Vánoční Freeride párty

vydáno 24. 12. 2013, text Jan Rameš, foto David M. Bodlák a spol.

Každý rok přemýšlíme, co pro vás do posledního čísla vymyslíme za bejkárnu. Oblíbili jsme si terénní závody, protože v terénu skoro nikdo nejezdíme. Letos jsme sáhli po Freeridech od KTM. Komu sedne víc dvoutakt a komu čtyřtakt? Komu to bude jedno? A kdo si rozbije kokos na čemkoli?

Přestože akci prezentujeme jako vánoční Freeride párty, zbaběle jsme ji uspořádali těsně před Mikulášem, protože to byl až do Vánoc jediný termín, na kterém jsme se shodli, a navíc bylo hezky. Jenže nám tak trochu nedošlo, že když si zvolíme první slunečný den po propršeném víkendu, tak teploty nad nulou budou fajn pro naše kancelářská těla, ovšem méně fajn pro povrch. Ale nakonec toho bláta a vody nebylo až tolik…

Jako Ground Zero jsme zvolili tréninkovou trať, kterou používá Míra Lisý pro své bahenní kurzy Bezpečně na motorce, což je naprosto parádní jednoduchá úzkokolejka pro offroadové začátečníky, jeden sjezd, pár miniaturních skoků, prostě nic, co byste neprojeli na supersportu, kdyby vám nevadilo, že to v tom blátíčku budete asi tak osmnáctkrát za kolo sbírat. Míra tam byl celý den s námi také, vytyčil nám nejlepší trať a samozřejmě nás také řádně demotivoval, když se slovy „jéé novej frírajd puč mi to“ názorně předváděl, že co se nám blbě leze po čtyřech, jemu se lépe jezdí na motorce, a že dvě kola při jízdě po rovné ploše jsou zbytečnost.


Proč byla Helča za anděla a k čemu jí pomáhala křídla, proč Kamil jezdil po trati v silničním ohozu, kdo se zamaskoval za Zemana a kdo neodložil šéfovskou kravatu ani na trati? 

Koukněte na fotky, výsledky tohoto klání najdete v Českých motocyklových novinách č. 26 těsně po Vánocích, hned v pátek 27. prosince.Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 11/2022
  • Výměna olejového filtru motorky
  • Motorbike 10/2022
  • Motorbike 9/2022
  • Motorbike 7-8/2022

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před 5 dny v 15:57
Nová Honda CL500 se nese v duchu bohatého retro stylu inspirovaného modely řady CL z let šedesátých a sedmdesátých.
Magazín Motoroute
20. listopadu v 19:41
CFMOTO odhalila na EICMA 2022 nové modely
Časopis Motorbike
6. listopadu
😍 Motorbike 11/2022 😍
Pomalu se chystáme na italskou výstavu EICMA, ale ještě předtím jsme si pořádně mákli na letošním předposledním vydání Motorbike 😎. Najdete v něm tradičně nejen slušnou dávku testů motorek, skútrů a čtyřkolek, ale krom dalšího třeba i reportáže ze závodů či dalších akcí, vonících benzínem. Prostě vše, o čem má správný motorkářský časopis být.
A věříme, že se vám i listopadový Motorbike (opět rozšířený na 124 stran) bude líbit! 😈
Více na www.motolife.cz/.../motorbike-11-2022-motorbike-45f4
Všechny příspěvky ...