Aktuální ČMN právě v prodeji

vydáno 9. 11. 2017, text ČMN
Thumbnail image for /Handlers/ImagerTitulka.ashx?foto=tit_2017_23.jpg

Kromě nového Gold Windu byla v Miláně představena tříkolová Yamaha nebo dvouválcový Royal Enfield. Zajímavé koncepty byly vystaveny i v Tokiu. Přečtěte si také test nejmenšího GS nebo rozhovor s českou hvězdou stuntridingu.
ČMN 23 v prodeji od čtvrtka 9. listopadu.


WSM - Adventura z Ameriky

Máte rádi cestování mimo asfalt, ale už vám všechna ta GS, Africa Twinky či KTM Adventure tečou ušima a rádi byste něco osobitého? Alternativu byste mohli najít za mořem u značky WSM.


EICMA 2017: největší novinky

V den redakční uzávěrky tohoto čísla začal v italském Miláně novinářským dnem nejdůležitější světový motocyklový veletrh EICMA. Jaké nejzásadnější pecky pro nadcházející sezonu tam byly představeny? Yamaha Niken, Honda CB1000R, Kawasaki Ninja H2 SX, Ducati Panigale V4, Royal EnfIeld Interceptor/Continental GT, BMW F 850 GS


Test: BMW G 310 GS - GS do každé rodiny

Tímhle mottem se evidentně v Mnichově začali řídit. Taťka má velké R 1200 GS, mamka jezdí na příjemné F 700 GS. Cože, synátorovi už je 18? Všechno nejlepší a vítej do rodiny GS, tady máš třistadesítku… Jo, tak nějak to mohlo být. Nebo ne?


Rarita: Aurora Hellfire V8 - Thajská masáž od klokana

Přesně před dvěma lety na veletrhu EICMA měl světovou premiéru prototyp unikátního naháče s motorem V8, jak jinak než z Austrálie. Bohužel to proběhlo celkem bez povšimnutí. Teď se 423koňová Aurora již chystá do sériové výroby v Thajsku!


Představení: Honda GL1800 Gold Wing/Gold Wing Tour - Pán tourerů: Návrat krále

Jeden stroj vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechno odveze, do luxusu sváže. V tajemné japonské továrně ukuli nejmocnějšího ze všech cestovních motocyklů do zbrusu nové formy. Takhle nějak by to asi J. R. R. Tolkien napsal, kdyby nového Gold Winga uviděl…


Tokyo Motor Show 2017: Sci-Fi z Tokia

V hlavním městě Japonska proběhla na konci října již 45. Tokyo Motor Show. Že jde o mega záležitost nejen lokálního významu, potvrzuje více než 300 000 návštěvníků. Domácí výrobci si sem vždy přichystají něco speciálního a prim letos hrály Honda a Yamaha.


Rozhovor: Martin Krátký - Stuntrider na cestách

Vidět mistra řídítek v sedle civilního stroje, jak objevuje krásy neznámých koutů, to je tak trochu rarita. Minulý rok jsme si o cestování povídali s Abajou, letos s Martinem Krátkým!


Second hand: Ducati Streetfighter/S - Italský hřebec

Naked biky od Ducati byly odjakživa Monstery a je jedno, jestli v nich tepaly vzducháče, či superbikové, vodou chlazené motory. Od Milána na podzim roku 2008 ovšem přišla změna, tehdy boloňští naservírovali svým fanouškům zcela nový radikální model, pojmenovaný Streetfighter.


Přestavba: Honda CB550 (1977) alias Bad Ass od Karla Josla & WASPS Culture - Svatyně chlapských hříchů

Chlast, ženský, hazard, a v tomto případě i motorky – typické znaky „Man’s Ruin“ – posloužily coby hlavní motiv konečné fáze vývoje jednoho kafáče z východu Česka. Na svědomí ho má Karel Josl a spol.


Historie: Suzuki XR23 RG650 - Nejoblíbenější motorka Barryho Sheena

Přesně před 40 lety, v roce 1977, Suzuki udělala do té doby nejvýkonnější dvoudobý závoďák – 652kubíkovou verzi své mistrovské šoupátkové RG500. Barry Sheene na něm dvakrát vyhrál britské superbiky a vzpomínal na něj jako na svůj nejoblíbenější závodní motocykl. Ostatní jezdci jej naopak považovali za smrtící bestii…


Reportáž: All Ride Show 2017, Továrna Holešovice, Praha, 27.–31.10. - Lék na podzimní depresi

V pražské holešovické Továrně se odehrál druhý ročník jedinečné akce, za kterou stojí parádní tým nadšenců a srdcařů. A letošní pětidenní harmonogram neměl chybu!


Sport: Gladiátoři předvedli nové triky

Už to bývá tradicí, že se na FMX Gladiator Games dočkají diváci nějakých premiér. Byly tu už backflipy s autem, s Harleyem a nejinak tomu bylo i letos.


Sport: Rekordman Rea a superbiky v Brně

Poslední rundu odjeli také jezdci světového šampionátu superbiků. O mistrovi už bylo rozhodnuto s předstihem. V Kataru tak šlo už jen o body do statistiky a další příčky.
Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 12/2023
  • Masarykův okruh poprvé hostil enduro závody. Úspěšnou premiéru si nenechalo ujít 260 jezdců
  • Motorbike 11/2023
  • Motorbike 10/2023
  • Motorbike 9/2023

Příspěvky motorkářů

MotoRoute
před 6 dny v 8:31
MotoRoute 6/2023
Už teď je ke čtení v knihovně MotoRoute klubu v členské sekci na https://www.motorouteklub.cz Tištěný časopis vychází příští týden a předplatitelé ho dostanou společně s kalendářem.
Bikes.cz
13. listopadu
Motonovinky z Milána: hybrid, elektronická spojka a legendy v novém podání
Časopis Motorbike
3. listopadu
Motorbike 11/2023
Čas letí jak Alvarova Ducati 😜 a tak tu máme další, letos již předposlední vydání Motorbike. Víc se dozvíš na www.motolife.cz/.../motorbike-11-2023-motorbike-4605
Všechny příspěvky ...