72. Bol d Or – závod

vydáno 14. 9. 2008, text Petr Štola

Na francouzském okruhu Magny Cours proběhl 72. ročník slavného závodu Bol d´Or.

Na zápřah 24 hodin ostré jízdy se vypravilo celkem 55 týmů. Čekaly je stovky kilometrů v náročných podmínkách. Prakticky celou noc pršelo, což mělo za následek mnoho pádů a hlavně po rozednění hodně znečištěnou dráhu. Z celkového vítězství se nakonec radoval první z továrních týmu Suzuki, který závod absolvoval s trojicí Philippe, Lagrive a Da Costa. SERT #1 během 24 hodin ujel celkem 747 kol a o 6 kol porazil své kolegy z druhého továrního týmu Suzuki. Na třetím místě dokončil se ztrátou 9 kol rakouský tým Yamaha Austria.

Ve Francii se tento víkend představili tři čeští jezdci. Jako první se s letošním Bol d´Orem rozloučil Tomáš Mikšovský, který startoval v týmu RMT 21 Racing pouze jako záložní jezdec a přestože byl ze čtveřice jezdců druhý nejrychlejší, do závodu nasazen nebyl. Naopak poctu startovat do samotného závodu dostal Patrik Vostárek v týmu Igol UP Racing. Patrik v závodě vydržel do nedělních ranních hodin, kdy jeho tým zastavila porucha převodovky. Třetím z našich byl Jirka Dražďák, který nastoupil v barvách slovenského týmu Maco Moto Racing. Jirka jako jediný z našich cíl uviděl, když společně se svým týmem zvládl nástrahy letošní největší francouzské motocyklové události, která je v zemi galského kohouta populárnější než světový šampionát MotoGP, na konečném 22. místě.