WSBK Itálie - závod supersport

vydáno 9. 5. 2010, text Jiří Nykodým, foto RZ

V závodě supersportů na Monze si připsal suverénní vítězství Ir Eugene Laverty na Hondě.

Do závodu šestistovkových supersportů v Monze nejlépe odstartoval Eugene Laverty, který se v první zatáčce ujal vedení. Na druhé místo se zařadil Joan Lascorz, třetí jel poleman Kenan Sofuoglu, čtvrtý Davies a pátý Foret. Gino Rea z českého týmu KL Intermoto jel devátý, jeho týmový kolega Massimo Roccoli se pohyboval na desátém místě.

V druhém kole disponoval vedoucí Laverty již sekundovým náskokem na druhého Kenana Sofuglu, na třetí místo se posunul Joan Lascorz. S již větší ztrátou jel čtvrtý Foret a pátý Davies. V třetím kole závodu nabízela velmi zajímavé souboje skupina bojující o páté místo, kde jel Pirro, Fujiwara, Davies a i Gino Rea na Hondě královehradeckého Intermota. V sedmém kole závodu vedl stále suverénní Eugene Laverty na Hondě, který disponoval již značným náskokem na druhého Kenana Soufoglu také s motocyklem Honda, jenž měl za zády Joana Lascorze na Kawasaki. Ve stejném kole potkaly technické problémy Fabiena Foreta, jenž musel svoji Kawasaki odstavit v boxech. S blížícím se koncem závodu začal na Sofuogla útočit třetí Joan Lascorz, tvrdě se bojovalo i o čtvrté místo mezi Pirrem a Fujiwarou.

Z vítězství se tedy radoval Eugene Laverty, druhé místo nakonec uhájil Kenan Sofuoglu, třetí dojel Joan Lascorz, čtvrté místo obsadil Michele Pirro a pátý dojel Katsuaki Fujiwara. Z jezdců českého Intermota dojel lépe devátý Gino Rea, Massimo Roccoli obsadil jedenácté místo.