Samuraj je zpět

vydáno 2. 2. 2013

Před několika lety představený koncept Magpul Ronin, která postavila na bázi Buellu 1125R společnost Magpul Industries známá více ve světě zbraní nežli ve světě jedné stopy, dává o sobě zase slyšet. A popravdě, moc se toho na konceptu za ty roky nezměnilo. To je ale dobře, protože tento experimentální motocykl, při jehož pojmenování se tvůrci nechali inspirovat v japonské kultuře podle samuraje, který ztratil svého mistra – když Buell ukončil svou výrobu v roce 2009 – je totiž hodně povedený už od svého zrodu.

Charakteristickým prvkem Ronina je mohutná přední vidlice podobající se tak trochu té z Confederatu, která přispívá k lepší tuhosti a jedinečnému designu, v němž je navíc stylově zakomponován i dvojitý čočkovitý světlomet a chladič. Ronin je oproti dárcovskému Buellu lehčí o celých 22 kg a je to na něm patrno už od pohledu. Žádné zbytečné plastíky ani cingrlátka, jen minimalistický podsedlák, mohutný pevný rám a kyvka, dvouválcový motor, kola, centralizovaný výfuk chrlící spaliny na obě strany a již zmíněná vidlice držící přední kolo brzděné osmipístkovým perimetrem.
Momentálně za touto stavbou stojí již oficiálně tým inženýrů a designérů dceřiné společnosti Magpul Industries – Ronin Motorworks, která se chystá prvních deset kousků v černostříbrném provedení dodat na trh v polovině letošního roku. Motorky budou stavěny na originálních nových šasi Buellu 1125R ze skladových zásob a celkem bude vyrobeno 47 kusů. Zajímavostí je, že klasické limitované číselné značení bude pojato stylem, kdy každý stroj dostane jméno po jednom ze 47 samurajů z původního příběhu z dob feudálního Japonska, a také se počítá s tím, že se v průběhu výroby bude každý Magpul Ronin 1125R dále vyvíjet až do posledního 47. kousku. Tedy, co motorka, to opravdový originál, jehož cena startuje na 38 000 dolarech (cca 731 000 Kč).


Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Kompletní průvodce motocyklovými výfuky: od sportovních po turistické
  • Motorbike 6/2024
  • Motorbike 5/2024
  • Motorbike 4/2024
  • Motorbike 3/2024

Příspěvky motorkářů