Bude se TT jezdit po celém světě?

vydáno 17. 9. 2013, text Jan Rameš, foto rz

Zajímavá zpráva přišla z ostrova Man. Oddělení ekonomického vývoje místní vlády, která je držitelem práv na pořádání TT Races, si nechalo vypracovat detailní studii a plánuje rozšíření Tourist Trophy i mimo ostrov.

TT se na Manu jezdí od roku 1907 a patří mezi nejstarší motoristické akce. Ročně přitáhne na ostrov kolem 40 000 návštěvníků, kteří do ekonomiky přinášejí zhruba 25 milionů liber. Celosvětově sleduje reportáže přes 23 milionů diváků, oficiální webovou stránku iomtt.com potom navštěvuje více než dva miliony uživatelů. Prostě komerční potenciál je zde značný, a tak si ostrovní vláda nechala u londýnské agentury The Sports Consultancy vypracovat studii, zda by bylo reálné uspořádat cosi jako světovou sérii závodů na přírodních okruzích podle originálního konceptu TT.
Studie řešila vlastnická práva, vhodná místa, obchodní přínos, bezpečnostní rizika stejně jako požadavky na jezdce, a vláda nyní zkoumá, zda by se nenašel obchodní partner pro vývoj a propagaci série mezinárodních závodů konaných pod značkou Isle of Man TT. „Udělali jsme TT jméno po celém světě a jsme připraveni využít sílu značky, ve spolupráci s externím partnerem bychom rádi celý podnik posunuli na vyšší úroveň,“ řekl mluvčí vládního oddělení ekonomického vývoje Laurence Skelly. „Máme pozitivní ohlasy a zájem od mnohých mezinárodních partnerů a potenciálních pořadatelů, kteří věří v koncept TT World Series.“ A člověka z našeho kraje musí zákonitě napadnout: nepojede se třeba za pár let v Hořicích „velká“ Tourist Trophy se všemi těmi McGuinnessy, Ruttery, Dunlopy a Platery?


Diskuze k článku

Radek 22. 9. 2013
Nápad jistě skvělý, cokoliv pomůže i českému roadracingu je bomba... Ale upřímně: TT na Manu je jedinečná, nejen svojí délkou a obtížností. Ale určitě by byl zážitek vidět v Hořicích Guye Martina a další slavné střelce :-)

Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Ondřej Ježek
  • Drnovy testy z pravěku - Yamaha FZS 600 S Fazer
  • Drnovy testy z pravěku - Honda CBR 600 F
  • (Ne)poznané zaujímavosti Ducati - MONSTER, STREETFIGHTER, HYPERMOTARD & DIAVEL
  • Motorbike 7-8/2021

Příspěvky motorkářů

Miluju motorky
před 17 hodinami
Už jsi četl Šeriho 🍒 pokec s Ondrou Ježkem? Jukni hned na to.

#serimotostories #milujumotorky
Miluju motorky
26. července v 23:05
Druhý diel z edície - Drnovy testy z pravěku, dnes Yamaha FZS 600 S Fazer!

"Vzali šestku motor z Thunder Cata, kolem svařili rám z ocelových trubek, a kolik to udělalo parády..."

#serimotostories #milujumotorky
Časopis Motorbike
26. července v 16:21
MOTORBIKE 7-8/2021
Léto budiž pochváleno a s ním i prázdniny, dovolené, no prostě relax . Abyste se, třeba večer nebo když bude pršet, v době volna nenudili, je tu pro vás prázdninové vydání časopisu Motorbike. A protože jde o letní dvojčíslo, připravili jsme vydání rozšířené, tedy bezmála 150 stran! . Co na nich najdete? Především testy 16 motocyklů a skútrů , od superbiků přes nakedy po klasiku, od městských přibližovadel po cestovní endura. A samozřejmě i spoustu dalšího...
www.motolife.cz/.../motorbike-7-2021-motorbike-45c2
Miluju motorky
20. července
Yamaha Motors oznamuje cíl celkové neutrality uhlíku do roku 2050!

Po přezkoumání plánu, který byl původně formulován v roce 2018, nyní japonský výrobce doufá, že do roku 2050 dosáhne úplné uhlíkové neutrality ve všech svých obchodních praktikách.

Znamená to, že jsou na cestě nové motocykly Yamaha? Jedním slovem ano. Japonský gigant konkrétně říká, že budou navrhovat nové formy mobility jedinečné pro Yamaha Motors.

Zdroje: https://www.rideapart.com/, https://www.rideapart.com/news/

#serimotostories #milujumotorky
Všechny příspěvky ...