Nečekané emoce

vydáno 8. 10. 2012, text Kamil Holán, foto David M. Bodlák

Když se řekne Honda Fireblade, tak si každý, trochu zasvěcený motorkář představí stroj, kterému nelze nic vytknout, ale zároveň na něm není nic, z čeho by vám vzrušením vstávaly chlupy na těle. Letos mě Honda velmi příjemně překvapila a já strávil nečekaně vzrušující okamžiky v jejím sedle.

Letošní model se snaží na první pohled zaujmout novým designem. Ostřejší tvary kapot mě však tolik neuchvátily jako nová a naprosto luxusní dvanáctipaprsková kola. Ty posouvají Hondu v žebříčku atraktivnosti o hodně míst dopředu oproti loňskému roku. Další příjemné překvapení mě čeká po zasednutí za řídítka, kdy na mě blikne zcela nový přístrojový panel, který je ve stylu závodních telemetrií, kde otáčky znázorňuje digitální stupnice lemující okraj LCD displeje.


O tom, jak funguje nový podvozek, se musím přesvědčit už sám. V plánu mám potrápit Fároše v městském provozu při cestě z Prahy ven, kde bych ho rád polechtal na točivých okreskách, a potom zamířit na závodní okruh, kde bude konečně možnost popustit uzdu všem koním, které v sobě litrový čtyřválec schovává.


Nové odpružení funguje tak dobře, že poznávám naprosto přesně rozdíly v hladkosti asfaltu v různých pasážích. Tohle je pro mě nečekaný zážitek, říká dál Kamil.


Celý test v ČMN 40/2012, které jsou na novinových stáncích nebo v e-vydání na www.publero.czDalší iČMN články

  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>Nejmenší z&nbsp;rodu
  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>2 x&nbsp;Fun
  • <span style="color: red">ČMN 2007: </span>Spaghetti Western

Články na MotoLife

  • Motorbike 5/2024
  • Motorbike 4/2024
  • Motorbike 3/2024
  • Motorbike 1-2/2024
  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2024

Příspěvky motorkářů

Euro Bike Fest
před 3 dny ve 23:43
EURO BIKE FEST 2024
MotoLife
před 3 dny ve 23:35
Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce, ale zranění nejsou vážná. Podle policie se nehoda stala na uzavřeném sportovním okruhu.
Všechny příspěvky ...