ČMN 7/2018 právě v prodeji

vydáno 29. 3. 2018, text ČMN
Thumbnail image for /Handlers/ImagerTitulka.ashx?foto=tit_2018_7.jpg

Moto Guzzi V7, Ducati SuperSport vs. Honda CBR650F vs. Kawasaki Ninja 650, BMW R 1150 RT, turbo Indian, Martin Krátký na ledu, Mike Hailwood
ČMN 7/2018 v prodeji od čtvrtka 29. března.


Yamaha má elektrickou trialku

Tři ladičky vstupují do úplně nového segmentu – elektrický trial! Tohle bude asi brzy velmi zajímavá kategorie. Loni se jel první závod jako mistrovství světa, letos už budou dva, ve Francii a v Belgii.


Test: Moto Guzzi V7 III Carbon/Milano/Rough - Tři oříšky nejen pro Popelky

Italská Moto Guzzi loni přišla již s třetí generací oblíbené klasiky V7. Pro letošní sezonu představila tři speciální verze Carbon, Milano a Rough a my jsme měli možnost otestovat je přímo v jejich domovině, v krásném prostředí kolem jezera Como!


Test: Ducati SuperSport S vs. Honda CBR650F vs. Kawasaki Ninja 650 - Rychlost na tři způsoby

Kapotovaná sportovní motorka už zase nemusí znamenat mučicí nástroj. Do hry se vrátily stroje, které více než broušení kolen na závodní dráze preferují svižnou jízdu po běžných silnicích. Sedne vašemu naturelu lehkonohá skotačivá Kawasaki Ninja, klasika všech klasik Honda CBR nebo drahá hi-tech Ducati SuperSport?


Rozhovor: Martin Krátký - Teprve teď mě to nadchlo

Náš nejlepší stuntrider Martin Krátký se po několika letech vrátil na led. A prý to konečně stálo za to!


Cestopis: Alpy - Malý výlet na velkém toureru

Za nedělního kuropění připevňuji kufry a stan na velký tourer GTR. Přesně o páté ranní vyrážím a na hranice ve Strážném to mám přesně 240 km. I se snídaní a tankováním na čerpačce jsem tam za dvě hodiny a 45 minut. Rychle se přesunuji po volných silnicích do Pasova a dále na rakouské hranice, kde jsem po necelé hodině jízdy…


Second hand: BMW R 1150 RT - Cesťák s vyšším posláním

Kategorii solidních cestovních korábů měla BMW vždy skvěle zmáknutou. A kromě spousty spokojených cestovatelů se fabrice povedlo ukojit i choutky státních složek napříč státy, a to hned několika modely včetně boxeru 1150 RT.


Stavba: Indian Super Scout - Pocta Švédovi

Moderní Scout s americko-švédskými kořeny, přesně podle historie, tentokrát však v retro moderním pojetí a s pořádným výkonem. Představujeme projekt Super Scout
ze Stockholmu.


Historie: Bimota YB4EI-R - 30 let WSBK: Vítěz bez titulu

Téměř na den přesně před 30 lety, v neděli 3. dubna 1988, se v britském Donington Parku jel úplně první závod nově vzniklého mistrovství světa superbiků. Vyhrál ho Davide Tardozzi na Bimotě YB4EI-R a v průběhu sezony přidal ještě další čtyři triumfy, více než kdokoli jiný. O titul jej nakonec připravila nelogická pravidla a pád v zahřívacím kole posledního závodu.


Legenda: Mike Hailwood - Pan závodník a gentleman

Řečí čísel se v počtu světových titulů dělí „až“ o třetí místo s Valentinem Rossim a Carlem Ubbialim. Na prvního Agostiniho s patnácti ztrácí šest titulů. Přidáme-li ale lidský rozměr, může pro někoho být největším závodníkem všech dob Mike Hailwood.


Rozhovor: Friné Velilla - Starám se hlavně o lidskou část Moto GP

Friné Velilla ze španělské Barcelony zjednodušeně řečeno rozhoduje o tom, kteří novináři a fotografové se dostanou na závod mistrovství světa silničních motocyklů. Za léta u Moto GP si vytvořila přátelský vztah s jezdci i dalšími členy týmu. Jak tedy vypadá taková GP z jejího pohledu?


Sport: Velká tahanice o Zarca

Bývalo zvykem, že jezdecké smlouvy byly uzavírány na jednu sezonu a vyjednávat se začínalo nejdřív začátkem prázdnin. Doba se ale změnila, smlouvy jsou spíše dvouleté a vyjednává se s velkým předstihem.
Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 9/2023
  • Motorbike 7-8/2023
  • Motorbike 6/2023
  • Motorbike 5/2023
  • Motorbike 4/2023

Aktuálně na MotoLife

Příspěvky motorkářů

MotoRoute
28. srpna
Postupně upřesňujeme program 18. setkání MotoRoute. Těš se na skvělé motocestovatelské přednášky, workshopy, testování motorek, tajný závod atd. Více tady: www.motoroute.cz/.../...etkani-motoroute-2023.aspx
Magazín Motoroute
14. srpna
Už máš magazín MotoRoute 4/2023? 
Opět je tu 96 stran čtení o motorkách a cestování. 
✅ Podrobnosti o čísle tady: shop.motoroute.cz/.../43-motoroute-2023--c-4.aspx
Najdete ho na stáncích PNS, ale raději si ho předplaťte!
✅ Předplatné tady: shop.motoroute.cz/produkt/23-predplatne.aspx
✅ On-line verze na http://www.motorouteklub.cz nebo http://www.digiport.cz
MotoLife
3. srpna
Masarykův okruh má nového majitele.
Areál Masarykova okruhu včetně závodní dráhy, polygonu a hotelu GRID převzala společnost SHAKAI podnikatele a investora Karla Hubáčka. Počítá se zachováním současných aktivit v areálu a s jeho dalším rozvojem. Karel Hubáček areál včetně pozemků koupil od společnosti A.B.R. HOLDING a.s. a Karla Abrahama, který areál ovládal od roku 2005. Výši transakce podnikatelé nezveřejnili.
Všechny příspěvky ...