Zabezpečte svou garáž

vydáno 9. 4. 2008, text Torm, foto xenasecurity.com

Některým lidem v Česku není nic svaté a přesně proti takovým se musíme co nejlépe zabezpečit. Tím zabezpečit teď myslím své motorové miláčky, na které jsme dlouhá léta šetřili a kteří jsou podstatní pro nás život. Jednou z možností, jak co nejlépe ochránit garáž, je infračervený zónový alarm. Xena má velice bohatou nabídku.

Určitě nikdo by nechtěl zažít ten pocit, kdy jde v naleštěné kombinéze, v levé ruce helmu a v pravé ruce rukavice, celý natěšený s vidinou krásné odpolední projížďky odemyká garáž, do místnosti proníkají první paprsky světla a v tu ránu šok, svět na chvíli ztrácí smysl a vám se mozek plní vztekem a smutkem. Znepříjemnit či nejlépe znemožnit krádež můžete nainstalováním zónového alarmu, který při protnutí okruhu infračerveného paprsku spustí solidně hlasitou sirénu (135 db). Model XA201, který máme na obrázku, má dosah na vzdálenost 6 metrů a do šíře 10 metrů, což už, myslím, bohatě stačí na normální garáž. Deaktivace (aktivace) se provádí pomocí dálkového ovladače. Po aktivováni máte 15 sekund na opuštění objektu, než se Xena zapne. O energii se starají 4 alkalické baterie.
Cena modelu XA201 se pohybuje kolem 1400 Kč, což je myslím, velice příznivá cena na to, že je od renomovaného výrobce alarmů. Jistě, tento alarm není dokonalý a nemusí zabránit odcizení vaší motorky, ale určitě je to další prevence a ochrana proti zlodějům. Ještě doplnit garáž masivním zámkem s okem do podlahy a pak už si každý rozmyslí, jestli vám bude sahat na vašeho miláčka. Nabídku modelů naleznete na www.xenasecurity.com.


Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Drnovy testy z pravěku - Yamaha FZS 600 S Fazer
  • Drnovy testy z pravěku - Honda CBR 600 F
  • (Ne)poznané zaujímavosti Ducati - MONSTER, STREETFIGHTER, HYPERMOTARD & DIAVEL
  • Motorbike 7-8/2021
  • Zabudnuté tímy MotoGP – Team Luis d'Antin MotoGP

Příspěvky motorkářů

Miluju motorky
před 2 dny ve 23:05
Druhý diel z edície - Drnovy testy z pravěku, dnes Yamaha FZS 600 S Fazer!

"Vzali šestku motor z Thunder Cata, kolem svařili rám z ocelových trubek, a kolik to udělalo parády..."

#serimotostories #milujumotorky
Časopis Motorbike
před 2 dny v 16:21
MOTORBIKE 7-8/2021
Léto budiž pochváleno a s ním i prázdniny, dovolené, no prostě relax . Abyste se, třeba večer nebo když bude pršet, v době volna nenudili, je tu pro vás prázdninové vydání časopisu Motorbike. A protože jde o letní dvojčíslo, připravili jsme vydání rozšířené, tedy bezmála 150 stran! . Co na nich najdete? Především testy 16 motocyklů a skútrů , od superbiků přes nakedy po klasiku, od městských přibližovadel po cestovní endura. A samozřejmě i spoustu dalšího...
www.motolife.cz/.../motorbike-7-2021-motorbike-45c2
Miluju motorky
před 8 dny ve 14:34
Yamaha Motors oznamuje cíl celkové neutrality uhlíku do roku 2050!

Po přezkoumání plánu, který byl původně formulován v roce 2018, nyní japonský výrobce doufá, že do roku 2050 dosáhne úplné uhlíkové neutrality ve všech svých obchodních praktikách.

Znamená to, že jsou na cestě nové motocykly Yamaha? Jedním slovem ano. Japonský gigant konkrétně říká, že budou navrhovat nové formy mobility jedinečné pro Yamaha Motors.

Zdroje: https://www.rideapart.com/, https://www.rideapart.com/news/

#serimotostories #milujumotorky
Miluju motorky
před 9 dny v 10:51
Společnost WMC ukazuje své plány pro běžný provoz na koncepčních výkresech!

Nové náčrty společnosti ukazují aerodynamický potenciál použitelný i pro běžný provoz. O plánech White Motorcycle Concepts se svým radikálním elektrickým WMC250EV jsme již informovali. Nyní nám firma poskytla pohled na designové náčrtky určené k ilustraci toho, jak by mohly být navrženy silniční stroje kolem jejího kanálu „V-Air“.

Zdroje: https://www.cycleworld.com

#serimotostories #milujumotorky
Všechny příspěvky ...