Itálie mezi kapkami deště

vydáno 13. 6. 2013, text Ivo Helikar, foto Ivo

Aprilii a Moto Guzzi má ve svém portfoliu společnost z Bikecentra branické Vrbovky a právě Kořenov patří k této firmě už tak trochu tradičně. Nejprve byly na čtvrtek připraveny jízdy pro novináře, později se dostalo i na zájemce ze strany veřejnosti. Jenže počasí si tentokrát postavilo hlavu.


Nakonec to dopadlo nejlépe, jak jen to za daných okolností šlo. Kořenovu a jeho okolí se déšť do určité míry vyhýbal, a tak mohli jezdci vyrazit do zatáček horských silniček v okolí, i když to chvílemi vypadalo, že se něco podobného snad ani nemůže povést.

Šlo hlavně o to, neztratit předčasně nervy. Když jsem ve čtvrtek ráno vyrážel z Prahy směrem na Tanvald, lilo jako z konve a hladiny řek začaly stoupat. Navíc předpověď počasí slibovala to nejhorší právě pro Liberecký kraj. Ovšem u Benátek nad Jizerou už nepršelo a někde kolem Mnichova Hradiště silnice dokonce oschla. Nepršelo ani během zbylých kilometrů. Za odměnu na nás čekaly připravené motocykly obou značek na parkovišti před hotelem, v němž našli příznivci své zázemí. Na výběr bylo vše, překvapilo mě například, že importér dovezl nejen letošní novinku, Moto Guzzi California 1400, ale dokonce nechal na zájemcích, jestli si budou chtít vyzkoušet verzi Touring ABS s kufry, nebo verzi Custom ABS bez kufrů. Dobrá zpráva byla, že ani jedna motorka nespadla. A také, že pršet během novinářského dne začalo až v pět odpoledne, kdy už se všechny stroje vrátily do garáže. V pátek během příjezdu milovníků značky sice lehce poprchávalo, ale jezdit se mohlo. Kolem čtvrté se dokonce ukázalo slunce. Na chvíli to vypadalo, že nastává ideální počasí, ale netrvalo příliš dlouho a déšť se vrátil ve větší intenzitě a pršet už nepřestalo. Do Kořenova však tentokrát dorazili jen ti opravdu skalní, a pak zájemci z okolí. Ti totiž mohli lépe odhadnout vývoj počasí. Hodně lidí dokonce nebylo předem zaregistrovaných, přesto se na ně dostalo, naopak někteří zaregistrovaní to raději vzdali. A dokonce nastal i případ, že si to nejprve jeden z přihlášených rozmluvil, v sobotu ráno mu to ale nedalo a přes své původní rozhodnutí přijel.

Podtrženo, sečteno, krásná akce, kterou ani počasí nemohlo zhatit. Prostě, když ji miluješ, není co řešit, abych parafrázoval jeden reklamní slogan a přenesl ho právě na dvě značky, které si svou výjimečností tuhle lásku fakt zaslouží. Doufejme, že se pořadatelé nenechají nepřející přírodou ovlivnit a příští rok se v Kořenově sejdeme znovu.Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 1-2/2024
  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2024
  • Motorbike 12/2023
  • Masarykův okruh poprvé hostil enduro závody. Úspěšnou premiéru si nenechalo ujít 260 jezdců
  • Motorbike 11/2023

Příspěvky motorkářů

MotoLife
včera v 11:40
Poslední možnost zakoupit zvýhodněné vstupenky na MOTOSALON 29. 2. – 3. 3. 2024
29. února otevře brány brněnského výstaviště motorkářská akce Motosalon. A pokud se tedy na Motosalon chystáte a nemáte zakoupené vstupenky, tak do 28. února si je ještě můžete zakoupit vstupenku za zvýhodněnou cenu 300 Kč na https://etickets.bvv.cz/cs
Po tomto datu cena vzroste na 400 Kč.
Moto.cz
14. února v 18:15
Silniční závody motocyklů v Československu v roce 1957 - Kompletní výsledky a popis sezóny na webu 🥰 ❤️ 🏍
MotoRoute
2. února
MotoRoute 1/2024 - vychází 7. února 👈
MotoLife
2. února
Motocykl roku 2024 - hlasování spuštěno.
Do ankety bylo nominováno celkem 49 motocyklů v šesti kategoriích. Vyhlášení výsledků ankety se uskuteční 2. března.
Všechny příspěvky ...