VIDEO: Jak se dělá nová MV Agusta Brutale 800

vydáno 4. 12. 2015, text Jan Rameš, foto MV Agusta

Výrobce italských miss z Varese zveřejnil pěkné video, jak přichází na svět nová malá Brutale. A když už jsme u těch pohyblivých obrázků, můžete se podívat také, co říká šampion F1 Lewis Hamilton o "svém" Dragsteru RR.

Novou Brutale 800 představila MV Agusta v půlce listopadu na veletrhu EICMA v Miláně. Stačí jediný pohled a člověk si říká, kam až půjde moderní design dotlačit. Starý model byl krásný, ale to, co předvedla MV teď, bere dech.

Samozřejmě že bychom se měli zajímat o to, jaký je motor, podvozek a brzdy, jenže tváří v tvář téhle motorce je to všechno naprosto podřadné. Když vás za kravatu začne k sobě přitahovat nahá Taťána Kuchařová, těžko jí začnete klást otázky, jak je na tom s vařením a jak často utírá prach.

Doposud Brutale těžila z ostřejších tvarů, teď její vzhled jako by vznikl v aerodynamickém tunelu. Vše je takové krásně uhlazené, což se týká jak typické trojice výfukových koncovek, tak nádrže a hlavně podsedlového rámu, který si pod sedlem řidiče dovolil sexy okénko! Praktičnost nula, ale sakra když to tak božsky vypadá! Korunou je nové světlo s Full LED technologií, to už se ale musíte jít otřít do koupelny...

No dobře, tak ještě ta technika. Tříválcové osmikilo nově plní normu Euro 4 a jeho výkon sice spadl ze 125 na 116 koní, ovšem krouťák se zvýšil o dva na 83 newtonmetrů a 90 % ho máte k dispozici už při 3800 otáčkách! Nechybí ani pověstný obousměrný quickshifter, který je u MV opravdu hodně povedený. Trochu se změnila geometrie, motorka získala na stabilitě. Že by přišla o raráška, na to zapomeňte...

Dragster RR LH44

Je zajímavé, ale vlastně nikoli překvapivé, jak MV Agusty v historii lákaly piloty formule 1. Berger, Irvine, Montoya, Damon Hill, ti všichni byli klienti MV, mezi jejíž nejslavnější modely patří F4 ve dvou speciálních verzích na počest Ayrtona Senny. Historie se opakuje, nyní je do MV, konkrétně do modelu Dragster RR, "zaláskovaný" Lewis Hamilton.

Mladý Brit ovšem s MV Agustou začal blíže spolupracovat a výsledkem je limitovaná edice 244 kousků stroje, který ponese označení Dragster RR LH44. Pokud vám to nedochází, to poslední jsou iniciály a Lewisovo startovní číslo. Nikdy dříve žádný pilot F1 tak blízko k téhle továrně nebyl.

Už normální Dragster RR, vybavený silnější 140koňovou osmistovkou, je prostě žrádlo, a co teprve tenhle! Grafické provedení je inspirováno Hamiltonovou přilbou, všude jsou luxusní detaily z ergalu, spousta dílů je z karbonu a na sedlo byla použita alcantara. Formule 1 vám může být ukradená, ale z tohohle si cvrnknete do gatí!Články na MotoLife

 • Tesi H2 - nová přeplňovaná bestie od Bimoty
 • Šeri testuje - Honda CB1000R Neo Sports Cafe
 • Velká čtyřka - jeden za všechny, všichni na baterky
 • Nová trojice modelů CB500F, CBR500R a CB500X!
 • Filip Salač nahradí zraněného Hřavu

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Bikes.cz
před 15 hodinami
Čtyřválec v Zedovi je jako turbína... Dominik Valášek protáhnul Z900 Červenohorským sedlem.
Bikes.cz
před 2 dny ve 22:21
Libor Podmol – nejenže už zase předvádí triky a skáče FMX, ale hodlá startovat příští rok na Dakaru!
Miluju motorky
před 5 dny v 8:20
Nová bestie od Bimoty si vezme to nejlepší z Kawy! 
Euro Bike Fest
před týdnem ve 22:41
EURO BIKE FEST - FINÁLNÍ LINE-UP
Všechny příspěvky ...