Výmoly na netu i v mobilech

vydáno 18. 5. 2013, text Jan Rameš, foto rz

Již třetím rokem funguje na internetu stránka Výmoly.cz, na které mohou řidiči nahlašovat výmoly, výtluky, prostě díry, které je na silnicích trápí. Tahle stránka však nemá být kritikou silničářů, nýbrž konstruktivním zprostředkováním potřebných dat.

„Cílem není konfrontace, ale co možná nejefektivnější spolupráce mezi motoristy a silničáři,“ řekl Jiří Cívka z Nadace pojišťovny Generali. Ta je totiž partnerem celého projektu a stejně jako loni, i letos věnuje finanční dar 100 tisíc korun tomu kraji, který bude nejaktivnější v řešení nahlášených silničních „závad“. V půlce dubna zástupci pojišťovny předali tyto peníze Správě silnic Moravskoslezského kraje, tamním silničářům se totiž podařilo v roce 2012 opravit 53 % nahlášených výtluků, celorepublikový průměr potom je i tak moc pěkných 39 %.
V loňském roce se Výmoly.cz rozšířily z počítačů i do chytrých mobilních telefonů, zdarma jsou k dispozici aplikace pro operační systémy iOS a nově také Android. Letos dostane projekt nový mezinárodní rozměr, díky podpoře Generali budou řidiči monitorovat stav silnic nejen v České republice, ale také na Slovensku (Vytlky.sk) a v Maďarsku (Katyuvadasz.hu).


Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 11/2022
  • Výměna olejového filtru motorky
  • Motorbike 10/2022
  • Motorbike 9/2022
  • Motorbike 7-8/2022

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před 6 dny v 15:57
Nová Honda CL500 se nese v duchu bohatého retro stylu inspirovaného modely řady CL z let šedesátých a sedmdesátých.
Magazín Motoroute
20. listopadu v 19:41
CFMOTO odhalila na EICMA 2022 nové modely
Časopis Motorbike
6. listopadu
😍 Motorbike 11/2022 😍
Pomalu se chystáme na italskou výstavu EICMA, ale ještě předtím jsme si pořádně mákli na letošním předposledním vydání Motorbike 😎. Najdete v něm tradičně nejen slušnou dávku testů motorek, skútrů a čtyřkolek, ale krom dalšího třeba i reportáže ze závodů či dalších akcí, vonících benzínem. Prostě vše, o čem má správný motorkářský časopis být.
A věříme, že se vám i listopadový Motorbike (opět rozšířený na 124 stran) bude líbit! 😈
Více na www.motolife.cz/.../motorbike-11-2022-motorbike-45f4
Všechny příspěvky ...