BMW bude vyrábět malé levné stroje s indickou firmou TVS

vydáno 24. 4. 2013, text Jan Rameš, foto BMW

KTM již dlouhá léta spolupracuje s indickým Bajajem a ve spolupráci s ním vznikly malé komerčně úspěšné modely Duke (125, 200 a 390). Velký německý konkurent Rakušanů, značka BMW, se nyní také vydává směrem na východ.

V indickém Čennaji (dříve Madrás) podepsali šéf BMW Motorrad Stephan Schaller a předseda indické TVS Motor Company Venu Srinivasan dohodu o dlouhodobé spolupráci, jejímž výsledkem má být „spojení sil při vývoji a výrobě motocyklů v segmentu pod 500 cm3“. Bavoři si pochvalují získání kvalitního partnera se zkušenostmi s maloobjemovými motocykly, Indové pro změnu oceňují německý smysl pro kvalitu a přístup k inovacím.
Pikantní je, že zatímco se BMW letos poněkud překvapivě zbavilo Husqvarny s tím, že nemá zájem se dále rozvíjet v oblasti sportovních offroadů, TVS naopak v zimě na indickém veletrhu Auto Expo představilo motokrosový speciál RTR 250-fx, jenž podle kovaných milovníků bláta podvozkově vychází právě z Husqvaren! A přidává motor, který jako by konstrukčně z oka vypadl agregátům KTM…
U nás je TVS Motor Company značkou neznámou, ovšem Němci by si za partnera nevybrali žádné béčko. Proto nepřekvapí, že se jedná o jednoho z největších indických výrobců s roční produkcí kolem dvou milionů kusů, obratem přes miliardu amerických dolarů a zastoupením ve více než 50 zemích v Asii, Africe a Jižní Americe. Je to zároveň prémiová značka koncernu TVS Group, jenž má na čtyři desítky společností a holdingů podnikajících v automobilovém a motocyklovém sektoru a za sebou stoletou existenci.
O tom, kdy se v showroomech objeví první malé a zřejmě hlavně levné BMW, tiskové zprávy nehovoří. Letos je ještě neočekáváme, nicméně za rok, až se bude konat Intermot 2014, by Bavoři mohli využít domácího prostředí k prezentaci nějaké zásadní novinky.Další iČMN články

 • 50 let řadových čtyřválců Honda
 • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
 • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

 • Vojtech Ďuriš
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Aspar Racing Team
 • Motorbike 4/2021
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Konica Minolta Honda
 • Vychází časopis Drž stopu

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Jaroslav Šíma
včera ve 21:58
Moc pěkný dárek od Světa motorů k najetí milionu mil!
Marek Lichtenberg
včera ve 23:05
0
Velký obdiv, Jardo 👍
Bikes.cz
před 3 dny ve 22:17
Nový boxer od BMW je jedním z největších a nejúchvatnějších motocyklových motorů, říká Dominik Valášek v testu BMW R18. Technická data k tomuto nevšednímu modelu najdeš v katalogu Bikes.cz:  https://www.bikes.cz/2021/bmw-r-18
Motocyklová asociace ČR
před 4 dny ve 20:33
Policie ve čtvrtek zveřejnila videozáznam ze středeční honičky na dálnici D5 u Prahy, při které přišel o život řidič motocyklu, jenž se snažil ujet hlídce najetím do protisměru. Podle nových informací bylo muži 41 let a měl zákaz řízení.
Miluju motorky
před 6 dny v 9:39
Libovečky od Durris Design už jistě znáš! Šeri položil pár otázek přímo Vojtechovi Ďurišovi, vedoucímu celého projektu! Vše najdeš v rozhovoru.

#serimotostories #milujumotorky
Všechny příspěvky ...