VIDEO: Harley-Davidson Street Rod se progumoval až do Guinnessovy knihy rekordů!

vydáno 11. 7. 2017, text David M. Bodlák, foto H-D

Novinka letošního roku – model Street Rod a první oficiální kaskadér H-D střední a východní Evropy, Maciej „DOP” Bielicki, se postarali o velkou senzaci, zpečetěnou v nejslavnější knize rekordů.

Stalo se tak přímo před novým dealerstvím v polském Rešově v rámci kaskadérské show Stunt Story, která sice proběhla již 20. května, ovšem rekord se dočkal oficiálního zapsání až od července, tedy platný je teprve pár dnů.

Rekord v nejdelším gumování padl na zcela běžném sériovém třičtvrtělitrovém modelu a svou zaznamenanou délkou 4500 m překonal dosavadní hodnotu, jež činila 3700 m, dosaženou navíc na mnohem silnějším stroji (1200 cm3).

„Na zdolání rekordu jsem se připravoval zhruba měsíc. Nejnáročnější pro mě byla samotná trasa, protože rozhodně nepatřila mezi nejsnazší. Jednalo se o klasickou silnici, ve které se nachází dealerství Harley-Davidson Řešov a která byla po dobu mého pokusu o světový rekord uzavřena. Každopádně i tak jde o poměrně náročnou trasu, silnice není rovná, najdeme na ní dva přechody a jeden kruhový objezd, kde jsem se musel otočit, ale nakonec vše vyšlo. Ten pocit štěstí a nadšení se nedá popsat a mé velké díky patří všem, kteří se podíleli na úspěšném zdolání světového rekordu,“ říká nadšeně kaskadér, jehož poděkování míří i místnímu zastoupení GOC Harley-Davidson.

Možná vás překvapí, že na motorce byly i sériové pneumatiky a vše bylo provedeno pod přísným dohledem týmu Guinnessova světa rekordů, který k tomu využil jak videozáznamu a výpovědi očitých svědků, tak i měření na místě provedené zkušeným geodetem. Součástí dokumentace byly taktéž záběry z infračervené kamery, jež prokázaly, že se zadní kolo během gumování nezastavilo ani na vteřinu. Všechny podmínky pro připsání si nového Guinnessova světového rekordu tak byly splněny a oficiálně potvrzeny.

A co říkal Maciej na nového Street Roda? „Je to nejlepší motocykl této značky, který jsem měl možnost testovat, a to jak po vizuální, tak i po jízdní stránce. Tahle motorka jezdci poskytuje opravdovou radost z jízdy. Během samotného pokusu jsem měl dokonce pocit, jako by motocykl vážil minimálně o 100 kg méně, působil neuvěřitelně lehce, byl obratný a skvěle ovladatelný.“ A co může být lepším potvrzením jedinečnosti novinky modelového roku 2017 než fakt, že motocykl obstál i v natolik extrémních podmínkách a situacích, jaké právě kaskadérská show a připsání si nového rekordu vyžaduje.

No a pokud se chystáte letos na Prague Harley Days, jež proběhnou v Praze Holešovicích 1. a 2. září, vězte, že se právě na tohohle borce v akci můžete těšit, a to v duchu hesla: „Nic není nemožné“, zvláště pokud jste vybaveni motocyklem Harley-Davidson!Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Kompletní průvodce motocyklovými výfuky: od sportovních po turistické
  • Motorbike 6/2024
  • Motorbike 5/2024
  • Motorbike 4/2024
  • Motorbike 3/2024

Příspěvky motorkářů