Zpátky do Letňan

vydáno 27. 2. 2013, text Ivo Helikar, foto David M. Bodlák

Už jsme si zvykli, výstava Motosalon se koná v jednom roce v Brně a v dalším v Praze. Tentokrát je na řadě pražské výstaviště v Letňanech.

Od chvíle, kdy před několika lety dostal Motosalon podporu Motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů a stal se tak oficiálním každoročním veletrhem motocyklů v České republice, se rozhodlo, že se bude konat na dvou největších výstavních plochách u nás. Pravidelným stěhováním se vyhovělo motocyklovým fanouškům z celé republiky. Jeden rok tak mají na výstaviště blíž ti ze západu republiky, druhý rok se zase vychází vstříc její východní části. A protože vloni se zájemci rozjeli do Brna, vrací se letos Motosalon do pražských Letňan.


Letňany mají několik nesporných výhod. Protože se nachází na okraji hlavního města, je zde k dispozici dostatek parkovacích míst, a protože se poblíž nachází stejnojmenná stanice metra, je Motosalon na přímé trase hned tří velkých vlakových nádraží, i největšího autobusového na Florenci. Dopravní spojení tak není problém a na výstavu se mohou vydat i ti, co se jinak neradi potýkají s pražskou dopravou. Pokud se do Prahy vydáte vlastním automobilem a nepočítáte každý krok, je tu ještě jedna šance, jak ušetřit za parkování. V dosahu výstaviště se totiž nalézá velké obchodní centrum.


Další nespornou výhodou veletrhu Motosalon je právě jeho oficiální spojení s Motocyklovou sekcí Svazu dovozců automobilů. Velká většina členů totiž zamíří právě do Letňan, aby tu ukázala své novinky, připravené pro letošní rok. Kdo se nedostal na světové výstavy Intermot v Kolíně nad Rýnem nebo EICMA v Miláně, bude mít jedinečnou příležitost seznámit se s motocykly, které zatím mohl vidět hlavně na stránkách našich novin nebo konkurenčních časopisů. Navíc se tu budou prezentovat ve velké míře i domácí výrobci.

A pak, a to je možná vůbec nejdůležitější, právě veletrhem Motosalon vlastně tradičně startuje nová motocyklová sezona. To se každým rokem opakuje a každým rokem to na našich stránkách připomínáme. Na výstavu se přeci každoročně těšíme právě kvůli atmosféře, kvůli tomu, že se tu v každém dni sejdou staří i noví známí ze všech koutů republiky. Právě ta setkání stejně „postižených“ kamarádů, hovory, společný zájem jsou hlavní devizou, kterou si poneseme do nastávající sezony. S mnoha příznivci motocyklů se totiž pravidelně setkáváme právě na výstavišti.Souhrnné informace o výstavě na jednom místě - vystavované novinky, mapu areálu, přehled vstupného, parkovného, doprovdného programu a další najdete v Českých motocyklových novinách 4/2013.
Články na MotoLife

 • Šeri - Modely značky Durris Bikes
 • Šeri testuje - Triumph Speed Twin 1200
 • Šeri - Durris Bikes
 • Šeri - HJC RPHA 11 s vlastným dizajnom
 • Novinka 2021 - Honda CRF1100L Africa Twin

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před 21 hodinami
V Rumunsku vyšel nový Lesní zákon regulující jízdu mimo silnice, ale následky pro milovníky off-roadu nejsou tak dramatické, jak bývá někdy prezentováno.
Magazín Motoroute
před 3 dny ve 22:02
Nová knížka Pavla Suchého o motorkách, které se tak úplně nepovedly...
Magazín Motoroute
před 5 dny v 0:55
Dovozce strojů CFMOTO, firma Journeyman CZ, pro sezonu 2021 výrazně navyšuje nabídku motocyklů. K již zavedeným 3 modelům v kubatuře 650 ccm v čele s bestsellerem CFMOTO 650MT a letošní novince 300NK přibude kompletně nová modelová řada s označením CL-X.
Všechny příspěvky ...