Ducati 899 Panigale

vydáno 25. 2. 2014, text Jan Rameš, foto Milagro

Ne že bychom to Ducati nějak zvlášť věřili. Sága „junior superbiků“ téhle značky je delší než Piráti z Karibiku – začalo to v devadesátém pátém modelem 748, zmenšeninou o dva roky dříve představené 916, a pokračovalo 749 ve 2003, rok po větší 999, a 848 ve 2008 opět rok po 1098.

Nyní, po více než 30 000 prodaných kusech osm-čtyři-osmičky a její modernizovanější (více koní, lepší brzdy, tlumič řízení) verze EVO, přišla řada na 899 Panigale.
Tahle motorka spadá do stejné kategorie jako unikátní čtyřválcová Suzuki GSX-R750 nebo tříválcová MV Agusta F3 800 (jistě brzy následovaná Triumphem Daytona 800 a kapotovanou verzí Yamahy MT-09), čili mezi motorky pro skutečné znalce, kteří vědí, co je pro reálný život nejlepší. V Ducati doufají, že jejich nový počin přiláká piloty naháčů, kteří chtějí přestoupit na kapotky, stejně jako majitele japonských šestistovkových supersportů, kteří se již cítí, že zvládnou větší výkon, prestiž i charakter. No a v neposlední řadě Italové cílí majitele japonských litrů, kteří pokukují po dvouválci, nicméně rozhodně nemají v plánu vysolit pět set padesát tisíc za velkou základní 1199 Panigale. Malá (tedy, relativně) osm-devět-devítka na sebe kromě podstatně přívětivější cenou stahuje pozornost také svou přívětivostí, pod cool zevnějškem Panigale se skrývá motorka pro nedělní projížďku po okolí, stejně jako den na závodním okruhu, aniž byste mezi těmito rozdílnými programy museli měnit gumy, převody či elektroniku. Tedy, to říká Ducati, jaká je realita?

Náš spolupracovník Alan Cathcart otestoval tuto Ducatku na okruhu v Imole, ovšem pouze na gumách Pirelli Diablo Rain, protože z nebe padaly provazy vody a po okruhu v mnoha místech tekly hotové řeky. Aspoň si mohl vyzkoušet tu proklamovanou přátelskou náturu 899, ještě podpořenou měkčím „vodním“ nastavením odpružení.
V režimu Wet má motor tak omezený výkon a vše je tak „safe“, že s tímhle nabourat, to už vyžaduje opravdu hodně blbosti mezi ušima - říká Alan. Jaké jsou další Alanovy poznatky a proč záviděl kolegovi Samu Maclachlanovi z Australian Motorcycle News jeho jízdy s Panigale na suchu? To se dočtete v ČMN 5, které pro vás připravujeme k výstavě Motosalon - vyjdou ve čtvrtek 6. března.


Další články z archivu

 • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>Nejmenší z&nbsp;rodu
 • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>2 x&nbsp;Fun
 • <span style="color: red">ČMN 2007: </span>Spaghetti Western

Články na MotoLife

 • Tesi H2 - nová přeplňovaná bestie od Bimoty
 • Šeri testuje - Honda CB1000R Neo Sports Cafe
 • Velká čtyřka - jeden za všechny, všichni na baterky
 • Nová trojice modelů CB500F, CBR500R a CB500X!
 • Filip Salač nahradí zraněného Hřavu

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Časopis Motorbike
před 20 hodinami
Milan Engel o řecké rally - "S výkonem jsem spokojený, samozřejmě by to mohlo být lepší, ale druhé místo je druhé místo..."
Magazín Motoroute
včera v 10:43
MotoRoute 5/2020 vychází 5.10.2020 👍
Bikes.cz
před 3 dny ve 23:29
Čínský výrobce CFMoto představil o uplynulém víkendu velký cestovní motocykl schopný konkurovat "japoncům".
Bikes.cz
před 5 dny ve 22:00
Čtyřválec v Zedovi je jako turbína... Dominik Valášek protáhnul Z900 Červenohorským sedlem.
Všechny příspěvky ...