Samuraj je zpět

vydáno 2. 2. 2013

Před několika lety představený koncept Magpul Ronin, která postavila na bázi Buellu 1125R společnost Magpul Industries známá více ve světě zbraní nežli ve světě jedné stopy, dává o sobě zase slyšet. A popravdě, moc se toho na konceptu za ty roky nezměnilo. To je ale dobře, protože tento experimentální motocykl, při jehož pojmenování se tvůrci nechali inspirovat v japonské kultuře podle samuraje, který ztratil svého mistra – když Buell ukončil svou výrobu v roce 2009 – je totiž hodně povedený už od svého zrodu.

Charakteristickým prvkem Ronina je mohutná přední vidlice podobající se tak trochu té z Confederatu, která přispívá k lepší tuhosti a jedinečnému designu, v němž je navíc stylově zakomponován i dvojitý čočkovitý světlomet a chladič. Ronin je oproti dárcovskému Buellu lehčí o celých 22 kg a je to na něm patrno už od pohledu. Žádné zbytečné plastíky ani cingrlátka, jen minimalistický podsedlák, mohutný pevný rám a kyvka, dvouválcový motor, kola, centralizovaný výfuk chrlící spaliny na obě strany a již zmíněná vidlice držící přední kolo brzděné osmipístkovým perimetrem.
Momentálně za touto stavbou stojí již oficiálně tým inženýrů a designérů dceřiné společnosti Magpul Industries – Ronin Motorworks, která se chystá prvních deset kousků v černostříbrném provedení dodat na trh v polovině letošního roku. Motorky budou stavěny na originálních nových šasi Buellu 1125R ze skladových zásob a celkem bude vyrobeno 47 kusů. Zajímavostí je, že klasické limitované číselné značení bude pojato stylem, kdy každý stroj dostane jméno po jednom ze 47 samurajů z původního příběhu z dob feudálního Japonska, a také se počítá s tím, že se v průběhu výroby bude každý Magpul Ronin 1125R dále vyvíjet až do posledního 47. kousku. Tedy, co motorka, to opravdový originál, jehož cena startuje na 38 000 dolarech (cca 731 000 Kč).


Další iČMN články

 • 50 let řadových čtyřválců Honda
 • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
 • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

 • Vojtech Ďuriš
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Aspar Racing Team
 • Motorbike 4/2021
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Konica Minolta Honda
 • Vychází časopis Drž stopu

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Jaroslav Šíma
před 2 dny ve 21:58
Moc pěkný dárek od Světa motorů k najetí milionu mil!
Marek Lichtenberg
před 2 dny ve 23:05
0
Velký obdiv, Jardo 👍
Bikes.cz
před 4 dny ve 22:17
Nový boxer od BMW je jedním z největších a nejúchvatnějších motocyklových motorů, říká Dominik Valášek v testu BMW R18. Technická data k tomuto nevšednímu modelu najdeš v katalogu Bikes.cz:  https://www.bikes.cz/2021/bmw-r-18
Motocyklová asociace ČR
před 5 dny ve 20:33
Policie ve čtvrtek zveřejnila videozáznam ze středeční honičky na dálnici D5 u Prahy, při které přišel o život řidič motocyklu, jenž se snažil ujet hlídce najetím do protisměru. Podle nových informací bylo muži 41 let a měl zákaz řízení.
Miluju motorky
před týdnem v 9:39
Libovečky od Durris Design už jistě znáš! Šeri položil pár otázek přímo Vojtechovi Ďurišovi, vedoucímu celého projektu! Vše najdeš v rozhovoru.

#serimotostories #milujumotorky
Všechny příspěvky ...