Mat Mladin po 75.

vydáno 24. 3. 2009, text SRP, foto RZ

Již 75. vítězství v AMA získal australský jezdec Mat Mladin.

Toto vítězství si tovární jezdec Suzuki zajistil triumfem v nedělním závodě třídy superbike, který na okruhu Auto Club ve Fontaně vyhrál před svým týmovým kolegou Tommy Haydenem. Mat Mladin je tak ve třídě superbike historicky nejúspěšnějším jezdcem, celkově v americkém národním šampionátu je prozatím na druhém místě. Lepší je pouze kanadský jezdec Miguel DuHamel, který v součtu všech vítězství ze všech kategorií má na svém kontě 86 triumfů v nejvyšší silniční sérii USA.

Mat Mladin si po nedělním triumfu ve Fontaně zvýšil náskok na čele průběžné klasifikace amerických superbiků, kde má nyní 22 bodů náskok na druhého Tommy Haydena. Třetí je zatím Geoff May, který v nedělním závodě dojel na čtvrtém místě, když mu stupně vítězů vyfoukl Larry Pegram.

Ve třídě sportbike se stejně jako v sobotu radoval Danny Eslick, který s továrním Buellem porazil tovární Kawasaki Jamie Hackinga. Hacking je i v čele průběžné klasifikace, ve které má náskok devíti bodů na druhého Jasona DiSalva. Třetí místo patří Eslickovi, který po výpadku na Daytoně získal ve Fontaně cenné double.