!

Po přezkoumání plánu, který byl původně formulován v roce 2018, nyní japonský výrobce doufá, že do roku 2050 dosáhne úplné uhlíkové neutrality ve všech svých obchodních praktikách.

Znamená to, že jsou na cestě nové motocykly Yamaha? Jedním slovem ano. Japonský gigant konkrétně říká, že budou navrhovat nové formy mobility jedinečné pro Yamaha Motors.

Zdroje: https://www.rideapart.com/, https://www.rideapart.com/news/

#serimotostories #milujumotorky
Miluju motorky
19. července v 10:51
Společnost WMC ukazuje své plány pro běžný provoz na koncepčních výkresech!

Nové náčrty společnosti ukazují aerodynamický potenciál použitelný i pro běžný provoz. O plánech White Motorcycle Concepts se svým radikálním elektrickým WMC250EV jsme již informovali. Nyní nám firma poskytla pohled na designové náčrtky určené k ilustraci toho, jak by mohly být navrženy silniční stroje kolem jejího kanálu „V-Air“.

Zdroje: https://www.cycleworld.com

#serimotostories #milujumotorky
Všechny příspěvky ...