ČMN 10/2018 právě v prodeji

vydáno 10. 5. 2018, text ČMN
Thumbnail image for http://www.motocyklovenoviny.cz/Controls/ImagerTitulka.ashx?foto=tit_2018_10.jpg

Otestovali jsme radikálně inovovanou Hondu Gold Wing, s profíkem z MMČR jsme jako první pojezdili TM Racing MX 250 Fi, na začátku sezony jsme vyzpovídali roadracingovou hvězdu Kamila Holána, s Besipem jsme mrkli na tři nejčastější krizovky, co vás mohou potkat na silnicích...
ČMN 10/2018 v prodeji od čtvrtka 10. května.


Reportáž: Zelené testování až do prázdnin

Poslední dubnovou sobotu odstartoval maraton 11 víkendových termínů, při nichž můžete otestovat zástupce všech modelových řad značky Kawasaki, a to zdarma. Poplatek je vybírán pouze za jedinou motorku – H2 SX alias kompresorovou 200koňovou bestii předělanou na cesťáček!


Test: Honda Gold Wing Tour DCT - Král je mrtev, ať žije král

Tohle tradiční zvolání oznamovalo všem poddaným, že starý král je sice mrtvý, ale bez obav, zemi nečeká bezvládí, titul přešel na dědice s okamžitou platností. Nový Gold Wing je typickou mladou krví, která do praxe přináší moderní vychytávky, o nichž jeho konzervativní otec nechtěl ani slyšet. Má proto své příznivce i odpůrce, ostatně jako každý vládce.


Test: TM Racing MX 250 Fi 2018 - Jako štika v rybníku

V motokrosovém rybníku čtyřdobých dvěstěpadesátek se již dlouho voda nečeřila. Žlutí a zelení candáti se nehnuli z vyhřátého místa, červení okouni loni doplavali hlavní proud, modří cejni čekají na příští rok a oranžoví kapři pořád skáčou rybářům na udice. Co se ale stane, když mezi ně vypustíte štiku, která je štíhlejší a rychlejší než ostatní?


Reportáž: Ducati tour

Na konci dubna začal již devátý ročník putovní testovací akce Ducati Tour, kdy si opět můžete vyzkoušet stroje z aktuálního modelového ročníku boloňské značky. My jsme je okusili těsně před prvním termínem, jímž byl tradiční Milín u Příbrami.


Téma: Přehled helem na českém trhu - Ze zákona i z rozumu!

Jen blázen a totální ignorant by sedal na motorku či skútr bez helmy, a stejně tak se vám může vymstít jezdit ve staré šlupce. Prostě jděte a kupte si to nejlepší, na co máte!


Cestopis: Balkánské putování

Už několik let koncem června vyrážíme se synem řečeným Carlos po Evropě. Já to vždycky vedu ideově, tedy nahodím trasu a několik míst, která bychom cestou neměli minout, a Carlos to technicko-takticky zabezpečí. Tedy nejen víceméně přesnou trasu, ale včetně zajištění noclehů. Vše potřebné pro noclehy nadivoko ovšem máme taktéž s sebou.


Second hand: KTM 690 Duke IV - Reálně pojatá zábava

Čtvrtou generaci „malého“ Duka uvedla KTM na trh namísto obligátního Ready to Race pod heslem Are you ready? A třebaže se hledělo na koncovou cenu, nešlo vysloveně o žádnou sociálku, která by v sobě potlačovala své původní kořeny.


Přestavba: Williams Triton 804 - Anglická klasika zpoza velké louže

Šedesátá léta ve Velké Británii. Mike Hailwood, trať v Brands Hatch lemovaná diváky. Ace Café, rockeři a mods… Tehdy se vyrojily stroje, které jsou pro tuto zemi a tuto dobu naprosto charakteristické – Tritony. Dvouválec Triumph v rámu Norton Featherbed. Tenhle nádherný kousek ovšem vznikl z velké touhy teprve před pár lety a ještě navíc v Americe.


Reportáž: Trofej národů enduro legend - Ostrý návrat soutěžáckých legend

Italské lyžařské středisko Montecampione, sotva co slezl poslední sníh, obsadila světová endurová elita z nedávných let. Jako poctu zesnulému vynikajicímu jezdci Augusto Taiocchimu pořádají jeho přátelé takové milé a příjemné komorní setkání mistrů. Přijeli si sem zavzpomínat kluci z okolních zemí, například z Austrálie, Japonska, USA, Kanady… A možná vám něco řeknou jména Cyril Neveu, Stéphane Peterhansel, bratři Pentonové, Harald Sturm, Jutta Kleinschmidtová, Alessandro Gritti, Edi Hau, Thiery Chambonier, Edi Orioli, Jiří Císař, Ota Kotrba...


Bezpečnost: Předvídat a myslet za ostatní – NEUSTÁLE! - Tři nejčastější krizovky z reálného provozu

Jízda na motorce není jen o radosti. Musíte být neustále ve střehu, sledovat, co se děje kolem vás, a být připraveni na krizové manévry i situace. Nikdy nevíte, co se může stát.


Rozhovor: Kamil Holán - S kolem pod osmnáct minut budu spokojený

Kamil Holán patří do naší roadracingové špičky. Na svém kontě má několik vítězství na 300 zatáčkách Gustava Havla. Jako nováček vyhrál Manx GP a z Tourist Trophy už si odvezl dvanáct bronzových Merkurů. My jsme ho zastihli před odjezdem na první závod šampionátu IRRC v holandském Hengelu.


Sport: V Jerezu by měli vynechat zatáčku č. 6

Velké ceny se konečně dostaly do Evropy, konkrétně na jih Španělska do Jerezu de la Frontera. V rámci Grand Prix se jely i první dva závody nejmladších adeptů v seriálu Red Bull MotoGP Rookies Cup.


Aktuální vydání ČMN možno zakoupit v prodejnách tisku, případně v elektronické podobě na www.publero.com nebo www.floowie.cz.Nepřehlédni na MotoLife

 • Monster Energy Grand Prix ČR 2020 - vítězství z Masarykova okruhu veze překvapivě Binder
 • CFMOTO pohledem Jaroslava Šímy:  "Je to koneckonců ta nejlepší" Čína ", na které jsem kdy jel ..."
 • Motorbike 8/2020
 • Motorbike 7/2020
 • Motorbike 6/2020

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Aktuálně na MotoLife

Příspěvky motorkářů

Bikes.cz
před 3 dny ve 22:28
     0   0
MOTO TEST CAMP - Soběslav - již tento víkend!
Největší testovací akce, kde můžete vyzkoušet motorky 11 různých značek na jednom místě. Neváhej s registrací testovacích jízd, volné sloty rychle mizí!
Jaroslav Šíma
před 3 dny v 18:41
     0   0
Na přání mnohých z vás, se mi podařilo získat záznam mého rozhlasového vystoupení. Přeji příjemný poslech.
Všechny příspěvky ...