Když je z vás konkurence nervózní, je to vždycky dobrý signál

vydáno 27. 8. 2013, text Jan Rameš, foto Mogul

Oleje Mogul nové řady Moto, určené do moderních výkonných motocyklů, jsou na trhu téměř přesně dva roky. O tom, co se za tu dobu událo a co pro motorkáře v Mogulu ještě chystají, jsme si povídali s Ing. Lubošem Krejčíkem, segmentovým manažerem pardubické společnosti Paramo.

Domácí výrobce, oleje nejvyšší možné specifikace, příjemné ceny… Jaké bylo přijetí českými motorkáři?
Pozitivní. Docílili jsme toho, co jsme očekávali. Nevedeme žádné masivní reklamní kampaně, a přesto si naše oleje do motocyklů českých motorkářů cestu našly. Někdo zajásal, že může mít v motorce český olej nejvyšší kvality, jiný pochybovačně kroutil hlavou, ale s tím jsme počítali. Pro mě je důležité, že lidé, kteří si náš olej do motorky dali a se kterými jsem osobně mluvil, jsou maximálně spokojeni, jak dobře funguje. Musíme jen zlomit to typické postkomunistické povědomí, že všechno zahraniční je lepší, a lidé zjistí, že naše oleje jsou v nejlepším pořádku. Nedávno mi volal jeden zástupce konkurenční značky a rozhořčeně mi vysvětloval, že karty jsou na trhu už dávno rozdané a co že prý těmi novými oleji sledujeme. Když je z vás konkurence nervózní, je to vždycky dobrý signál, že jdete správným směrem.

Jak těžké bylo prorazit z hlediska distribuce, čili aby se oleje dostaly k zákazníkům?
Náš nástup byl pozvolný, ale za ty dva roky už máme distribuci celkem podchycenou, využili jsme standardní distribuční síť Parama. Naší výhodou je, že máme zhruba desítku velkých autorizovaných dealerů, což jsou velkoobchodní řetězce s deseti- či stamilionovými obraty, a ty na sebe mají navázané další obchody a servisy. Nedávno se nám ozval další velký hráč na trhu, že by měl o Mogul Moto zájem. Letos navíc už nedistribuujeme pouze oleje v lahvích, poptávka byla taková, že do motoservisů dodáváme sudy. Lidé si pomalu zvykají a my se pomalu začínáme objevovat na větších akcích, sponzorovali jsme MS v supermotu v Sosnové, byli jsme na 300 zatáčkách Gustava Havla v Hořicích…

Nakousli jsme sport. Značka Mogul je léta spjatá s tím automobilovým, v jejích barvách jezdí mistr republiky v rallye Roman Kresta. Co ale Mogul a sport motocyklový?
Extrémní sportovní nasazení olej vždy prověří nejvíce, a proto ani my tuto oblast nezanedbáváme. V blátě spolupracujeme s Mňuk Motokros Teamem, dvoudobé oleje vyzkoušela naše reprezentace loni na Šestidenní v Německu, na silnici jsme úzce spjati s Montáže Brož Racing Teamem, za který jezdí Tomáš Vavrouš mistrovství Evropy superstocků. Tam je to velice zajímavé, neboť zde je do spolupráce zapojena ještě pardubická univerzita. Po odjetém závodě putují vzorky oleje do nezávislé univerzitní laboratoře, kde se vyhodnocují, zkoumají se otěrové kovy a spousta dalších prvků. Pro nás je pozitivní, že z těchto testů vycházíme na jedničku.

Probrali jsme minulost a současnost, co nás čeká v budoucnosti?
Nyní budeme rozšiřovat nabídku olejů do čtyřtaktů o další viskozity, konkrétně 15W50 a 20W50, a naše vývojové oddělení má momentálně na stole chemii na řetězy a vzduchové filtry. Až budou jednotlivé produkty hotové, objeví se samozřejmě na webových stránkách Mogulu, kde máme i e-shop. Kromě toho jsme spustili nový web www.dobrehusty.cz, kde se s námi mohou naši příznivci i pobavit, a na www.mogulsafetycup.cz momentálně probíhá celkem zajímavá akce: když si koupíte pět litrů oleje, dostanete voucher na kurz bezpečné jízdy s odpočtem bodů. Pro rychlé motorky máme olej, pro jejich řidiče řešení problémů.Další iČMN články

  • <span style="color: red">Z ARCHIVU ČMN 2007: </span> Když dva dělají totéž
  • <span style="color: red">Z ARCHIVU ČMN 2007: </span> Motokrosová škola ČMN
  • Video: Pekelný stroj NLG

Články na MotoLife

  • Motorbike 11/2022
  • Výměna olejového filtru motorky
  • Motorbike 10/2022
  • Motorbike 9/2022
  • Motorbike 7-8/2022

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před 5 dny v 15:57
Nová Honda CL500 se nese v duchu bohatého retro stylu inspirovaného modely řady CL z let šedesátých a sedmdesátých.
Magazín Motoroute
20. listopadu v 19:41
CFMOTO odhalila na EICMA 2022 nové modely
Časopis Motorbike
6. listopadu
😍 Motorbike 11/2022 😍
Pomalu se chystáme na italskou výstavu EICMA, ale ještě předtím jsme si pořádně mákli na letošním předposledním vydání Motorbike 😎. Najdete v něm tradičně nejen slušnou dávku testů motorek, skútrů a čtyřkolek, ale krom dalšího třeba i reportáže ze závodů či dalších akcí, vonících benzínem. Prostě vše, o čem má správný motorkářský časopis být.
A věříme, že se vám i listopadový Motorbike (opět rozšířený na 124 stran) bude líbit! 😈
Více na www.motolife.cz/.../motorbike-11-2022-motorbike-45f4
Všechny příspěvky ...