BMW R NineT Brooklyn Scrambler

vydáno 19. 5. 2014, text Web, foto BMW

Pouhých šest jedinců bude mít možnost postavit si do své garáže motorku BMW R nineT z limitované edice Brooklyn Scrambler.

Právě tolik kusů totiž dali její tvůrci dohromady a do oběhu. A mluvíme-li o tvůrcích, musíme zmínit tří velká jména – německé BMW je tak nějak jasné, dál tu máme věhlasnou designérskou firmu Boxer Design a také známého výrobce módního oblečeníGant.


První jmenovaný, největší německý výrobce, na podzim představil v několika směrech převratnou novinku, retro bike R nineT a nutno uznat, že díky jejím líbivým tvarům a také velmi povedené marketingové kampani je kolem ní pořád dost humbuku a obdivu. Francouzský Boxer Design má za sebou nejeden zajímavý stroj, ať už mluvíme o vlastních projektech SSR1000 nebo SuperBob, spolupráci na motocyklech Voxan nebo na podzim představeném skvostu Brough Superior S.S.100. Boxer Design si vzal na starosti nejen vzhled motorky, ale také její stavbu, všech šest kusů bude ručně upraveno v jeho dílnách.


Módní značku Gant asi netřeba moc představovat, její znak poslední dobou vidíme na každém rohu. Kolekce Rugger se pak stala inspirací pro Brooklyn Scrambler, což prozrazuje nejen logo na nádrži a typická barva, ale třeba také ručně prošívané sedlo připomínající bundy Gant Rugger. Gant mimochodem vyrobí speciální oldschool bundu v barvách motorky, kterou každý majitel dostane.


A co že je tedy na Brooklyn Scrambleru oproti standardnímu NineT jinak? Jak název napovídá, tvůrci se chytili módní vlny scramblerů, ale spíš jde o změny na oko. Těm vévodí pneumatiky TKC 80, ovšem najdeme toho trochu víc. Jinak je samozřejmě lakování s ručně malovanými linkami a již zmiňované sedlo, výfukové svody jsou omotány páskou, přední světlo chrání mřížka. Z katalogu příslušenství BMW pak přišla nová zrcátka, LEDkové blinkry, hliníkový kryt sání a výfuky Akrapovič.
Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Drnovy testy z pravěku - Yamaha FZS 600 S Fazer
  • Drnovy testy z pravěku - Honda CBR 600 F
  • (Ne)poznané zaujímavosti Ducati - MONSTER, STREETFIGHTER, HYPERMOTARD & DIAVEL
  • Motorbike 7-8/2021
  • Zabudnuté tímy MotoGP – Team Luis d'Antin MotoGP

Příspěvky motorkářů

Miluju motorky
před 2 dny ve 23:05
Druhý diel z edície - Drnovy testy z pravěku, dnes Yamaha FZS 600 S Fazer!

"Vzali šestku motor z Thunder Cata, kolem svařili rám z ocelových trubek, a kolik to udělalo parády..."

#serimotostories #milujumotorky
Časopis Motorbike
před 2 dny v 16:21
MOTORBIKE 7-8/2021
Léto budiž pochváleno a s ním i prázdniny, dovolené, no prostě relax . Abyste se, třeba večer nebo když bude pršet, v době volna nenudili, je tu pro vás prázdninové vydání časopisu Motorbike. A protože jde o letní dvojčíslo, připravili jsme vydání rozšířené, tedy bezmála 150 stran! . Co na nich najdete? Především testy 16 motocyklů a skútrů , od superbiků přes nakedy po klasiku, od městských přibližovadel po cestovní endura. A samozřejmě i spoustu dalšího...
www.motolife.cz/.../motorbike-7-2021-motorbike-45c2
Miluju motorky
před 8 dny ve 14:34
Yamaha Motors oznamuje cíl celkové neutrality uhlíku do roku 2050!

Po přezkoumání plánu, který byl původně formulován v roce 2018, nyní japonský výrobce doufá, že do roku 2050 dosáhne úplné uhlíkové neutrality ve všech svých obchodních praktikách.

Znamená to, že jsou na cestě nové motocykly Yamaha? Jedním slovem ano. Japonský gigant konkrétně říká, že budou navrhovat nové formy mobility jedinečné pro Yamaha Motors.

Zdroje: https://www.rideapart.com/, https://www.rideapart.com/news/

#serimotostories #milujumotorky
Miluju motorky
před 9 dny v 10:51
Společnost WMC ukazuje své plány pro běžný provoz na koncepčních výkresech!

Nové náčrty společnosti ukazují aerodynamický potenciál použitelný i pro běžný provoz. O plánech White Motorcycle Concepts se svým radikálním elektrickým WMC250EV jsme již informovali. Nyní nám firma poskytla pohled na designové náčrtky určené k ilustraci toho, jak by mohly být navrženy silniční stroje kolem jejího kanálu „V-Air“.

Zdroje: https://www.cycleworld.com

#serimotostories #milujumotorky
Všechny příspěvky ...