Skútry, na kterých lze cestovat

vydáno 21. 2. 2013, text Jan Rameš, foto DMB

Integra, Tmax a SRV - stroje, které nelze zařadit do známých kategorií.

Nejdivnějším strojem z dnešní trojice, jenž je také jedním z nejdivnějších na současném motocyklovém trhu, je Integra. To je nejméně skútrový skútr v tomhle srovnání. Fakticky je to NC700 přestavěné tak, aby jako skútr vypadalo. Design nese stejnou moderní linku jako dvanáctka VFR, čili takový divnostroj, a v téhle červené metle mu nemůžeme upřít eleganci. Nasednete a zjistíte, že Integra je víc motorka. Ruce sice máte jako na skútru, nohy taky (bohužel nejdou ani úplně natáhnout, ani si je dát pod sebe), ovšem sedátko je svou výškou čistě motocyklové. Hodně štíhlý a vysoký stroj. Posaz je klíčový – díky němu se cítíte jako na motorce, a na Integře se tak i jezdí. Podvozek je totiž čistě motocyklový, napoví vám už pohled na 17“ pneumatiky. Konkurence má podvozky skvělé, nicméně pořád skútrové, tohle je motorka, a tím je řečeno vše.

Tmax od Yamahy je největší univerzál. Yamaha si ho nechá opravdu dobře zaplatit, nikdy nebyl levný, a přesto dokázal ovládnout svou kategorii. Rve se dopředu na každém semaforu, protože se ze všech podobných korábů ještě pořád nechá používat jako skútr. Jeho hbitost je dána sportovní koncepcí, rozměry a lehkostí, vždyť je v testované verzi bez ABS o 21 kg lehčí než Honda a o brutálních šedesát oproti Aprilii!

A SRV na delší cestě? Jo, tahle Aprilka je regulérní sportovně cestovní motorka, na které se neřadí. Velká, těžká. Samozřejmě jsou všechna kila dole, takže ovladatelnost je v pohodě, jen prostě při jízdě cítíte, že jedete na dlouhé masivní věci, kterou hmotnost drží při zemi.


Který z těchto tří strojů se Honzisovi dostal pod kůži? Odpověď na tuto otázku a celý test všech tří skútrů najdete v ČMN 4/2013, zde koukněte do fotogalerie.Přečtěte si také

Yamaha D´elight: stylově a levně  12. 8. 2013  

Další iČMN články

 • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>Nejmenší z&nbsp;rodu
 • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>2 x&nbsp;Fun
 • <span style="color: red">ČMN 2007: </span>Spaghetti Western

Články na MotoLife

 • Vojtech Ďuriš
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Aspar Racing Team
 • Motorbike 4/2021
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Konica Minolta Honda
 • Vychází časopis Drž stopu

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Jaroslav Šíma
před 4 hodinami
Moc pěkný dárek od Světa motorů k najetí milionu mil!
Marek Lichtenberg
před 3 hodinami
0
Velký obdiv, Jardo 👍
Bikes.cz
před 3 dny ve 22:17
Nový boxer od BMW je jedním z největších a nejúchvatnějších motocyklových motorů, říká Dominik Valášek v testu BMW R18. Technická data k tomuto nevšednímu modelu najdeš v katalogu Bikes.cz:  https://www.bikes.cz/2021/bmw-r-18
Motocyklová asociace ČR
před 4 dny ve 20:33
Policie ve čtvrtek zveřejnila videozáznam ze středeční honičky na dálnici D5 u Prahy, při které přišel o život řidič motocyklu, jenž se snažil ujet hlídce najetím do protisměru. Podle nových informací bylo muži 41 let a měl zákaz řízení.
Miluju motorky
před 6 dny v 9:39
Libovečky od Durris Design už jistě znáš! Šeri položil pár otázek přímo Vojtechovi Ďurišovi, vedoucímu celého projektu! Vše najdeš v rozhovoru.

#serimotostories #milujumotorky
Všechny příspěvky ...