Na vyjížďku s Policií ČR!

vydáno 28. 3. 2018, text David M. Bodlák/TZ, foto PČR

Začněme spolu aneb kolama dolů, tak zní heslo letošní celorepublikové preventivní aktivity PČR, zaměřené na bezpečnost řidičů motocyklů. O co jde?

Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia ČR ve spolupráci s Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR přichází se společnou preventivní aktivitou zaměřenou na bezpečnost řidičů motocyklů. Cílem projektu je především zprostředkování praktického vzdělávání a zdokonalování řidičů motocyklů na začátku motorkářské sezony a tím i pokus o snížení následků a počtu dopravních nehod zaviněných motorkáři. Jen pro připomenutí, za rok 2017 zemřelo na českých silnicích 60 řidičů motocyklů a jejich tři spolujezdci. „Pojďme v letošním roce společně toto číslo snížit pod známým heslem motorkářů: Kolama dolů,“ říkají zástupci dopravní policie.

Projekt startuje 22. dubna 2018 na polygonu ve Vysokém Mýtě. Do realizace samotného projektu se zapojí všechna výcviková centra v České republice, která se zabývají výukou bezpečné jízdy. Průběh jednotlivých akcí bude předem prezentován na webových stránkách a sociálních profilech Policie ČR. Výjezd motorkářů proběhne organizovaně z předem určeného místa za doprovodu dopravních policistů na motocyklech. Společná jízda se uskuteční na stanovené trase v rozsahu cca 80 až 90 km. Po dojetí do výcvikového centra se účastníci jízdy zapojí do připraveného programu. V rámci areálu výcvikového centra proběhnou ukázky bezpečné jízdy i aktivní trénink bezpečné jízdy pro jednotlivce. Součástí programu bude i prezentace všech možností polygonu tak, aby si sami motorkáři vybírali, které prvky a kurzy si chtějí vyzkoušet a ke kurzům bezpečné jízdy se sami opakovaně vraceli. Aktivní účastníci jízdy obdrží před začátkem jízdy reflexní šle, které přispívají ke zvýšení viditelnosti v silničním provozu.

Společných jízd pod heslem „Začněme spolu aneb kolama dolů“ se aktivně zúčastní i představitelé vedení Policie ČR, včetně ředitele služby dopravní policie plk. Ing. Tomáše Lercha, který k realizaci projektu dodává: „Začátek motorkářské sezony je vždy spojen s určitou nedočkavostí motorkářů konečně vyjet. Tímto projektem chceme podpořit bezpečnost a pravidelné zdokonalování řidičských dovedností řidičů motocyklů po zimní přestávce, kdy nezvládnutí stroje bývá častou příčinou dopravních nehod.“
To ostatně potvrzuje i JUDr. Jan Šťovíček, Ph.D, předseda Asociace center a zároveň prezident Autoklubu ČR, který sám v minulosti jezdil motocyklové závody. „Jsme potěšeni, že můžeme přispět ke zvýšení bezpečnosti nejzranitelnější skupiny v silničním provozu a doplnit tak každodenní mravenčí práci policie. Každému motorkáři se jistě rozšíří obzory a do budoucna tak přispěje ke své vlastní bezpečnosti, protože metoda pokus – omyl na silnici často nemá šťastný konec.“

Termíny 2018:
22. 4. sraz: ul. Pražská, Pardubice polygon: Autodrom Vysoké Mýto
29. 4. sraz: Národní památník Hrabyně polygon: LIBROS Ostrava
5. 5. sraz: parkoviště Deštné v Orlických horách polygon: S-DRIVE Hradec Králové
8. 5. sraz: parkoviště Tesco, Třinec polygon: Steel Ring Třinec
12. 5. sraz: Děčín – Maxičky polygon: Autodrom Most
19. 5. sraz: letiště komárovice polygon: A. MUSIL Jihlava – Hosov
26. 5. sraz: parkoviště Katastrálního úřadu v Mělníku polygon: Autodrom Sosnová u České Lípy
16. 6. sraz: parkoviště Globus, Brno – Ivanovice polygon: Automotodrom Brno
17. 6. sraz: parkoviště kovohutě Mníšek pod Brdy polygon: Max Cars+ Příbram

Počet účastníků na jednu jízdu je z kapacitních důvodů limitován na maximální počet 200. Sraz na všechny společné jízdy bude na předem určeném místě vždy od 9.00 hodin tak, aby bylo možno vyjet v 10.00 hodin. Příjezd na polygon je plánován na 12.00 hodin, kde budou mít dveře otevřené i ostatní motorkáři, kteří se společné jízdy nemohli zúčastnit.

Více info na facebooku ZDE.

Přihlášení na jízdu, kdy si po zadání uživatelského jména a hesla (Kola-2018/Kola-2018 – pozor, zatím nemožné přes mobilní telefon či tablet! ) vyberete termín a jen vyplníte RZ ZDE.Diskuze k článku

Dan 31. 3. 2018
Parada 👍👍👍👍

Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 12/2021
  • Blood Ridaz
  • Šeri testuje - Aprilia Tuono 660 E5
  • Patrick Peschel
  • Blažek moto

Aktuálně na MotoLife

Blood Ridaz 1.12.
Blažek moto 15.11.

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před 2 dny v 18:29
Magazín MotoRoute 6/2021 je tady! Motorky & cestování v jednom balení.
Info o vydání tady: www.motoroute.cz/clanek/203-motoroute-62021.aspx
Předplatné tady: shop.motoroute.cz/produkt/23-predplatne.aspx
On-line verze pro členy MotoRoute klubu tady: https://www.motorouteklub.cz
Miluju motorky
před 8 dny v 15:42
Do môjho rozhovoru som prizval zástupcov Slovenskej motorkárskej komunity – Blood Ridaz. Táto partička pohodových chlapíkov za dva roky svojej existencie vybudovala silnú motorkársku komunitu združujúcu nadšencov jednej stopy na Slovensku a aj v blízkych Čechách. Ako celý nápad vznikol? Čo vyobrazuje a znamená ich logo či názov? O tom sa už dočítaš v rozhovore nižšie. Poď na to!

Zdraví,
Šeri 🍒

#serimotostories
#bloodridaz
Miluju motorky
před 9 dny v 11:41
Čo poviete, načo zaujímavé si spomeniete z roku 2005 vy? Z rádia hrali na plné pecky Foo Fighters svoj hit Best Of You, Sete Gibernau ešte stále dokázal preháňať Valeho po svetových okruhoch Premier Class a Suzuki vypustila tento model Bandit 650 / Bandit 650 S, už naposledy so vzduchom chladeným motorom a karburátorom. Koncept siahajúci až k prvým GSX-R z roku 85. Tento Suzuki Bandit vlastne stál na rozcestníku jednej motocyklovej éry... - Koniec koncov, aj tej mojej!

Hneď niekoľko sezón som totiž absolvoval v sedle práve tejto motorky. Každý koniec je novým začiatkom a tak v roku 2020 prišla nová výzva, v podobe novej motorky... Priznám sa ale, že na tie jej blýskavé výfukové potrubia mi občas chýbajú 🙂.

Mrkni tiež na jej test: www.motolife.cz/.../...sf-650s-bandit_17836.clanek

------------------------------------------------
Sleduj:
IG: @serimotostories 🍒
FB: https://www.facebook.com/serimotostories/ 👈
LT: https://linktr.ee/serimotostories 🏍 ✍️
IG: @peterscherer59 👌 📸
------------------------------------------------
#serimotostories #flashback #bloodridaz
Miluju motorky
29. listopadu v 12:20
Nový test - Aprilia Tuono 660 E5 ✏️ prináša teplý taliansky 🇮🇹 💨 vánok do studenýhćh jesenných dní 😉 :

"Po nasadnutí mi pohľad spadne na prístrojový panel. Pri otočení kľúčika sa spúšťa pútavé intro a novinka mi začína byť moc sympatická. Aj napriek tomu, že sa už od začiatku vyznačuje sofistikovanejšími spôsobmi, tento motocykel je omnoho viac chuligánom, ako by sa mohlo zdať..."

Zdraví,
Šeri 🍒

#serimotostories
Všechny příspěvky ...