Létající Holanďan

vydáno 30. 4. 2008, text RB, foto internet

Když vás změří při překročení povolené rychlosti v autě, je většinou dokazování viny bez debat, když je navíc na policejním záznamu kromě registrační značky vidět i váš vysmátý obličej. Porušili jste zákon, případ je celkem jasně uzavřen, budete lehčí o nějaký ten bod a peníz.

Když vás policisté nedrapnou přímo při činu, jak si to mastíte na mašině víc než je povoleno a někdy i zdrávo, máte šanci z toho vyklouznout celkem snadno, alespoň prozatím. Do té doby, než všechny ty výmluvy na osobu blízkou přestanou být něco platné. Ve státech položených západněji od nás je tenhle fígl dávno k ničemu. Vaše značka na jejich fotkách nebo videu znamená i váš problém.

Kuriozní případ teď museli řešit policisté v Nizozemí. Na fotografii ze stacionárního radaru je zachycen pěkně i s registračkou motorkář, a to v rychlosti okolo 140 km/h. Kuriózní je na tom to, že on tu motorku fyzicky neřídí. Radar ho vyblejsknul přesně v moment, kdy už neseděl na motorce, ale hezky si to mydlil na silnici po vlastním hřbetu. Díky tomuhle "technickému nedostatku" ho policisté nemohli potrestat za překročení rychlosti. A jelikož neboural v Česku, tak nedostal flastr ani za to, že si pěkně nabančil.

Tenhle motorkář se tak nechtěně stal holandským rekordmanem - nejrychlejším "chodcem" zachyceným na policejním radaru. Vítězství v téhle kategorii zaplatil padesátiletý motorkář naštěstí "jen" zlomenou rukou.


Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Drnovy testy z pravěku - Yamaha FZS 600 S Fazer
  • Drnovy testy z pravěku - Honda CBR 600 F
  • (Ne)poznané zaujímavosti Ducati - MONSTER, STREETFIGHTER, HYPERMOTARD & DIAVEL
  • Motorbike 7-8/2021
  • Zabudnuté tímy MotoGP – Team Luis d'Antin MotoGP

Příspěvky motorkářů

Miluju motorky
před 2 dny ve 23:05
Druhý diel z edície - Drnovy testy z pravěku, dnes Yamaha FZS 600 S Fazer!

"Vzali šestku motor z Thunder Cata, kolem svařili rám z ocelových trubek, a kolik to udělalo parády..."

#serimotostories #milujumotorky
Časopis Motorbike
před 2 dny v 16:21
MOTORBIKE 7-8/2021
Léto budiž pochváleno a s ním i prázdniny, dovolené, no prostě relax . Abyste se, třeba večer nebo když bude pršet, v době volna nenudili, je tu pro vás prázdninové vydání časopisu Motorbike. A protože jde o letní dvojčíslo, připravili jsme vydání rozšířené, tedy bezmála 150 stran! . Co na nich najdete? Především testy 16 motocyklů a skútrů , od superbiků přes nakedy po klasiku, od městských přibližovadel po cestovní endura. A samozřejmě i spoustu dalšího...
www.motolife.cz/.../motorbike-7-2021-motorbike-45c2
Miluju motorky
před 8 dny ve 14:34
Yamaha Motors oznamuje cíl celkové neutrality uhlíku do roku 2050!

Po přezkoumání plánu, který byl původně formulován v roce 2018, nyní japonský výrobce doufá, že do roku 2050 dosáhne úplné uhlíkové neutrality ve všech svých obchodních praktikách.

Znamená to, že jsou na cestě nové motocykly Yamaha? Jedním slovem ano. Japonský gigant konkrétně říká, že budou navrhovat nové formy mobility jedinečné pro Yamaha Motors.

Zdroje: https://www.rideapart.com/, https://www.rideapart.com/news/

#serimotostories #milujumotorky
Miluju motorky
před 9 dny v 10:51
Společnost WMC ukazuje své plány pro běžný provoz na koncepčních výkresech!

Nové náčrty společnosti ukazují aerodynamický potenciál použitelný i pro běžný provoz. O plánech White Motorcycle Concepts se svým radikálním elektrickým WMC250EV jsme již informovali. Nyní nám firma poskytla pohled na designové náčrtky určené k ilustraci toho, jak by mohly být navrženy silniční stroje kolem jejího kanálu „V-Air“.

Zdroje: https://www.cycleworld.com

#serimotostories #milujumotorky
Všechny příspěvky ...