Nečekané emoce

vydáno 8. 10. 2012, text Kamil Holán, foto David M. Bodlák

Když se řekne Honda Fireblade, tak si každý, trochu zasvěcený motorkář představí stroj, kterému nelze nic vytknout, ale zároveň na něm není nic, z čeho by vám vzrušením vstávaly chlupy na těle. Letos mě Honda velmi příjemně překvapila a já strávil nečekaně vzrušující okamžiky v jejím sedle.

Letošní model se snaží na první pohled zaujmout novým designem. Ostřejší tvary kapot mě však tolik neuchvátily jako nová a naprosto luxusní dvanáctipaprsková kola. Ty posouvají Hondu v žebříčku atraktivnosti o hodně míst dopředu oproti loňskému roku. Další příjemné překvapení mě čeká po zasednutí za řídítka, kdy na mě blikne zcela nový přístrojový panel, který je ve stylu závodních telemetrií, kde otáčky znázorňuje digitální stupnice lemující okraj LCD displeje.


O tom, jak funguje nový podvozek, se musím přesvědčit už sám. V plánu mám potrápit Fároše v městském provozu při cestě z Prahy ven, kde bych ho rád polechtal na točivých okreskách, a potom zamířit na závodní okruh, kde bude konečně možnost popustit uzdu všem koním, které v sobě litrový čtyřválec schovává.


Nové odpružení funguje tak dobře, že poznávám naprosto přesně rozdíly v hladkosti asfaltu v různých pasážích. Tohle je pro mě nečekaný zážitek, říká dál Kamil.


Celý test v ČMN 40/2012, které jsou na novinových stáncích nebo v e-vydání na www.publero.czDalší iČMN články

  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>Nejmenší z&nbsp;rodu
  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>2 x&nbsp;Fun
  • <span style="color: red">ČMN 2007: </span>Spaghetti Western

Články na MotoLife

  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2023
  • Motorbike 12/2022
  • Motorbike 11/2022
  • Výměna olejového filtru motorky
  • Motorbike 10/2022

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před 3 dny ve 12:51
MotoRoute 1/2023 vychází 1. 2. 2023
Časopis Motorbike
před 3 dny ve 12:49
𝗖𝗙𝗠𝗢𝗧𝗢 𝟳𝟬𝟬𝗖𝗟-𝗫 𝗔𝗱𝘃𝗲𝗻𝘁𝘂𝗿𝗲
Na dlouhodobý test se můžete těšit v našem časopisu Motorbike, který si můžete předplatit a bude vám chodit rovnou do schránky!
Bikes.cz
4. ledna
Letos uplyne 120 let od založení společnosti Harley-Davidson
Časopis Motorbike
18. prosince
Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2023 je právě v prodeji. Víc se dozvíš na www.motolife.cz/.../motorbike-katalog-motocyklu-skutru-a-ctyrkolek-2023-motorbike-45f6
Všechny příspěvky ...