Vánoční Freeride párty

vydáno 24. 12. 2013, text Jan Rameš, foto David M. Bodlák a spol.

Každý rok přemýšlíme, co pro vás do posledního čísla vymyslíme za bejkárnu. Oblíbili jsme si terénní závody, protože v terénu skoro nikdo nejezdíme. Letos jsme sáhli po Freeridech od KTM. Komu sedne víc dvoutakt a komu čtyřtakt? Komu to bude jedno? A kdo si rozbije kokos na čemkoli?

Přestože akci prezentujeme jako vánoční Freeride párty, zbaběle jsme ji uspořádali těsně před Mikulášem, protože to byl až do Vánoc jediný termín, na kterém jsme se shodli, a navíc bylo hezky. Jenže nám tak trochu nedošlo, že když si zvolíme první slunečný den po propršeném víkendu, tak teploty nad nulou budou fajn pro naše kancelářská těla, ovšem méně fajn pro povrch. Ale nakonec toho bláta a vody nebylo až tolik…

Jako Ground Zero jsme zvolili tréninkovou trať, kterou používá Míra Lisý pro své bahenní kurzy Bezpečně na motorce, což je naprosto parádní jednoduchá úzkokolejka pro offroadové začátečníky, jeden sjezd, pár miniaturních skoků, prostě nic, co byste neprojeli na supersportu, kdyby vám nevadilo, že to v tom blátíčku budete asi tak osmnáctkrát za kolo sbírat. Míra tam byl celý den s námi také, vytyčil nám nejlepší trať a samozřejmě nás také řádně demotivoval, když se slovy „jéé novej frírajd puč mi to“ názorně předváděl, že co se nám blbě leze po čtyřech, jemu se lépe jezdí na motorce, a že dvě kola při jízdě po rovné ploše jsou zbytečnost.


Proč byla Helča za anděla a k čemu jí pomáhala křídla, proč Kamil jezdil po trati v silničním ohozu, kdo se zamaskoval za Zemana a kdo neodložil šéfovskou kravatu ani na trati? 

Koukněte na fotky, výsledky tohoto klání najdete v Českých motocyklových novinách č. 26 těsně po Vánocích, hned v pátek 27. prosince.Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 7-8/2024
  • Kompletní průvodce motocyklovými výfuky: od sportovních po turistické
  • Motorbike 6/2024
  • Motorbike 5/2024
  • Motorbike 4/2024

Příspěvky motorkářů