Offroady KTM pro rok 2013

vydáno 28. 5. 2012, text PtP, foto KTM

Prakticky všechny offroadové modely rakouské značky byly více či méně změněny. Nejde jen o facelift, často se měnila konstrukce pro lepší jízdní vlastnosti a vyšší výkon.

KTM výsledky své práce zveřejnila v minulých dnech. A vypadá to, že v Mattighofenu se vůbec nenudili. Prakticky každý model (a že jich v katalogu KTM je) prošel nějakým tím vylepšním.

Nejzásadnější změny zaznamenaly čtyřdobé motokrosové modely SX. Ty mají zesílené rámy v oblasti řízení a pevnější by měla být také zadní kyvka. Zesílena byla rovněž osa zadního kola. Sahalo se i do motoru, kde nyní naleznete vstřiky s většími pruměry klapek a podle nových norem jsou tišší výfuky.

Třistapadesátka dostala nové silnější ventilové pružiny a jiné kanály, což napomohlo ke zvýšení maximálních otáček a tím zvýšení výkonu na 54 koní. Změnil se také průběh výkonu a dokonce byly prodlouženy servisní intervaly rovnou na dvojnásobek (nově stačí servis po 100 motohodinách).

Vyšším výkonem se může pochlubit i čtyřistapadesátka, která nově dává 60 koní. Může za to jiný poměr vrtání a zdvihu, nové kanály i spalovací prostor. Úpravami prošla spojka se čtyřstupňovou převodovkou. Čtvrtlitr dostal vyvažovák a prakticky všechny díly jsou konstruovány nově. Podle výrobce by měl nárůst výkonu činit pět koní.

Také enduro modely EXC byly upravovány, i když ne v takové míře. Většinou se to sice týká tvarů plastů, ale například dvoukilo má novou hlavu a bylo vybaveno elektrickým startérem. Modely SixDays zase dostaly novou vkusnou grafiku a novou čtyřkomorovou vidlici s odděleným tlumením komprese a útlumu na obou nohách vidlice.

Podrobněji se s novinkami KTM můžete seznámit v ČMN 21/2012 (v prodejí od 24. do 30. 5.).Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2023
  • Motorbike 12/2022
  • Motorbike 11/2022
  • Výměna olejového filtru motorky
  • Motorbike 10/2022

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před 3 dny ve 12:51
MotoRoute 1/2023 vychází 1. 2. 2023
Časopis Motorbike
před 3 dny ve 12:49
𝗖𝗙𝗠𝗢𝗧𝗢 𝟳𝟬𝟬𝗖𝗟-𝗫 𝗔𝗱𝘃𝗲𝗻𝘁𝘂𝗿𝗲
Na dlouhodobý test se můžete těšit v našem časopisu Motorbike, který si můžete předplatit a bude vám chodit rovnou do schránky!
Bikes.cz
4. ledna
Letos uplyne 120 let od založení společnosti Harley-Davidson
Časopis Motorbike
18. prosince
Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2023 je právě v prodeji. Víc se dozvíš na www.motolife.cz/.../motorbike-katalog-motocyklu-skutru-a-ctyrkolek-2023-motorbike-45f6
Všechny příspěvky ...