EICMA 2013: Harley-Davidson s malými vodníky Street 500 a 750

vydáno 6. 11. 2013, text Prochy, foto H-D

Americký výrobce v rámci projektu Rushmore představil zcela nové motocykly Street 500 a 750, které byly navrženy pro novou generaci jezdců a jsou vybaveny novým vodou chlazeným motorem V-Twin Revolution X.

Harley-Davidson chce těmito modely oslovit nové zákazníky. Prioritou jsou mladí jezdci pohybující se převážně ve městech. Jde o další fázi, kdy chce výrobce navázat na loňský úspěšný prodej motocyklů především ve Spojených státech.

Design je klasický Harley-Davidson, žádné výstřelky se nekonají. Nemusíte se bát, že by šlo o rozpočtový model, a tak například blatníky jsou plechové. Oba modely navíc vycházejí ze stylu Dark Custom, který je známý minimalistickými detaily a černým lakem na většině dílů. Zajímavě vypadá zadní světlo z LED diod a ledky najdeme i v blinkrech. Výfukový systém je sveden do jedné koncovky. Pro modely Harley-Davidson Street 750 i 500 je připravena i široká nabídka custom doplňků.

Dvojice nových vodou chlazených dvouválců V60 nese název Revolution X. Nejedná se o první vodou chlazený motor od HD, ten už známe z modelu V-Rod. Nové motory o objemu 494 a 749 cm3 jsou ale postaveny zcela od základu, aby svojí charakteristikou vyhovovaly především do městského provozu. Klasická véčka mají čtyři ventily na válec a o sekundární převod se stará bezúdržbový řemen, který spolupracuje s šestirychlostní převodovkou. Brzdový systém je pak tvořen po jednom brzdovém kotouči na každém kole. Vpředu je motocykl osazen hliníkovým kolem 17“ a zadní kolo je patnáctipalcové. Rozvor motocyklu je 1511 mm, provozní hmotnost se ustálila na hodnotě 220 kilogramů.

Jelikož výrobce směřuje nejen na americký trh a chce zaujmout jezdce i v jiných částech světa, mají nové modely uzamykatelná zapalování, zámek přední vidlice i zámek víčka nádrže. Nový Harley-Davidson Street bude nejdříve dostupný v USA, Itálii, Španělsku, Portugalsku a Indii, a to v druhém čtvrtletí roku 2014. Další informace týkající se dostupnosti budou oznámeny v nadcházejících měsících. Plánuje se tak i prodej do dalších zemí Evropy, ČR nevyjímaje.

Výrobce z Milwaukee zatím cenu těchto nových modelů nezveřejnil, ale přislíbil, že se bude jednat o nejdostupnější motocykly Harley-Davidson. Počítáme tedy s cenou okolo 190 000 Kč. Výroba motocyklů pro americký trh bude probíhat v USA v Kansasu, pro ostatní trhy se výroba přestěhuje do nově otevřené továrny v indickém Guragonu.Přečtěte si také

EICMA 2013 obrazem  7. 11. 2013  
PRVNÍ TEST: Harley-Davidson Street 750  9. 4. 2014  

Další iČMN články

 • 50 let řadových čtyřválců Honda
 • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
 • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

 • Vojtech Ďuriš
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Aspar Racing Team
 • Motorbike 4/2021
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Konica Minolta Honda
 • Vychází časopis Drž stopu

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Jaroslav Šíma
před 2 dny ve 21:58
Moc pěkný dárek od Světa motorů k najetí milionu mil!
Marek Lichtenberg
před 2 dny ve 23:05
0
Velký obdiv, Jardo 👍
Bikes.cz
před 4 dny ve 22:17
Nový boxer od BMW je jedním z největších a nejúchvatnějších motocyklových motorů, říká Dominik Valášek v testu BMW R18. Technická data k tomuto nevšednímu modelu najdeš v katalogu Bikes.cz:  https://www.bikes.cz/2021/bmw-r-18
Motocyklová asociace ČR
před 5 dny ve 20:33
Policie ve čtvrtek zveřejnila videozáznam ze středeční honičky na dálnici D5 u Prahy, při které přišel o život řidič motocyklu, jenž se snažil ujet hlídce najetím do protisměru. Podle nových informací bylo muži 41 let a měl zákaz řízení.
Miluju motorky
před týdnem v 9:39
Libovečky od Durris Design už jistě znáš! Šeri položil pár otázek přímo Vojtechovi Ďurišovi, vedoucímu celého projektu! Vše najdeš v rozhovoru.

#serimotostories #milujumotorky
Všechny příspěvky ...