Přečtěte si v ČMN 20/2010

vydáno 19. 5. 2010, text Petr Pour

Dvacítka je tu! V nových ČMN naleznete kromě obsáhlého materiálu o dovozech motorek sekáč a historii dvou legend, ale také řadu dalšího zajímavého čtení.

Triumph se vytasil s novým velkým cesťákem. No, novým. Je to spíš inovace Sprintu ST, která však hledí především na cestovatelské zájmy. Informace o Triumphu Sprint GT čtěte v aktualitách.

Ondra Hrůza otestoval cruiser Kawasaki VN1700 Classic. Vypadá to na pořádný kus poctivého železa. Ondra se totiž o této Kawasaki vyjadřuje, že je na ní velké úplně všechno. A když toto řekne chlap jak hora, tak to asi bude platit. Ale i přesto je to „Hodná holka“, jak ji Ondra nazval.

V bezpečnosti jsme se zaměřili na cyklisty. Ne jak je trefovat, ale naopak, jak se jim bezpečně vyhnout. V poradně pak zjistítte, jak na tachometr u endura Yamaha WR250F, když vám ukazuje „hausnumera“.

Věděli jste, že stuntriding není v Česku výhradně mužskou záležitostí? Redakční příležitostní kaskoš a znalec oboru Kuba Nič vyzpovídal kaskadérku Báru Plškovou.

Dovézt si motorku ze zahraničí zní pro hodně motorkářů pořád lákavě. Moc se ale už neví, jaké je s tím martýrium při přihlašování. Ondra Hrůza nasadil tretry a začal obíhat všechny možné úřady, aby pro vás zjistil co nejvíc. V těchto ČMN přinášíme první díl zaměřený na dovozy z EU.

Lukyho Šemberu asi netřeba představovat. Po nešťastném pádu z loňského září zůstal upoután na invalidní vozík. My jsme ho navštívili v Rehabilitačním ústavu v Kladrubech a strávili s ním jeden den.

Géesa jsou tu už třicet let. Samozřejmě míněny jsou ty od BMW. V historii proto přinášíme článek o vzniku tohoto kultu, který zcela jistě předčil i kult Depeche Mode.

Také na Slovensku umějí přestavovat motorky. Jednu z názvem Maltézský rytíř, která má původ v „springrovce“ od H-D, tu pro vás máme.

A je tu další legenda. Tentokrát japonská – Honda XRV750 Africa Twin. Ať hodí kamenem ten, kdo ji nechtěl. V sekáči jsme se jí podívali nejen do útrob.

Honda měla svoje dny. Každoroční perioda dovozcovských dnů pokračovala Hondou, která nejdřív obsadila Slovakiring a posléze Masec. My jsme tam byli, takže pro vás máme report.

Sport je jako vždy nabyt, takže jen zkratkovitě: Mouka dobyl Turecko, Leon Haslam je v WSBK jako štika v rybníce, Leok vyhrál v motokrosu první GP pro Hondu, v Brně se jel mistrák a samozřejmě mnoho dalších informací.

Příjemné čtení přejeme!


Nepřehlédni na MotoLife

 • Motorbike 5/2020
 • Bridgestone rozšiřuje portfolio o čtyři nové pneumatiky s vynikající adhezí a ovladatelností
 • Motorbike 4/2020
 • Jak na baterie po zimě
 • Sdílené elektrické skútry BeRider brzy odstartují i v Brně

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Aktuálně na MotoLife

Příspěvky motorkářů

Bikes.cz
včera ve 22:33
     0   0
Pohodlné ojeté motorky od Honzy Karáska
Bikes.cz
včera v 17:57
     0   0
Top 5 nejrychlejších motorek
Bikes.cz
před 2 dny ve 23:08
     0   0
Nehoda motorkářky ve 190 km/h - chyběl tlumič řízení❗️
Magazín Motoroute
před 2 dny ve 22:35
     0   0
Novinka z dílny MaxTo s možností spárování s telefony, bluetooth sluchátky, GPS či hudebním přehrávačem.
Všechny příspěvky ...