Skútry, na kterých lze cestovat

vydáno 21. 2. 2013, text Jan Rameš, foto DMB

Integra, Tmax a SRV - stroje, které nelze zařadit do známých kategorií.

Nejdivnějším strojem z dnešní trojice, jenž je také jedním z nejdivnějších na současném motocyklovém trhu, je Integra. To je nejméně skútrový skútr v tomhle srovnání. Fakticky je to NC700 přestavěné tak, aby jako skútr vypadalo. Design nese stejnou moderní linku jako dvanáctka VFR, čili takový divnostroj, a v téhle červené metle mu nemůžeme upřít eleganci. Nasednete a zjistíte, že Integra je víc motorka. Ruce sice máte jako na skútru, nohy taky (bohužel nejdou ani úplně natáhnout, ani si je dát pod sebe), ovšem sedátko je svou výškou čistě motocyklové. Hodně štíhlý a vysoký stroj. Posaz je klíčový – díky němu se cítíte jako na motorce, a na Integře se tak i jezdí. Podvozek je totiž čistě motocyklový, napoví vám už pohled na 17“ pneumatiky. Konkurence má podvozky skvělé, nicméně pořád skútrové, tohle je motorka, a tím je řečeno vše.

Tmax od Yamahy je největší univerzál. Yamaha si ho nechá opravdu dobře zaplatit, nikdy nebyl levný, a přesto dokázal ovládnout svou kategorii. Rve se dopředu na každém semaforu, protože se ze všech podobných korábů ještě pořád nechá používat jako skútr. Jeho hbitost je dána sportovní koncepcí, rozměry a lehkostí, vždyť je v testované verzi bez ABS o 21 kg lehčí než Honda a o brutálních šedesát oproti Aprilii!

A SRV na delší cestě? Jo, tahle Aprilka je regulérní sportovně cestovní motorka, na které se neřadí. Velká, těžká. Samozřejmě jsou všechna kila dole, takže ovladatelnost je v pohodě, jen prostě při jízdě cítíte, že jedete na dlouhé masivní věci, kterou hmotnost drží při zemi.


Který z těchto tří strojů se Honzisovi dostal pod kůži? Odpověď na tuto otázku a celý test všech tří skútrů najdete v ČMN 4/2013, zde koukněte do fotogalerie.Přečtěte si také

Yamaha D´elight: stylově a levně  12. 8. 2013  

Další iČMN články

  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>Nejmenší z&nbsp;rodu
  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>2 x&nbsp;Fun
  • <span style="color: red">ČMN 2007: </span>Spaghetti Western

Články na MotoLife

  • Motorbike 11/2022
  • Výměna olejového filtru motorky
  • Motorbike 10/2022
  • Motorbike 9/2022
  • Motorbike 7-8/2022

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před 6 dny v 15:57
Nová Honda CL500 se nese v duchu bohatého retro stylu inspirovaného modely řady CL z let šedesátých a sedmdesátých.
Magazín Motoroute
20. listopadu v 19:41
CFMOTO odhalila na EICMA 2022 nové modely
Časopis Motorbike
6. listopadu
😍 Motorbike 11/2022 😍
Pomalu se chystáme na italskou výstavu EICMA, ale ještě předtím jsme si pořádně mákli na letošním předposledním vydání Motorbike 😎. Najdete v něm tradičně nejen slušnou dávku testů motorek, skútrů a čtyřkolek, ale krom dalšího třeba i reportáže ze závodů či dalších akcí, vonících benzínem. Prostě vše, o čem má správný motorkářský časopis být.
A věříme, že se vám i listopadový Motorbike (opět rozšířený na 124 stran) bude líbit! 😈
Více na www.motolife.cz/.../motorbike-11-2022-motorbike-45f4
Všechny příspěvky ...