Motocykl roku 2014

vydáno 14. 2. 2014, text jr, foto dmb, Yamaha

Již po osmnácté za sebou byla zahájena anketa Motocykl roku, kterou vyhlašuje sekce Moto při Svazu dovozců automobilů. Oblíbená soutěž, jíž se každoročně zúčastňují desetitisíce hlasujících z řad široké veřejnosti plus dvacetičlenná odborná porota, v níž mají ČMN i letos tři zástupce, tak nenápadně dosáhla plnoletosti, což hodlá náležitě oslavit. Třeba tím, že jeden hlasující může vyhrát úplně novou Yamahu MT-07!

Značka se třemi ladičkami ve znaku samozřejmě letos využívá svých novinek a nominovala hned čtyři stroje, stejně jako třeba BMW. Jmenovat všechny motocykly nebudeme, je jich 32, ty si raději prohlédněte na webu www.motocyklroku.cz nebo na výstavě Motosalon, kde bude možné také vhazovat anketní lístky, ale řekněme si aspoň pár slov ke změnám. Po loňském experimentu vypadly čtyřkolky, takže je to zase jen motocyklová anketa, a kategorií je sice pořád šest, nicméně jsou lehce pozměněné. Vypadly supersporty, kde je letos mrtvo, a naopak byly skútry rozděleny do dvou kategorií – do 125 cm3 a nad tuto hranici (v obou je po šesti kandidátech), což reflektuje velký boom osminek daný loňskou úpravou legislativy. Jinak i nadále zůstávají Endura včetně cestovních (tři soutěžící), Naked bikes opět se šesti adepty, čtyři stroje jsou v Cestovních silničních motocyklech, a trochu se změnil název a obsazení poslední kategorie, který zní Klasik včetně chopperů a cruiserů, takže tu vedle sebe může stát BMW R nineT, Honda Gold Wing F6C i Indian Chief Classic. Hlasovat pro své favority můžete až do 8. dubna, stroje označené písmenkem T můžete v průběhu sezony také otestovat.


Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 11/2022
  • Výměna olejového filtru motorky
  • Motorbike 10/2022
  • Motorbike 9/2022
  • Motorbike 7-8/2022

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před 6 dny v 15:57
Nová Honda CL500 se nese v duchu bohatého retro stylu inspirovaného modely řady CL z let šedesátých a sedmdesátých.
Magazín Motoroute
20. listopadu v 19:41
CFMOTO odhalila na EICMA 2022 nové modely
Časopis Motorbike
6. listopadu
😍 Motorbike 11/2022 😍
Pomalu se chystáme na italskou výstavu EICMA, ale ještě předtím jsme si pořádně mákli na letošním předposledním vydání Motorbike 😎. Najdete v něm tradičně nejen slušnou dávku testů motorek, skútrů a čtyřkolek, ale krom dalšího třeba i reportáže ze závodů či dalších akcí, vonících benzínem. Prostě vše, o čem má správný motorkářský časopis být.
A věříme, že se vám i listopadový Motorbike (opět rozšířený na 124 stran) bude líbit! 😈
Více na www.motolife.cz/.../motorbike-11-2022-motorbike-45f4
Všechny příspěvky ...