ČMN 26/2017 právě v prodeji

vydáno 21. 12. 2017, text ČMN
Thumbnail image for http://www.motocyklovenoviny.cz/Controls/ImagerTitulka.ashx?foto=tit_2017_26.jpg

V testu Ducati Multistrada 1200 S proti KTM 1290 Super Adventure S, Gas Gas EC 300, přestavba Honda Heretic, redakční Jawa souboj, pekelně rychlý skútr v historii a mnoho dalšího...
ČMN 26 v prodeji od čtvrtka 21. prosince.


Brough Superior oslaví 100 let

Tedy, až v roce 2019, ale přípravy probíhají už teď. Mimo jiné také tím, že se rozšiřuje modelové portfolio. Zdá se vám, že se motorek
za 1,5 milionu korun nemůže prodat moc? Tak to byste se divili…


Test: Ducati Multistrada 1200 S vs. KTM 1290 Super Adventure S - Business Class na vysoké noze

Nejste vybíraví a spokojíte se jen s tím nejlepším? Můžete si dovolit vysolit za motorku půl mega a ještě vám zbude dost na cestování? Chcete nejlepší komfort, nejlepší výbavu, nejlepší výkon a rovnou jste zamítli GS, protože to mají všichni vaši kámoši? Vítejte ve světě Multistrady a Super Adventura!


Test: Gas Gas EC 300 R - Návrat ve velkém stylu

Gas Gas se poslední léta potýkal s finančními problémy a chvíli to i vypadalo na zhasnutí světel ve fabrice. Naštěstí se tak nestalo a španělská značka jede dál v nové síle a s novou zbraní. Jak funguje? Zjišťovali jsme v ostrém závodním nasazení a bylo z toho zlato!


Představení: Yamaha Niken - Bojovník nové éry

Slovo Niken v japonštině znamená „dva meče“ a používá se pro období 17. století, kdy se v Zemi vycházejícího slunce začalo šermovat dvěma meči. Šlo tehdy o revoluční novinku, která znamenala začátek nové éry válečnictví. Yamaha Niken má zase znamenat začátek nové éry motocyklových zážitků.


Redakční souboj: Branně-motoristické Jawa klání - O vítězi rozhodly granáty

Co by to bylo za konec roku bez pořádného redakčního souboje? Tentokrát jsme využili Jawu 350 OHC, kterou jsme měli celý rok na dlouhodobý test. A protože loni jsme stříleli ze vzduchovky, letos jsme přitvrdili a rovnou házeli granátem.


Cestopis: S Čezetou po stopách Emila Holuba II

Po nalezení Holické rokle jsem si dopřál den odpočinku. Přeci jen teplota přes den nepadá pod 40 stupňů ve stínu a jsem celkem přehřátý. V noci klesá teplota zhruba na 27 stupňů, v čemž se také nespí dobře. Skoro všude se v noci najdou komáři, na které pomáhá, stejně jako na vedro, větrák, jenž ale občas nedokáže jet pomalu, takže změní vedro v zimu. Teplé deky na ubytovnách nebývají a ve spacáku je zase vedro.


Second hand: Buell 1125R - Mašina pro skutečné srdcaře

Superbike 1125R Erika Buella s vodou chlazeným Rotaxem sliboval mnohé, ale za dva roky a něco skončil on i celá značka. Byl to svým způsobem poslední sériový, ryze americký superbike pro lidi.


Přestavba: Honda NX650 Dominator (1988) alias Honda Heretic od JZ Handmade

Většinou to bývá tak, že stavitelé staví a závodníci jezdí. Co ale když se mistr řídítek rozhodne fušovat stavitelům do řemesla?


Historie: Se 7edmičkou na konci

Pro někoho je sedmička šťastné číslo, jiným do osudu zasáhla velmi nešťastně. Končí nám rok 2017, tak se pojďme ohlédnout za jezdci a příběhy, které spojuje sedmička na konci letopočtu.


Historie: Největší okruhový úlet

Představte si, že si to rozdáváte na trati v sedle ostré závodní stopětadvacítky, zalehlí za kapotáží, s ostatními dravci loket na loket, a najednou se mezi vás namotá strejda v kvádru na takovémhle skútru – a ujede vám! To není silvestrovský žert, ale realita australských silničních závodů 70. let.


Best Of 2017: NEJ... momenty redaktorů ČMN

Rok 2017 byl bohatý na motoristické události. Některé v globálním měřítku, jiné měly význam třeba jen pro jednotlivce. Které okamžiky se nejvíce vryly do paměti redaktorů Českých motocyklových novin? A když už jsme při těch zpovědích, víte, jaká byla jejich první motocyklová zkušenost?


Sport: Mistrovství světa elektrik se blíží

Od roku 2019 přibude další vrcholné mistrovství silničních motocyklů pod hlavičkou hlavní sportovní autority FIM. Půjde o světový pohár elektrických motocyklů FIM Moto-e, jak před pár dny oznámila společnost Dorna, držitel práv na všechny významné silniční šampionáty.


Aktuální vydání ČMN možno zakoupit v prodejnách tisku, případně v elektronické podobě na www.publero.com nebo www.floowie.cz.Nepřehlédni na MotoLife

 • Motorbike 7/2020
 • Motorbike 6/2020
 • Motorbike 5/2020
 • Bridgestone rozšiřuje portfolio o čtyři nové pneumatiky s vynikající adhezí a ovladatelností
 • Motorbike 4/2020

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Aktuálně na MotoLife

Příspěvky motorkářů

Časopis Motorbike
včera v 16:26
     0   0
Motorbike test: BMW R1200GS Exclusive
Jaroslav Šíma
včera v 0:24
     1   0
Moje expozice "Motocykly s vůní dálek", se dostala až do AHA. Asi velká senzace... 
Magazín Motoroute
před 3 dny ve 14:38
     0   0
Vietnamem na motorce -  MotoRoute cestopis
Časopis Motorbike
před 3 dny ve 14:29
     0   0
Motorbike test: Ducati Scrambler 1100
Všechny příspěvky ...