Volty do terénu

vydáno 17. 9. 2015, text Jan Rameš, foto rz

V ČMN 19, které vycházejí ve čtvrtek 19. září, najdete porovnání elektrického KTM Freeride E-XC s benzínovými soupeři. Výsledky nás šokovaly, ale KTM není jediným výrobcem, který nabízí elektrický off-road.

 
Alta Motors
1
Alta Motors
Mladičká americká značka, která teprve spustila předobjednávky na první kusy. Ale její modely RedShift vypadají zajímavě, rozhodně plnohodnotné krosky a supermota, žádné freeridy. Baví nás hlavně netradiční řešení rámů.
0%
Braaap
2
Braaap
Australský pitbike, který dokazuje, že u protinožců mají o zábavě své vlastní představy. Maličký stroj s 12 a 10palcovými kolečky dostal 48V elektromotor, který disponuje 10 koňmi a hlavně stovkou newtonmetrů!
0%
Gas Gas
3
Gas Gas
Budoucnost, resp. vlastně i současnost tradiční katalánské značky je momentálně velmi nejasná a to poslední, co by řešila, je vývoj elektriky. Každopádně v nabídce pořád figuruje trialka TXT s konverzním elektrickým kitem od společnosti ETA Motors.
0%
KTM Freeride E
4
KTM Freeride E
Kroska, enduro nebo supermoto, nabídka rakouské značky obsahuje již tři modely, z toho dva se silniční homologací. Kvalita svezení zaručena, tahle značka přeci jen o výrobě offroadů něco tuší, navíc existují i dva benzínové Freeridy.
0%
Kuberg
5
Kuberg
Česká, resp. moravská značka, která se doma příliš neprezentuje, ale o to silnější je v zahraničí. Začala jako výrobce elektrických trialek pro děti, dnes vyrábí pět různých strojů včetně avantgardního modelu Free-Rider.
0%
Moto Bylot
6
Moto Bylot
Maličká italská společnost jednoho nadšence, který staví malé offroady ve stylu 60. a 70. let. Nechybí ani elektrika, nám se ukrutně líbí tenhle E-Formidable, ale existují i moderní variace na bázi Quantyí.
0%
Oset
7
Oset
Průkopník dětský trialek, americko-britský Oset, začínal maličkými stroji, a podle toho, jak syn zakladatele Iana Smitha rostl, přibývaly další. Některé seženete i pod hlavičkou Bety nebo Gas Gasu. Nově se Oset vrhl na krosky, zatím jen pro malé.
0%
Quantya
8
Quantya
Švýcarská značka patřila mezi nejvýraznější představitele elektrických offroadů pro dospělé minulých let, nyní je trochu v útlumu. Modelů je několik na stejném základu, žádná ostrá kroska, spíše freeride.
0%
Tacita
9
Tacita
Italská značka, která začíná pěkně vystrkovat růžky. V nabídce je pět modelů, a to včetně závodního supermota nebo rallyového speciálu! Jako jedna z mála Tacita používá převodovku, konkrétně pětistupňovou.
0%
Zero FX
10
Zero FX
Americké Zero svého času prodávalo i čistokrevnou krosku, nyní v nabídce najdeme model FX, jakýsi funbike pro městské a příměstské blbnutí. S krouťákem 95 newtonmetrů musíte při driftech opatrně na plyn!
0%Další články z archivu

 • iCMN má nový kabát
 • 50 let řadových čtyřválců Honda
 • Nedožitých 20 let ČMN

Články na MotoLife

 • Tesi H2 - nová přeplňovaná bestie od Bimoty
 • Šeri testuje - Honda CB1000R Neo Sports Cafe
 • Velká čtyřka - jeden za všechny, všichni na baterky
 • Nová trojice modelů CB500F, CBR500R a CB500X!
 • Filip Salač nahradí zraněného Hřavu

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Bikes.cz
před 23 hodinami
Jawa v Indii úspěšnější než Harley? Harley-Davidson pomalu opouští největší světový trh.
Euro Bike Fest
včera v 16:47

EURO BIKE FEST 2020 (Official aftermovie)
Časopis Motorbike
před 3 dny ve 21:44
Milan Engel o řecké rally - "S výkonem jsem spokojený, samozřejmě by to mohlo být lepší, ale druhé místo je druhé místo..."
Všechny příspěvky ...