Itálie mezi kapkami deště

vydáno 13. 6. 2013, text Ivo Helikar, foto Ivo

Aprilii a Moto Guzzi má ve svém portfoliu společnost z Bikecentra branické Vrbovky a právě Kořenov patří k této firmě už tak trochu tradičně. Nejprve byly na čtvrtek připraveny jízdy pro novináře, později se dostalo i na zájemce ze strany veřejnosti. Jenže počasí si tentokrát postavilo hlavu.


Nakonec to dopadlo nejlépe, jak jen to za daných okolností šlo. Kořenovu a jeho okolí se déšť do určité míry vyhýbal, a tak mohli jezdci vyrazit do zatáček horských silniček v okolí, i když to chvílemi vypadalo, že se něco podobného snad ani nemůže povést.

Šlo hlavně o to, neztratit předčasně nervy. Když jsem ve čtvrtek ráno vyrážel z Prahy směrem na Tanvald, lilo jako z konve a hladiny řek začaly stoupat. Navíc předpověď počasí slibovala to nejhorší právě pro Liberecký kraj. Ovšem u Benátek nad Jizerou už nepršelo a někde kolem Mnichova Hradiště silnice dokonce oschla. Nepršelo ani během zbylých kilometrů. Za odměnu na nás čekaly připravené motocykly obou značek na parkovišti před hotelem, v němž našli příznivci své zázemí. Na výběr bylo vše, překvapilo mě například, že importér dovezl nejen letošní novinku, Moto Guzzi California 1400, ale dokonce nechal na zájemcích, jestli si budou chtít vyzkoušet verzi Touring ABS s kufry, nebo verzi Custom ABS bez kufrů. Dobrá zpráva byla, že ani jedna motorka nespadla. A také, že pršet během novinářského dne začalo až v pět odpoledne, kdy už se všechny stroje vrátily do garáže. V pátek během příjezdu milovníků značky sice lehce poprchávalo, ale jezdit se mohlo. Kolem čtvrté se dokonce ukázalo slunce. Na chvíli to vypadalo, že nastává ideální počasí, ale netrvalo příliš dlouho a déšť se vrátil ve větší intenzitě a pršet už nepřestalo. Do Kořenova však tentokrát dorazili jen ti opravdu skalní, a pak zájemci z okolí. Ti totiž mohli lépe odhadnout vývoj počasí. Hodně lidí dokonce nebylo předem zaregistrovaných, přesto se na ně dostalo, naopak někteří zaregistrovaní to raději vzdali. A dokonce nastal i případ, že si to nejprve jeden z přihlášených rozmluvil, v sobotu ráno mu to ale nedalo a přes své původní rozhodnutí přijel.

Podtrženo, sečteno, krásná akce, kterou ani počasí nemohlo zhatit. Prostě, když ji miluješ, není co řešit, abych parafrázoval jeden reklamní slogan a přenesl ho právě na dvě značky, které si svou výjimečností tuhle lásku fakt zaslouží. Doufejme, že se pořadatelé nenechají nepřející přírodou ovlivnit a příští rok se v Kořenově sejdeme znovu.Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Drnovy testy z pravěku - Yamaha FZS 600 S Fazer
  • Drnovy testy z pravěku - Honda CBR 600 F
  • (Ne)poznané zaujímavosti Ducati - MONSTER, STREETFIGHTER, HYPERMOTARD & DIAVEL
  • Motorbike 7-8/2021
  • Zabudnuté tímy MotoGP – Team Luis d'Antin MotoGP

Příspěvky motorkářů

Miluju motorky
před týdnem ve 23:05
Druhý diel z edície - Drnovy testy z pravěku, dnes Yamaha FZS 600 S Fazer!

"Vzali šestku motor z Thunder Cata, kolem svařili rám z ocelových trubek, a kolik to udělalo parády..."

#serimotostories #milujumotorky
Časopis Motorbike
před týdnem v 16:21
MOTORBIKE 7-8/2021
Léto budiž pochváleno a s ním i prázdniny, dovolené, no prostě relax . Abyste se, třeba večer nebo když bude pršet, v době volna nenudili, je tu pro vás prázdninové vydání časopisu Motorbike. A protože jde o letní dvojčíslo, připravili jsme vydání rozšířené, tedy bezmála 150 stran! . Co na nich najdete? Především testy 16 motocyklů a skútrů , od superbiků přes nakedy po klasiku, od městských přibližovadel po cestovní endura. A samozřejmě i spoustu dalšího...
www.motolife.cz/.../motorbike-7-2021-motorbike-45c2
Miluju motorky
20. července v 14:34
Yamaha Motors oznamuje cíl celkové neutrality uhlíku do roku 2050!

Po přezkoumání plánu, který byl původně formulován v roce 2018, nyní japonský výrobce doufá, že do roku 2050 dosáhne úplné uhlíkové neutrality ve všech svých obchodních praktikách.

Znamená to, že jsou na cestě nové motocykly Yamaha? Jedním slovem ano. Japonský gigant konkrétně říká, že budou navrhovat nové formy mobility jedinečné pro Yamaha Motors.

Zdroje: https://www.rideapart.com/, https://www.rideapart.com/news/

#serimotostories #milujumotorky
Miluju motorky
19. července v 10:51
Společnost WMC ukazuje své plány pro běžný provoz na koncepčních výkresech!

Nové náčrty společnosti ukazují aerodynamický potenciál použitelný i pro běžný provoz. O plánech White Motorcycle Concepts se svým radikálním elektrickým WMC250EV jsme již informovali. Nyní nám firma poskytla pohled na designové náčrtky určené k ilustraci toho, jak by mohly být navrženy silniční stroje kolem jejího kanálu „V-Air“.

Zdroje: https://www.cycleworld.com

#serimotostories #milujumotorky
Všechny příspěvky ...