Vánoční Freeride párty

vydáno 24. 12. 2013, text Jan Rameš, foto David M. Bodlák a spol.

Každý rok přemýšlíme, co pro vás do posledního čísla vymyslíme za bejkárnu. Oblíbili jsme si terénní závody, protože v terénu skoro nikdo nejezdíme. Letos jsme sáhli po Freeridech od KTM. Komu sedne víc dvoutakt a komu čtyřtakt? Komu to bude jedno? A kdo si rozbije kokos na čemkoli?

Přestože akci prezentujeme jako vánoční Freeride párty, zbaběle jsme ji uspořádali těsně před Mikulášem, protože to byl až do Vánoc jediný termín, na kterém jsme se shodli, a navíc bylo hezky. Jenže nám tak trochu nedošlo, že když si zvolíme první slunečný den po propršeném víkendu, tak teploty nad nulou budou fajn pro naše kancelářská těla, ovšem méně fajn pro povrch. Ale nakonec toho bláta a vody nebylo až tolik…

Jako Ground Zero jsme zvolili tréninkovou trať, kterou používá Míra Lisý pro své bahenní kurzy Bezpečně na motorce, což je naprosto parádní jednoduchá úzkokolejka pro offroadové začátečníky, jeden sjezd, pár miniaturních skoků, prostě nic, co byste neprojeli na supersportu, kdyby vám nevadilo, že to v tom blátíčku budete asi tak osmnáctkrát za kolo sbírat. Míra tam byl celý den s námi také, vytyčil nám nejlepší trať a samozřejmě nás také řádně demotivoval, když se slovy „jéé novej frírajd puč mi to“ názorně předváděl, že co se nám blbě leze po čtyřech, jemu se lépe jezdí na motorce, a že dvě kola při jízdě po rovné ploše jsou zbytečnost.


Proč byla Helča za anděla a k čemu jí pomáhala křídla, proč Kamil jezdil po trati v silničním ohozu, kdo se zamaskoval za Zemana a kdo neodložil šéfovskou kravatu ani na trati? 

Koukněte na fotky, výsledky tohoto klání najdete v Českých motocyklových novinách č. 26 těsně po Vánocích, hned v pátek 27. prosince.Další iČMN články

 • 50 let řadových čtyřválců Honda
 • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
 • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

 • Vojtech Ďuriš
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Aspar Racing Team
 • Motorbike 4/2021
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Konica Minolta Honda
 • Vychází časopis Drž stopu

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Miluju motorky
před 2 dny v 9:39
Libovečky od Durris Design už jistě znáš! Šeri položil pár otázek přímo Vojtechovi Ďurišovi, vedoucímu celého projektu! Vše najdeš v rozhovoru.

#serimotostories #milujumotorky
Moto.cz
před 3 dny v 9:57
Vzpomínka na poslední závod "Okruhu Stanislava Maliny" v roce 1975 vyplňuje další dílek v mozaice historie silničních závodů minulého století v Československu..
www.moto.cz/.../863-pisek-1975
Motocyklová asociace ČR
před 3 dny v 0:13
Policejní hlídka chtěla zastavit k silniční kontrole motorkáře, kterému předtím radarem naměřila rychlost přes 200 km/hod. Následná honička skončila smrtí motorkáře.
Marek Lichtenberg
před 3 dny v 16:00
0
Úplně zbytečná ztráta života motorkáře, ale otočit se na dálnici do protisměru, to může udělat jenom blbec!
Časopis Motorbike
před 4 dny v 15:40
MOTO ITALIA s.r.o. slaví 20 let zastupování značky Ducati v České republice a chystá jaro plné předváděcích akcí! DUCATI SEASON OPENING otevře sezónu na dealerstvích v sobotu 24. dubna. DUCATI TOUR - 12. ročník seriálu testovacích dnů Ducati. Od konce dubna do začátku června vždy v sobotu.
Ducati Multistrada Experience, 3 dny zaměřené výhradně na Multistrady. Jako bonus tradiční okruhový DUCATI DEN v Mostě.
Všechny příspěvky ...