BMW R NineT Brooklyn Scrambler

vydáno 19. 5. 2014, text Web, foto BMW

Pouhých šest jedinců bude mít možnost postavit si do své garáže motorku BMW R nineT z limitované edice Brooklyn Scrambler.

Právě tolik kusů totiž dali její tvůrci dohromady a do oběhu. A mluvíme-li o tvůrcích, musíme zmínit tří velká jména – německé BMW je tak nějak jasné, dál tu máme věhlasnou designérskou firmu Boxer Design a také známého výrobce módního oblečeníGant.


První jmenovaný, největší německý výrobce, na podzim představil v několika směrech převratnou novinku, retro bike R nineT a nutno uznat, že díky jejím líbivým tvarům a také velmi povedené marketingové kampani je kolem ní pořád dost humbuku a obdivu. Francouzský Boxer Design má za sebou nejeden zajímavý stroj, ať už mluvíme o vlastních projektech SSR1000 nebo SuperBob, spolupráci na motocyklech Voxan nebo na podzim představeném skvostu Brough Superior S.S.100. Boxer Design si vzal na starosti nejen vzhled motorky, ale také její stavbu, všech šest kusů bude ručně upraveno v jeho dílnách.


Módní značku Gant asi netřeba moc představovat, její znak poslední dobou vidíme na každém rohu. Kolekce Rugger se pak stala inspirací pro Brooklyn Scrambler, což prozrazuje nejen logo na nádrži a typická barva, ale třeba také ručně prošívané sedlo připomínající bundy Gant Rugger. Gant mimochodem vyrobí speciální oldschool bundu v barvách motorky, kterou každý majitel dostane.


A co že je tedy na Brooklyn Scrambleru oproti standardnímu NineT jinak? Jak název napovídá, tvůrci se chytili módní vlny scramblerů, ale spíš jde o změny na oko. Těm vévodí pneumatiky TKC 80, ovšem najdeme toho trochu víc. Jinak je samozřejmě lakování s ručně malovanými linkami a již zmiňované sedlo, výfukové svody jsou omotány páskou, přední světlo chrání mřížka. Z katalogu příslušenství BMW pak přišla nová zrcátka, LEDkové blinkry, hliníkový kryt sání a výfuky Akrapovič.
Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 11/2022
  • Výměna olejového filtru motorky
  • Motorbike 10/2022
  • Motorbike 9/2022
  • Motorbike 7-8/2022

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před 5 dny ve 12:15
MotoRoute 6/2022 vychází 9. 12. 2022
Magazín Motoroute
26. listopadu v 15:57
Nová Honda CL500 se nese v duchu bohatého retro stylu inspirovaného modely řady CL z let šedesátých a sedmdesátých.
Magazín Motoroute
20. listopadu
CFMOTO odhalila na EICMA 2022 nové modely
Časopis Motorbike
6. listopadu
😍 Motorbike 11/2022 😍
Pomalu se chystáme na italskou výstavu EICMA, ale ještě předtím jsme si pořádně mákli na letošním předposledním vydání Motorbike 😎. Najdete v něm tradičně nejen slušnou dávku testů motorek, skútrů a čtyřkolek, ale krom dalšího třeba i reportáže ze závodů či dalších akcí, vonících benzínem. Prostě vše, o čem má správný motorkářský časopis být.
A věříme, že se vám i listopadový Motorbike (opět rozšířený na 124 stran) bude líbit! 😈
Více na www.motolife.cz/.../motorbike-11-2022-motorbike-45f4
Všechny příspěvky ...