Toni Bou potřetí halovým šampionem

vydáno 1. 3. 2009, text SRP, foto RZ

Španěl Toni Bou se stal potřetí v řadě mistrem světa v halovém trialu.

V italském Bolzanu proběhl čtvrtý závod letošního mistrovství světa v halovém trialu. Po zrušení soutěže ve francouzském La Cannet a italském Milanu se jednalo o předposlední možnost bodovat, což znamenalo, že se již mohlo rozhodnout o držiteli letošního světového titulu.

Neuvěřitelnou jízdu předvedl v Bolzanu právě Toni Bou (Montesa), který si během kvalifikačního i finálového kola došlápl pouze pro jeden jediný bod. Španěl žijící v Barceloně tak vyhrál svůj třetí letošní závod v halové světové sezoně. Na druhém místě skončil jeho krajan Adam Raga, který s továrním motocyklem Gas Gas získal celkem šest trestných bodů. Třetí místo v Bolzanu vybojoval Takahisa Fujinami, tedy týmový kolega vítězného Boua. Japonec o pouhý jeden bod sesadil ze stupňů pro vítěze Španěla Alberta Cabestanyho, jenž si dvoudobým Shercem došlápl pro 11 trestných bodů. Pětici nejlepších uzavřel v Bolzanu Jeroni Fajardo, startující s motocyklem Beta.

V celkovém pořadí je před posledním závodem na čele Toni Bou, který má 30 bodů. O osm bodů méně má Adam Raga a to znamená, že i kdyby Bou nestartoval v posledním závodě ve španělském Madridu, nemůže být již předstižen. Třetí místo v celkovém pořadí patří Albertovi Cabestanymu (20 bodů), čtvrté Takahisovi Fujinamimu (18) a páté Jeroni Fajardovi (12).