VIDEO: Jak se dělá nová MV Agusta Brutale 800

vydáno 4. 12. 2015, text Jan Rameš, foto MV Agusta

Výrobce italských miss z Varese zveřejnil pěkné video, jak přichází na svět nová malá Brutale. A když už jsme u těch pohyblivých obrázků, můžete se podívat také, co říká šampion F1 Lewis Hamilton o "svém" Dragsteru RR.

Novou Brutale 800 představila MV Agusta v půlce listopadu na veletrhu EICMA v Miláně. Stačí jediný pohled a člověk si říká, kam až půjde moderní design dotlačit. Starý model byl krásný, ale to, co předvedla MV teď, bere dech.

Samozřejmě že bychom se měli zajímat o to, jaký je motor, podvozek a brzdy, jenže tváří v tvář téhle motorce je to všechno naprosto podřadné. Když vás za kravatu začne k sobě přitahovat nahá Taťána Kuchařová, těžko jí začnete klást otázky, jak je na tom s vařením a jak často utírá prach.

Doposud Brutale těžila z ostřejších tvarů, teď její vzhled jako by vznikl v aerodynamickém tunelu. Vše je takové krásně uhlazené, což se týká jak typické trojice výfukových koncovek, tak nádrže a hlavně podsedlového rámu, který si pod sedlem řidiče dovolil sexy okénko! Praktičnost nula, ale sakra když to tak božsky vypadá! Korunou je nové světlo s Full LED technologií, to už se ale musíte jít otřít do koupelny...

No dobře, tak ještě ta technika. Tříválcové osmikilo nově plní normu Euro 4 a jeho výkon sice spadl ze 125 na 116 koní, ovšem krouťák se zvýšil o dva na 83 newtonmetrů a 90 % ho máte k dispozici už při 3800 otáčkách! Nechybí ani pověstný obousměrný quickshifter, který je u MV opravdu hodně povedený. Trochu se změnila geometrie, motorka získala na stabilitě. Že by přišla o raráška, na to zapomeňte...

Dragster RR LH44

Je zajímavé, ale vlastně nikoli překvapivé, jak MV Agusty v historii lákaly piloty formule 1. Berger, Irvine, Montoya, Damon Hill, ti všichni byli klienti MV, mezi jejíž nejslavnější modely patří F4 ve dvou speciálních verzích na počest Ayrtona Senny. Historie se opakuje, nyní je do MV, konkrétně do modelu Dragster RR, "zaláskovaný" Lewis Hamilton.

Mladý Brit ovšem s MV Agustou začal blíže spolupracovat a výsledkem je limitovaná edice 244 kousků stroje, který ponese označení Dragster RR LH44. Pokud vám to nedochází, to poslední jsou iniciály a Lewisovo startovní číslo. Nikdy dříve žádný pilot F1 tak blízko k téhle továrně nebyl.

Už normální Dragster RR, vybavený silnější 140koňovou osmistovkou, je prostě žrádlo, a co teprve tenhle! Grafické provedení je inspirováno Hamiltonovou přilbou, všude jsou luxusní detaily z ergalu, spousta dílů je z karbonu a na sedlo byla použita alcantara. Formule 1 vám může být ukradená, ale z tohohle si cvrnknete do gatí!Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Drnovy testy z pravěku - Yamaha FZS 600 S Fazer
  • Drnovy testy z pravěku - Honda CBR 600 F
  • (Ne)poznané zaujímavosti Ducati - MONSTER, STREETFIGHTER, HYPERMOTARD & DIAVEL
  • Motorbike 7-8/2021
  • Zabudnuté tímy MotoGP – Team Luis d'Antin MotoGP

Příspěvky motorkářů

Miluju motorky
před 2 dny ve 23:05
Druhý diel z edície - Drnovy testy z pravěku, dnes Yamaha FZS 600 S Fazer!

"Vzali šestku motor z Thunder Cata, kolem svařili rám z ocelových trubek, a kolik to udělalo parády..."

#serimotostories #milujumotorky
Časopis Motorbike
před 2 dny v 16:21
MOTORBIKE 7-8/2021
Léto budiž pochváleno a s ním i prázdniny, dovolené, no prostě relax . Abyste se, třeba večer nebo když bude pršet, v době volna nenudili, je tu pro vás prázdninové vydání časopisu Motorbike. A protože jde o letní dvojčíslo, připravili jsme vydání rozšířené, tedy bezmála 150 stran! . Co na nich najdete? Především testy 16 motocyklů a skútrů , od superbiků přes nakedy po klasiku, od městských přibližovadel po cestovní endura. A samozřejmě i spoustu dalšího...
www.motolife.cz/.../motorbike-7-2021-motorbike-45c2
Miluju motorky
před 8 dny ve 14:34
Yamaha Motors oznamuje cíl celkové neutrality uhlíku do roku 2050!

Po přezkoumání plánu, který byl původně formulován v roce 2018, nyní japonský výrobce doufá, že do roku 2050 dosáhne úplné uhlíkové neutrality ve všech svých obchodních praktikách.

Znamená to, že jsou na cestě nové motocykly Yamaha? Jedním slovem ano. Japonský gigant konkrétně říká, že budou navrhovat nové formy mobility jedinečné pro Yamaha Motors.

Zdroje: https://www.rideapart.com/, https://www.rideapart.com/news/

#serimotostories #milujumotorky
Miluju motorky
před 9 dny v 10:51
Společnost WMC ukazuje své plány pro běžný provoz na koncepčních výkresech!

Nové náčrty společnosti ukazují aerodynamický potenciál použitelný i pro běžný provoz. O plánech White Motorcycle Concepts se svým radikálním elektrickým WMC250EV jsme již informovali. Nyní nám firma poskytla pohled na designové náčrtky určené k ilustraci toho, jak by mohly být navrženy silniční stroje kolem jejího kanálu „V-Air“.

Zdroje: https://www.cycleworld.com

#serimotostories #milujumotorky
Všechny příspěvky ...