BMW Motorrad Days 2015

aktualizováno 11. 7. 2015, text Marek

První prázdninový víkend, horké letní počasí, ideální čas na to vyrazit na motorce do Alp. Proč ale dovolenou nezačít hned v bráně Alp – Garmisch-Partenkirchenu, kde se zrovna koná jeden z největších evropských motosrazů – BMW Motorrad Days?

Motosraz, jak už název prozrazuje, si nenechávají ujít hlavně majitelé strojů BMW, ale přijet můžeš samozřejmě i na motorce jiné značky. Přesto je zde markantní, že značka BMW už není vnímána jako pouhý výrobce technicky dokonalých strojů, ale že jde o BMW životní styl. Na sraz dorazí každoročně desítky tisíc motorkářů z celé Evropy, návštěvníky z Česka nevyjímaje. Letošní 15. ročník patřil díky nádhernému počasí mezi velmi silné. Nejvzdálenější účastníci na motorkách byly z Argentiny, ale respekt si zaslouží také cestovatelé, kteří dojeli po vlastní ose třeba z Thajska.


BMW Motorrad Days jsou hlavně o zábavě a zážitcích. Je možné přihlásit se na jízdu s instruktorem po Alpách a ještě si přitom vyzkoušet některý z nových modelů značky. Pro dobrodružnější povahy lze doporučit offroadovou trasu na GS 800 nebo 1200 v Enduro parku, opět s doprovodem instruktora.

Také pasivní program je velmi bohatý. Jsou zde desítky prezentačních stánků nabízejících doslova vše, co s motorkami souvisí – doplňky, díly, oblečení, trička, výfuky, pneumatiky a také všemožné služby – opravy, úpravy, přestavování nebo třeba přezouvání gum v mobilním pneuservisu Metzeler. Dobrodruhy mohou pro změnu zaujmout cestovky pro motorkáře, nabízející cesty snad po celém světě.


Vystavuje se vše od BMW veteránů přes nové modely BMW až po závodní speciály BMW S 1000 RR, na kterých jezdí například známý jezdec Isle of Man TT Guy Martin nebo jezdec mistrovství světa superbiků Ayrton Badovini. Nechybí autogramiády slavných osobností a také jejich exhibice – od trialu, stěny smrti, vystoupení automobilových kaskadérů až po show čtyřnásobného mistra světa ve stuntridingu Chrise Pfeiffera. Jedna z jeho show probíhá i mimo areál srazu, a to na pěší zóně v centru Garmische. Další atrakcí mimo areál jsou sprinty boxer café racerů na uzavřené silnici Garmisch–Partenkirchenu.


A nesměli bychom být v Bavorsku, aby tou největší závěrečnou atrakcí nebylo pivo z tupláků a dobré jídlo k tomu. Ale šlo si objednat i malé pivo, což byl klasický půllitr. Zvláště ve večerních hodinách se hlavní proud zábavy přesouvá pod slunečníky mobilních restaurací a především do obrovských pivních stanů, kde se doprovodný program kapel střídá od dechovky přes bavorský folklór až po populární rock.


Každý účastník srazu má možnost odvézt si suvenýr v podobě oficiálního trička (25 €), mikiny s kapucí (55 €) či kšiltovky (10 €), vše s atraktivním motivem BMW Motorrad Days 2015. Mnozí využívají zdarma kyvadlovou dopravu, která rozváží z/do hotelů po celém Garmischi. O německé preciznosti nemůže být pochyb, neboť na srazu nechybí ani šatna pro odložení výbavy, pošta, mobilní bankomat, wifi hotspot, dobíjení mobilů, dětský koutek nebo bohoslužba, žehnající motorkářům šťastný návrat.


Horký slunečný víkend v Garmisch-Partenkirchenu utekl jako voda a tak nezbývá než těšit se na další ročník, v termínu 1.–3. 7. 2016.


V ČMN 14 /2015 si přečti více o show Chrise Pfeiffera!


Děkujeme BMW Česká republika za podporu poskytnutou ČMN.Přečtěte si také

Ga-Pa - Svět podle BMW  10. 7. 2014   komentáře: 1
BMW Motorrad Days 2013  8. 7. 2013  
BMW Motorrad Days po desáté  7. 7. 2010  
BMW Motorrad Days 2016  10. 7. 2016  

Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Drnovy testy z pravěku - Yamaha FZS 600 S Fazer
  • Drnovy testy z pravěku - Honda CBR 600 F
  • (Ne)poznané zaujímavosti Ducati - MONSTER, STREETFIGHTER, HYPERMOTARD & DIAVEL
  • Motorbike 7-8/2021
  • Zabudnuté tímy MotoGP – Team Luis d'Antin MotoGP

Příspěvky motorkářů

Miluju motorky
před 2 dny ve 23:05
Druhý diel z edície - Drnovy testy z pravěku, dnes Yamaha FZS 600 S Fazer!

"Vzali šestku motor z Thunder Cata, kolem svařili rám z ocelových trubek, a kolik to udělalo parády..."

#serimotostories #milujumotorky
Časopis Motorbike
před 2 dny v 16:21
MOTORBIKE 7-8/2021
Léto budiž pochváleno a s ním i prázdniny, dovolené, no prostě relax . Abyste se, třeba večer nebo když bude pršet, v době volna nenudili, je tu pro vás prázdninové vydání časopisu Motorbike. A protože jde o letní dvojčíslo, připravili jsme vydání rozšířené, tedy bezmála 150 stran! . Co na nich najdete? Především testy 16 motocyklů a skútrů , od superbiků přes nakedy po klasiku, od městských přibližovadel po cestovní endura. A samozřejmě i spoustu dalšího...
www.motolife.cz/.../motorbike-7-2021-motorbike-45c2
Miluju motorky
před 8 dny ve 14:34
Yamaha Motors oznamuje cíl celkové neutrality uhlíku do roku 2050!

Po přezkoumání plánu, který byl původně formulován v roce 2018, nyní japonský výrobce doufá, že do roku 2050 dosáhne úplné uhlíkové neutrality ve všech svých obchodních praktikách.

Znamená to, že jsou na cestě nové motocykly Yamaha? Jedním slovem ano. Japonský gigant konkrétně říká, že budou navrhovat nové formy mobility jedinečné pro Yamaha Motors.

Zdroje: https://www.rideapart.com/, https://www.rideapart.com/news/

#serimotostories #milujumotorky
Miluju motorky
před 9 dny v 10:51
Společnost WMC ukazuje své plány pro běžný provoz na koncepčních výkresech!

Nové náčrty společnosti ukazují aerodynamický potenciál použitelný i pro běžný provoz. O plánech White Motorcycle Concepts se svým radikálním elektrickým WMC250EV jsme již informovali. Nyní nám firma poskytla pohled na designové náčrtky určené k ilustraci toho, jak by mohly být navrženy silniční stroje kolem jejího kanálu „V-Air“.

Zdroje: https://www.cycleworld.com

#serimotostories #milujumotorky
Všechny příspěvky ...