Jakub Smrž v kompletních barvách 4SR

vydáno 16. 1. 2011, text mc, foto Liberty Racing, 4SR

Nejlepší superbikový jezdec České republiky se v roce 2011 oblékne do nové 4SR.

Jeden z nejlepších současných českých jezdců a dlouholetý účastník mistrovství světa WSBK, Jakub Smrž, je od této sezóny kompletním továrním jezdcem 4SR.

Český superbikový tým Liberty Racing vstupuje do letošního ročníku s velkými ambicemi a pomýšlí na nejvyšší mety. Dvojice jezdců Jakub Smrž a Sylvain Guintoli má pro tento rok k dispozici motocykly Ducati 1198 F10, s přímou tovární podporou Ducati.

Jakub Smrž obléká nejnovější model závodní kombinézy 4SR, s vylepšeným střihem a novým systémem ramenních chráničů. Stejně jako v loňské sezóně, najdete na jeho rukách závodní rukavice 96 Smrz Racing Edition, na jejichž vývoji se, společně se svým bratrem Matějem, podílí už čtvrtým rokem. Jeho záda chrání páteřový chránič Back Force.

Změna oblečení Jakuba Smrže nás vedla i k oslovení majitele firmy 4SR, Václava Jiruše, a položení několika otázek.

Proč 4SR zahájila spolupráci s Kubou Smržem?
„Spolupráce s Kubou Smržem byla zahájena z několika důvodů. Předně je Kuba náš nejzkušenější jezdec závodů silničních motocyklů, který si moc dobře uvědomuje, jak důležitá je kvalitní a funkční výstroj jezdce. WSBK jsou závody, které jsou dvakrát tak náročnější na motocyklovou výstroj jezdce než závody MotoGP, jelikož jezdec během nedělního programu jede dvě jízdy oproti jedné v MotoGP. Proto kombinéza i rukavice musí být skutečně funkční, pohyblivé a samozřejmě bezpečné. Pouze tak může jezdec v obou jízdách podat maximální výkon. Toto je pro nás velká výzva a my ve 4SR věříme, že dokážeme obstát. Navíc díky mnoha poznatkům, které Kuba získal v uplynulých sezónách, je schopen aktivně se podílet na vývoji. No a samozřejmě je skvělé vidět české logo při startu závodu WSBK v první řadě...“

Firma 4SR nezůstává ale pouze u jednoho jezdce, kdo jsou další oficiální jezdci, kteří testují výrobky předtím, než se dostanou na pulty obchodních partnerů firmy 4SR?
„Pro rok 2011 jsme oslovili ještě dalších sedm silničních závodníků, kteří budou jezdit naše vývojové modely a na základě jejich informací s následnou analýzou budeme osvědčené prvky importovat do zákaznických produktů. Jmenovitě to jsou naši Jakub Kornfeil, Matěj Smrž, Míra Popov, Michal Salač, Filip Salač, Michal Filla a Polák Pawel Szkopek, který pojede mistrovství světa supersport.“

Co lze v roce 2011 od 4SR jako výrobce motocyklového oblečení očekávat?
„To je velmi jednoduché. Chceme na základě našich zkušeností a informací od našich továrních jezdců, neustále zlepšovat produkty pro normálního zákazníka, ke kterému se tak dostane dokonale prověřený výrobek.“Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 5/2024
  • Motorbike 4/2024
  • Motorbike 3/2024
  • Motorbike 1-2/2024
  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2024

Příspěvky motorkářů

Euro Bike Fest
před 2 dny ve 23:43
EURO BIKE FEST 2024
MotoLife
před 2 dny ve 23:35
Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce, ale zranění nejsou vážná. Podle policie se nehoda stala na uzavřeném sportovním okruhu.
Všechny příspěvky ...