Aktuální ČMN právě v prodeji

vydáno 25. 10. 2017, text ČMN
Thumbnail image for /Handlers/ImagerTitulka.ashx?foto=tit_2017_22.jpg

KTM představí Duka 790 s řadovým dvouválcem. Máme pro vás už první test. Také jsme provětrali Hondu X-ADV, popovídali si s Freddiem Spencerem a cestopis je zajímavou cestou na klasikách po Islandu.
ČMN 22 v prodeji od čtvrtka 26. října.


Elektrický Freeride podruhé

Nedlouho po představení druhé generace benzínové varianty přichází rakouská KTM také s další generací elektrického modelu Freeride E. Největší změnou je větší výdrž baterky, což vždycky slyšíme rádi.


Honda slaví 100 milionů Super Cubů

Sto milionů, to je skoro nepředstavitelné číslo. A přesně tolik kusů jednoho modelu Hondy už jezdí po světě. Jedná se o legendární skútr či spíše skútromotocykl Super Cub, stroj, který motorizoval Asii.


Test: Honda X-ADV - Chytrá japonská horákyně

Označení „crossover“ je oblíbené hlavně v automobilové branži a označuje vozidlo, které jde napříč více tradičními kategoriemi. A přesně tohle je Honda X-ADV. Je to skútr, ale vlastně i motorka, umí po silnici, ale neztratí se ani v terénu. Jak z pohádky o chytré horákyni. Koho by napadlo, že takový nesmysl jako offroadový maxiskútr bude tak dobré svezení?


Exkluzivně: KTM 790 Duke - TOP SECRET z Rakouska

KTM před rokem v Miláně ukázala koncept úplně nového modelu 790 Duke s řadovým dvouválcem. Za dva týdny tamtéž představí jeho sériovou podobu. A já už vím, jak bude fungovat, protože jsem mohl krátce vyzkoušet jeho předprodukční verzi!


Test: Yamaha YS125 - Bestseller v moderním kabátě

Když něčeho prodáte 150 000 kusů, musíte mít sakra velkou odvahu, abyste to změnili. Yamaha letos po 10 letech poslala do důchodu oblíbené YBR125 a nahradila ho modelem YS125. Pod výrazně odlišným kabátem se ukrývá stará známá technika. Nebo ne?


Téma: Zazimování - Pro klidný zimní spánek

Někdo motorku vůbec na zimu nepřipravuje a jezdí celoročně. Pokud ale nejste takoví drsňáci a jednostopé potěšení si necháváte na tu teplejší část roku, je nejvyšší čas naklepat peřiny a svůj stroj uložit k zimnímu spánku.


Téma: Elektrické motocykly - Šílené stavby a budoucnost v elektrice

Českem hýbe aféra „lithium“ aneb přetahovaná o těžbu této suroviny sloužící za základ moderních baterií. Tak se pojďme podívat, jaké zajímavé elektrické motocykly můžeme v současnosti ve světě nalézt.


Cestopis: Vespa s Jawou dobyly Island

Možná si vzpomenete na článek o přestavěné Vespě cestovatelce, který jsme uveřejnili v čísle 12/2017. Na konci článku padla zmínka o tom, že přestavba není samoúčelná a že se ji Franta, její autor, chystá prověřit při cestě na Island. K němu se přidal ještě Jarda se svou vývozní Jawou 634. Hned po návratu jsme je vyzpovídali, jak to všechno proběhlo.


Second hand: Suzuki GSX-R600 K4/5 - Sporťák zlaté éry

Byla to krásná doba, kdy se supersportovní stroje modernizovaly každé dva roky. Pořád bylo nač se těšit a o čem snít. Dnes tyhle mašiny koupíte za pár korun, ale službu ještě udělají. Třeba jako šestkové gixxero z let 2004 a 2005.


Vaše stroje: Minibike made in China alias Mad Bob od Slávy a Zuzky

Druhou šanci dostal zaprášený čínský minibike, válející se v temném zákoutí garáže. Je z něj parádní a drsňácký chopper, třebaže trochu nestandardních rozměrů a pro nestandardního bikera, resp. bikerku!


Historie: Crocker 61 ci - Americký sen po 80 letech

Evropa měla Brough Superior. To byl ten nejžádoucnější stroj, sen všech mladých i starých, vrchol rychlosti. První superbike. V Americe tuto pozici nezastával ani Harley-Davidson, ani Indian, nýbrž pouhých šest let vyráběný Crocker. Nyní si ho můžete koupit úplně nový!


Historie: Rychlý Freddie Spencer

Američan Freddie Spencer (*20. 12. 1961) byl svého času nejmladším vítězem a nejmladším mistrem světa královské kubatury, než jej vystřídal Marc Márquez. Spencerovi se říkalo „Rychlý Freddie“, zvítězil v 27 GP a pro Hondu získal první titul mistra světa pětistovek. Celkem získal tři tituly světového šampiona, v roce 1985 vyhrál současně třídy do 250 a 500 cm3.


Sport: Márquez, nebo Dovizioso?

Marc Márquez má letos na kontě zatím šest výher, Andrea Dovizioso pět. Márquez nedojel do cíle GP třikrát, Dovizioso pouze jednou. Stabilnější výsledky ovšem způsobily, že šampionát vede s náskokem 33 bodů Márquez.
Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 4/2024
  • Motorbike 3/2024
  • Motorbike 1-2/2024
  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2024
  • Motorbike 12/2023

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
14. února
Silniční závody motocyklů v Československu v roce 1957 - Kompletní výsledky a popis sezóny na webu 🥰 ❤️ 🏍
MotoRoute
2. února
MotoRoute 1/2024 - vychází 7. února 👈
Všechny příspěvky ...