Itálie mezi kapkami deště

vydáno 13. 6. 2013, text Ivo Helikar, foto Ivo

Aprilii a Moto Guzzi má ve svém portfoliu společnost z Bikecentra branické Vrbovky a právě Kořenov patří k této firmě už tak trochu tradičně. Nejprve byly na čtvrtek připraveny jízdy pro novináře, později se dostalo i na zájemce ze strany veřejnosti. Jenže počasí si tentokrát postavilo hlavu.


Nakonec to dopadlo nejlépe, jak jen to za daných okolností šlo. Kořenovu a jeho okolí se déšť do určité míry vyhýbal, a tak mohli jezdci vyrazit do zatáček horských silniček v okolí, i když to chvílemi vypadalo, že se něco podobného snad ani nemůže povést.

Šlo hlavně o to, neztratit předčasně nervy. Když jsem ve čtvrtek ráno vyrážel z Prahy směrem na Tanvald, lilo jako z konve a hladiny řek začaly stoupat. Navíc předpověď počasí slibovala to nejhorší právě pro Liberecký kraj. Ovšem u Benátek nad Jizerou už nepršelo a někde kolem Mnichova Hradiště silnice dokonce oschla. Nepršelo ani během zbylých kilometrů. Za odměnu na nás čekaly připravené motocykly obou značek na parkovišti před hotelem, v němž našli příznivci své zázemí. Na výběr bylo vše, překvapilo mě například, že importér dovezl nejen letošní novinku, Moto Guzzi California 1400, ale dokonce nechal na zájemcích, jestli si budou chtít vyzkoušet verzi Touring ABS s kufry, nebo verzi Custom ABS bez kufrů. Dobrá zpráva byla, že ani jedna motorka nespadla. A také, že pršet během novinářského dne začalo až v pět odpoledne, kdy už se všechny stroje vrátily do garáže. V pátek během příjezdu milovníků značky sice lehce poprchávalo, ale jezdit se mohlo. Kolem čtvrté se dokonce ukázalo slunce. Na chvíli to vypadalo, že nastává ideální počasí, ale netrvalo příliš dlouho a déšť se vrátil ve větší intenzitě a pršet už nepřestalo. Do Kořenova však tentokrát dorazili jen ti opravdu skalní, a pak zájemci z okolí. Ti totiž mohli lépe odhadnout vývoj počasí. Hodně lidí dokonce nebylo předem zaregistrovaných, přesto se na ně dostalo, naopak někteří zaregistrovaní to raději vzdali. A dokonce nastal i případ, že si to nejprve jeden z přihlášených rozmluvil, v sobotu ráno mu to ale nedalo a přes své původní rozhodnutí přijel.

Podtrženo, sečteno, krásná akce, kterou ani počasí nemohlo zhatit. Prostě, když ji miluješ, není co řešit, abych parafrázoval jeden reklamní slogan a přenesl ho právě na dvě značky, které si svou výjimečností tuhle lásku fakt zaslouží. Doufejme, že se pořadatelé nenechají nepřející přírodou ovlivnit a příští rok se v Kořenově sejdeme znovu.Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 11/2022
  • Výměna olejového filtru motorky
  • Motorbike 10/2022
  • Motorbike 9/2022
  • Motorbike 7-8/2022

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před 3 dny v 15:57
Nová Honda CL500 se nese v duchu bohatého retro stylu inspirovaného modely řady CL z let šedesátých a sedmdesátých.
Magazín Motoroute
před 9 dny v 19:41
CFMOTO odhalila na EICMA 2022 nové modely
Časopis Motorbike
6. listopadu
😍 Motorbike 11/2022 😍
Pomalu se chystáme na italskou výstavu EICMA, ale ještě předtím jsme si pořádně mákli na letošním předposledním vydání Motorbike 😎. Najdete v něm tradičně nejen slušnou dávku testů motorek, skútrů a čtyřkolek, ale krom dalšího třeba i reportáže ze závodů či dalších akcí, vonících benzínem. Prostě vše, o čem má správný motorkářský časopis být.
A věříme, že se vám i listopadový Motorbike (opět rozšířený na 124 stran) bude líbit! 😈
Více na www.motolife.cz/.../motorbike-11-2022-motorbike-45f4
Všechny příspěvky ...