Bude se TT jezdit po celém světě?

vydáno 17. 9. 2013, text Jan Rameš, foto rz

Zajímavá zpráva přišla z ostrova Man. Oddělení ekonomického vývoje místní vlády, která je držitelem práv na pořádání TT Races, si nechalo vypracovat detailní studii a plánuje rozšíření Tourist Trophy i mimo ostrov.

TT se na Manu jezdí od roku 1907 a patří mezi nejstarší motoristické akce. Ročně přitáhne na ostrov kolem 40 000 návštěvníků, kteří do ekonomiky přinášejí zhruba 25 milionů liber. Celosvětově sleduje reportáže přes 23 milionů diváků, oficiální webovou stránku iomtt.com potom navštěvuje více než dva miliony uživatelů. Prostě komerční potenciál je zde značný, a tak si ostrovní vláda nechala u londýnské agentury The Sports Consultancy vypracovat studii, zda by bylo reálné uspořádat cosi jako světovou sérii závodů na přírodních okruzích podle originálního konceptu TT.
Studie řešila vlastnická práva, vhodná místa, obchodní přínos, bezpečnostní rizika stejně jako požadavky na jezdce, a vláda nyní zkoumá, zda by se nenašel obchodní partner pro vývoj a propagaci série mezinárodních závodů konaných pod značkou Isle of Man TT. „Udělali jsme TT jméno po celém světě a jsme připraveni využít sílu značky, ve spolupráci s externím partnerem bychom rádi celý podnik posunuli na vyšší úroveň,“ řekl mluvčí vládního oddělení ekonomického vývoje Laurence Skelly. „Máme pozitivní ohlasy a zájem od mnohých mezinárodních partnerů a potenciálních pořadatelů, kteří věří v koncept TT World Series.“ A člověka z našeho kraje musí zákonitě napadnout: nepojede se třeba za pár let v Hořicích „velká“ Tourist Trophy se všemi těmi McGuinnessy, Ruttery, Dunlopy a Platery?


Diskuze k článku

Radek 22. 9. 2013
Nápad jistě skvělý, cokoliv pomůže i českému roadracingu je bomba... Ale upřímně: TT na Manu je jedinečná, nejen svojí délkou a obtížností. Ale určitě by byl zážitek vidět v Hořicích Guye Martina a další slavné střelce :-)

Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 5/2024
  • Motorbike 4/2024
  • Motorbike 3/2024
  • Motorbike 1-2/2024
  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2024

Příspěvky motorkářů

MotoLife
před 4 dny ve 23:35
Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce, ale zranění nejsou vážná. Podle policie se nehoda stala na uzavřeném sportovním okruhu.
Všechny příspěvky ...