Zpátky do Letňan

vydáno 27. 2. 2013, text Ivo Helikar, foto David M. Bodlák

Už jsme si zvykli, výstava Motosalon se koná v jednom roce v Brně a v dalším v Praze. Tentokrát je na řadě pražské výstaviště v Letňanech.

Od chvíle, kdy před několika lety dostal Motosalon podporu Motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů a stal se tak oficiálním každoročním veletrhem motocyklů v České republice, se rozhodlo, že se bude konat na dvou největších výstavních plochách u nás. Pravidelným stěhováním se vyhovělo motocyklovým fanouškům z celé republiky. Jeden rok tak mají na výstaviště blíž ti ze západu republiky, druhý rok se zase vychází vstříc její východní části. A protože vloni se zájemci rozjeli do Brna, vrací se letos Motosalon do pražských Letňan.


Letňany mají několik nesporných výhod. Protože se nachází na okraji hlavního města, je zde k dispozici dostatek parkovacích míst, a protože se poblíž nachází stejnojmenná stanice metra, je Motosalon na přímé trase hned tří velkých vlakových nádraží, i největšího autobusového na Florenci. Dopravní spojení tak není problém a na výstavu se mohou vydat i ti, co se jinak neradi potýkají s pražskou dopravou. Pokud se do Prahy vydáte vlastním automobilem a nepočítáte každý krok, je tu ještě jedna šance, jak ušetřit za parkování. V dosahu výstaviště se totiž nalézá velké obchodní centrum.


Další nespornou výhodou veletrhu Motosalon je právě jeho oficiální spojení s Motocyklovou sekcí Svazu dovozců automobilů. Velká většina členů totiž zamíří právě do Letňan, aby tu ukázala své novinky, připravené pro letošní rok. Kdo se nedostal na světové výstavy Intermot v Kolíně nad Rýnem nebo EICMA v Miláně, bude mít jedinečnou příležitost seznámit se s motocykly, které zatím mohl vidět hlavně na stránkách našich novin nebo konkurenčních časopisů. Navíc se tu budou prezentovat ve velké míře i domácí výrobci.

A pak, a to je možná vůbec nejdůležitější, právě veletrhem Motosalon vlastně tradičně startuje nová motocyklová sezona. To se každým rokem opakuje a každým rokem to na našich stránkách připomínáme. Na výstavu se přeci každoročně těšíme právě kvůli atmosféře, kvůli tomu, že se tu v každém dni sejdou staří i noví známí ze všech koutů republiky. Právě ta setkání stejně „postižených“ kamarádů, hovory, společný zájem jsou hlavní devizou, kterou si poneseme do nastávající sezony. S mnoha příznivci motocyklů se totiž pravidelně setkáváme právě na výstavišti.Souhrnné informace o výstavě na jednom místě - vystavované novinky, mapu areálu, přehled vstupného, parkovného, doprovdného programu a další najdete v Českých motocyklových novinách 4/2013.
Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 1-2/2024
  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2024
  • Motorbike 12/2023
  • Masarykův okruh poprvé hostil enduro závody. Úspěšnou premiéru si nenechalo ujít 260 jezdců
  • Motorbike 11/2023

Příspěvky motorkářů

MotoLife
včera v 11:40
Poslední možnost zakoupit zvýhodněné vstupenky na MOTOSALON 29. 2. – 3. 3. 2024
29. února otevře brány brněnského výstaviště motorkářská akce Motosalon. A pokud se tedy na Motosalon chystáte a nemáte zakoupené vstupenky, tak do 28. února si je ještě můžete zakoupit vstupenku za zvýhodněnou cenu 300 Kč na https://etickets.bvv.cz/cs
Po tomto datu cena vzroste na 400 Kč.
Moto.cz
14. února v 18:15
Silniční závody motocyklů v Československu v roce 1957 - Kompletní výsledky a popis sezóny na webu 🥰 ❤️ 🏍
MotoRoute
2. února
MotoRoute 1/2024 - vychází 7. února 👈
MotoLife
2. února
Motocykl roku 2024 - hlasování spuštěno.
Do ankety bylo nominováno celkem 49 motocyklů v šesti kategoriích. Vyhlášení výsledků ankety se uskuteční 2. března.
Všechny příspěvky ...