E-go: Husqvarna do zásuvky

vydáno 17. 9. 2011, text dmb, foto Husqvarna

Do rodiny elektrických motocyklů, kde jsou pro nás již známá jména jako Quantya, Zero, Brammo nebo např. KTM se svojí koncepcí elektrické krosky, přibude brzo elektrický fun bike E-go od Husqvarny. A vypadá opravdu futuristicky.

A to nejenom kvůli opravdu povedenému designu celého stroje, ale také kvůli nestandardnímu technickému řešení, kterým je jistě jednostranné zavěšení předního kola pomocí dvojice stavitelných tlumičů. Letmo uchycené je i zadní kolo, které pro změnu drží hliníková kyvka a z hliníku je vyrobeno také pouzdro na baterii.


Zatím sice nevíme, jaká bude kapacita a výkon, hubeňour by však měl vážit cca 80 kg a výkonově by neměl překročit hranici 15koňového limitu.



Přečtěte si také

Elektroskútr od BMW - Concept e  14. 9. 2011   komentáře: 2

Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 6/2026
  • Motorbike 5/2026
  • Motorbike 4/2026
  • Motorbike 3/2026
  • Motorbike 2/2026

Aktuálně na MotoLife

Příspěvky motorkářů

MotoLife
před 6 dny v 10:53
Tradiční jízda distingovaných gentlemanů (Distinguished Gentleman’s Ride) proběhla v Praze v půlce května 2026
MotoLife
7. května
Zemřel Kamil Holán. Zkušený český jezdec havaroval v kvalifikaci North West 200 v Severním Irsku.
Všechny příspěvky ...