Aktuální ČMN právě v prodeji

vydáno 22. 11. 2017, text ČMN
Thumbnail image for /Handlers/ImagerTitulka.ashx?foto=tit_2017_24.jpg

Kompletní přehlídka novinek z veletrhu EICMA, včetně konceptů, Yamaha YZF-R6 a H-D Freewheeler v testu, návštěva dakarského týmu při balení,stavba ze staré Jawy.
ČMN 24 v prodeji od čtvrtka 23. listopadu.


Novinky 2018: Krásné nové stroje

V italském Miláně proběhla před dvěma týdny nejzásadnější světová motocyklová událost, již 75. ročník veletrhu EICMA. První ochutnávku jsme přinesli již v minulém čísle, počet novinek však byl letos obrovský. Na kterou budete šetřit vy?


Prototypy: Budoucí sériovky, nebo koncepty bez budoucnosti?

Jako každý veletrh, i EICMA měla své prototypy a koncepty. Některé jsme čekali už jako sériovky, jiné nás svou přítomností mile překvapily.


Test: Yamaha YZF-R6 - Poslední svého druhu

Supersporty svět, zdá se, pohřbil, respektive je pohřbily přísné euronormy a nezájem okruhářů, kteří se přesunuli do litrové kategorie. Jediný, kdo se nevzdal, je Yamaha, která letos představila další generaci své legendární R6.


Test: Harley-Davidson Freewheeler - Hot-rod s kolečkem navíc

Zepředu vypadá jako H-D Road King bez plexi, zezadu jako Lotus Seven. Je to tedy víc motorka, nebo auto? V zatáčkách se nenaklání a v koloně stojíte stejně jako auta, ale i tak jsou zážitky z tohoto oranžového třístopého kočkolapu rozhodně víc jednostopé.


Přestavby Battle of the Kings 2017: Král přichází z Itálie

Na veletrhu EICMA byly slavnostně vyhlášeny výsledky customové Bitvy králů, pořádané již potřetí značkou Harley-Davidson. Z více než 190 přestavěných Sportsterů z Evropy, Afriky a Středního východu vzešel jako vítěz stroj nazvaný BombTrack, pocházející z italské Perugie.


Cestopis: Balkánem pod dohledem instruktorů

Myšlenka na pořádné poježdění v těchto končinách přišla již před lety, kdy jsme s Adélou z Motoškoly Bezpečně na motorce Akademie při naší dovolené na motorkách Evropou navštívili neplánovaně i Černou Horu. Tehdy jsme si řekli, že sem se jednou musíme vrátit!


Second hand: KTM 990 SM T/ABS - Supermoto s bonusem

Málo cestovních motorek dokáže nabídnout tolik sportovního naturelu jako právě „SMeTák“. Své kořeny tahle motorka prostě nezapře.


Stavba: Jawa ČZ 350 (1961) alias Jawa Bobber od Martina Brože - Škola hrou

Bez jakýchkoliv zkušeností postavit unikát, který hned vyhraje první místo v největší custom soutěži u nás? To není jen známka punku, ale především ukázka opravdového talentu!


Historie: Triumph 200cc 2T prototyp - Přehlédnutá šance

Tohle mohla být britská Jawa Kývačka. Jenže nebyla. Protože motocyklová historie není plná jen správných rozhodnutí. Těch špatných je ještě víc. Obětí jednoho z nich se stal i tenhle Triumph. Vznikl jediný prototyp, který měl být sešrotován, protože malý dvouválcový dvoutakt byl vedením firmy seznán jako neperspektivní. Japonci s ním vzápětí dobyli svět…


Osobnost: Antonín Kasper starší - Sympaťák s ostrými lokty

Byl špičkovým jezdcem, velkým bojovníkem, úspěšným trenérem. Jako první z našich se dostal do ostrovní ligy. Vychoval řadu jezdců včetně svého syna, který šel v jeho šlépějích. Řeč je o Antonínu Kasperovi starším.


Téma: Příprava na Dakar - Než jezdci vyrazí do dun a kamení

Až za půldruhý měsíc začíná 40. ročník nejtěžší dálkové rallye světa, populární Dakar. Jenže pro jeho účastníky to není „až“, nýbrž „už“. Závodní týmy finišují s přípravou a my jsme se zajeli podívat, jak je připravený pardubický tým Barth Racing, v jehož barvách budou startovat třeba David Pabiška nebo Pepa Macháček.


Sport: Česká plochá dráha jde nahoru

Před pár dny byly uděleny divoké karty pro celou sezonu mistrovství světa. Na českého jezdce se bohužel nedostalo. Také o tom jsme se bavili se sportovním ředitelem AK Markéta Pavlem Ondrašíkem.


Sport: Ikona nebo dravec

O Marcu Márquezovi se čím dál častěji hovoří jako nástupci Valentina Rossiho. Pokud i nadále bude předvádět výkony jako doposud, má velkou šanci Doktorovy úspěchy dorovnat a překonat. Už teď se stal nejmladším čtyřnásobným mistrem světa královské kubatury, když svůj poslední titul získal ve 24 letech a 254 dnech. Překonal tak rekord Mika Hailwooda z roku 1965, kterému bylo o necelý rok více.
Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 11/2022
  • Výměna olejového filtru motorky
  • Motorbike 10/2022
  • Motorbike 9/2022
  • Motorbike 7-8/2022

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před 5 dny ve 12:15
MotoRoute 6/2022 vychází 9. 12. 2022
Magazín Motoroute
26. listopadu v 15:57
Nová Honda CL500 se nese v duchu bohatého retro stylu inspirovaného modely řady CL z let šedesátých a sedmdesátých.
Magazín Motoroute
20. listopadu
CFMOTO odhalila na EICMA 2022 nové modely
Časopis Motorbike
6. listopadu
😍 Motorbike 11/2022 😍
Pomalu se chystáme na italskou výstavu EICMA, ale ještě předtím jsme si pořádně mákli na letošním předposledním vydání Motorbike 😎. Najdete v něm tradičně nejen slušnou dávku testů motorek, skútrů a čtyřkolek, ale krom dalšího třeba i reportáže ze závodů či dalších akcí, vonících benzínem. Prostě vše, o čem má správný motorkářský časopis být.
A věříme, že se vám i listopadový Motorbike (opět rozšířený na 124 stran) bude líbit! 😈
Více na www.motolife.cz/.../motorbike-11-2022-motorbike-45f4
Všechny příspěvky ...