ČMN 7/2018 právě v prodeji

vydáno 29. 3. 2018, text ČMN
Thumbnail image for /Handlers/ImagerTitulka.ashx?foto=tit_2018_7.jpg

Moto Guzzi V7, Ducati SuperSport vs. Honda CBR650F vs. Kawasaki Ninja 650, BMW R 1150 RT, turbo Indian, Martin Krátký na ledu, Mike Hailwood
ČMN 7/2018 v prodeji od čtvrtka 29. března.


Yamaha má elektrickou trialku

Tři ladičky vstupují do úplně nového segmentu – elektrický trial! Tohle bude asi brzy velmi zajímavá kategorie. Loni se jel první závod jako mistrovství světa, letos už budou dva, ve Francii a v Belgii.


Test: Moto Guzzi V7 III Carbon/Milano/Rough - Tři oříšky nejen pro Popelky

Italská Moto Guzzi loni přišla již s třetí generací oblíbené klasiky V7. Pro letošní sezonu představila tři speciální verze Carbon, Milano a Rough a my jsme měli možnost otestovat je přímo v jejich domovině, v krásném prostředí kolem jezera Como!


Test: Ducati SuperSport S vs. Honda CBR650F vs. Kawasaki Ninja 650 - Rychlost na tři způsoby

Kapotovaná sportovní motorka už zase nemusí znamenat mučicí nástroj. Do hry se vrátily stroje, které více než broušení kolen na závodní dráze preferují svižnou jízdu po běžných silnicích. Sedne vašemu naturelu lehkonohá skotačivá Kawasaki Ninja, klasika všech klasik Honda CBR nebo drahá hi-tech Ducati SuperSport?


Rozhovor: Martin Krátký - Teprve teď mě to nadchlo

Náš nejlepší stuntrider Martin Krátký se po několika letech vrátil na led. A prý to konečně stálo za to!


Cestopis: Alpy - Malý výlet na velkém toureru

Za nedělního kuropění připevňuji kufry a stan na velký tourer GTR. Přesně o páté ranní vyrážím a na hranice ve Strážném to mám přesně 240 km. I se snídaní a tankováním na čerpačce jsem tam za dvě hodiny a 45 minut. Rychle se přesunuji po volných silnicích do Pasova a dále na rakouské hranice, kde jsem po necelé hodině jízdy…


Second hand: BMW R 1150 RT - Cesťák s vyšším posláním

Kategorii solidních cestovních korábů měla BMW vždy skvěle zmáknutou. A kromě spousty spokojených cestovatelů se fabrice povedlo ukojit i choutky státních složek napříč státy, a to hned několika modely včetně boxeru 1150 RT.


Stavba: Indian Super Scout - Pocta Švédovi

Moderní Scout s americko-švédskými kořeny, přesně podle historie, tentokrát však v retro moderním pojetí a s pořádným výkonem. Představujeme projekt Super Scout
ze Stockholmu.


Historie: Bimota YB4EI-R - 30 let WSBK: Vítěz bez titulu

Téměř na den přesně před 30 lety, v neděli 3. dubna 1988, se v britském Donington Parku jel úplně první závod nově vzniklého mistrovství světa superbiků. Vyhrál ho Davide Tardozzi na Bimotě YB4EI-R a v průběhu sezony přidal ještě další čtyři triumfy, více než kdokoli jiný. O titul jej nakonec připravila nelogická pravidla a pád v zahřívacím kole posledního závodu.


Legenda: Mike Hailwood - Pan závodník a gentleman

Řečí čísel se v počtu světových titulů dělí „až“ o třetí místo s Valentinem Rossim a Carlem Ubbialim. Na prvního Agostiniho s patnácti ztrácí šest titulů. Přidáme-li ale lidský rozměr, může pro někoho být největším závodníkem všech dob Mike Hailwood.


Rozhovor: Friné Velilla - Starám se hlavně o lidskou část Moto GP

Friné Velilla ze španělské Barcelony zjednodušeně řečeno rozhoduje o tom, kteří novináři a fotografové se dostanou na závod mistrovství světa silničních motocyklů. Za léta u Moto GP si vytvořila přátelský vztah s jezdci i dalšími členy týmu. Jak tedy vypadá taková GP z jejího pohledu?


Sport: Velká tahanice o Zarca

Bývalo zvykem, že jezdecké smlouvy byly uzavírány na jednu sezonu a vyjednávat se začínalo nejdřív začátkem prázdnin. Doba se ale změnila, smlouvy jsou spíše dvouleté a vyjednává se s velkým předstihem.
Další iČMN články

 • 50 let řadových čtyřválců Honda
 • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
 • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

 • Zabudnuté tímy MotoGP – Aspar Racing Team
 • Motorbike 4/2021
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Konica Minolta Honda
 • Vychází časopis Drž stopu
 • Šeri testuje - Yamaha MT-09

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
před 7 hodinami
Vzpomínka na poslední závod "Okruhu Stanislava Maliny" v roce 1975 vyplňuje další dílek v mozaice historie silničních závodů minulého století v Československu..
www.moto.cz/.../863-pisek-1975
Motocyklová asociace ČR
před 17 hodinami
Policejní hlídka chtěla zastavit k silniční kontrole motorkáře, kterému předtím radarem naměřila rychlost přes 200 km/hod. Následná honička skončila smrtí motorkáře.
Marek Lichtenberg
před 55 minutami
0
Úplně zbytečná ztráta života motorkáře, ale otočit se na dálnici do protisměru, to může udělat jenom blbec!
Časopis Motorbike
včera v 15:40
MOTO ITALIA s.r.o. slaví 20 let zastupování značky Ducati v České republice a chystá jaro plné předváděcích akcí! DUCATI SEASON OPENING otevře sezónu na dealerstvích v sobotu 24. dubna. DUCATI TOUR - 12. ročník seriálu testovacích dnů Ducati. Od konce dubna do začátku června vždy v sobotu.
Ducati Multistrada Experience, 3 dny zaměřené výhradně na Multistrady. Jako bonus tradiční okruhový DUCATI DEN v Mostě.
Bikes.cz
před 4 dny ve 22:46
Filip Tichý představil Aprilia Tuono 660 s ovladatelností stopětadvacítky a sílou litru! Technická data k motorce najdeš na bikes.cz: https://www.bikes.cz/2021/aprilia-tuono-660
Všechny příspěvky ...