Motocykl roku 2014

vydáno 14. 2. 2014, text jr, foto dmb, Yamaha

Již po osmnácté za sebou byla zahájena anketa Motocykl roku, kterou vyhlašuje sekce Moto při Svazu dovozců automobilů. Oblíbená soutěž, jíž se každoročně zúčastňují desetitisíce hlasujících z řad široké veřejnosti plus dvacetičlenná odborná porota, v níž mají ČMN i letos tři zástupce, tak nenápadně dosáhla plnoletosti, což hodlá náležitě oslavit. Třeba tím, že jeden hlasující může vyhrát úplně novou Yamahu MT-07!

Značka se třemi ladičkami ve znaku samozřejmě letos využívá svých novinek a nominovala hned čtyři stroje, stejně jako třeba BMW. Jmenovat všechny motocykly nebudeme, je jich 32, ty si raději prohlédněte na webu www.motocyklroku.cz nebo na výstavě Motosalon, kde bude možné také vhazovat anketní lístky, ale řekněme si aspoň pár slov ke změnám. Po loňském experimentu vypadly čtyřkolky, takže je to zase jen motocyklová anketa, a kategorií je sice pořád šest, nicméně jsou lehce pozměněné. Vypadly supersporty, kde je letos mrtvo, a naopak byly skútry rozděleny do dvou kategorií – do 125 cm3 a nad tuto hranici (v obou je po šesti kandidátech), což reflektuje velký boom osminek daný loňskou úpravou legislativy. Jinak i nadále zůstávají Endura včetně cestovních (tři soutěžící), Naked bikes opět se šesti adepty, čtyři stroje jsou v Cestovních silničních motocyklech, a trochu se změnil název a obsazení poslední kategorie, který zní Klasik včetně chopperů a cruiserů, takže tu vedle sebe může stát BMW R nineT, Honda Gold Wing F6C i Indian Chief Classic. Hlasovat pro své favority můžete až do 8. dubna, stroje označené písmenkem T můžete v průběhu sezony také otestovat.


Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Drnovy testy z pravěku - Yamaha FZS 600 S Fazer
  • Drnovy testy z pravěku - Honda CBR 600 F
  • (Ne)poznané zaujímavosti Ducati - MONSTER, STREETFIGHTER, HYPERMOTARD & DIAVEL
  • Motorbike 7-8/2021
  • Zabudnuté tímy MotoGP – Team Luis d'Antin MotoGP

Příspěvky motorkářů

Miluju motorky
před týdnem ve 23:05
Druhý diel z edície - Drnovy testy z pravěku, dnes Yamaha FZS 600 S Fazer!

"Vzali šestku motor z Thunder Cata, kolem svařili rám z ocelových trubek, a kolik to udělalo parády..."

#serimotostories #milujumotorky
Časopis Motorbike
před týdnem v 16:21
MOTORBIKE 7-8/2021
Léto budiž pochváleno a s ním i prázdniny, dovolené, no prostě relax . Abyste se, třeba večer nebo když bude pršet, v době volna nenudili, je tu pro vás prázdninové vydání časopisu Motorbike. A protože jde o letní dvojčíslo, připravili jsme vydání rozšířené, tedy bezmála 150 stran! . Co na nich najdete? Především testy 16 motocyklů a skútrů , od superbiků přes nakedy po klasiku, od městských přibližovadel po cestovní endura. A samozřejmě i spoustu dalšího...
www.motolife.cz/.../motorbike-7-2021-motorbike-45c2
Miluju motorky
20. července v 14:34
Yamaha Motors oznamuje cíl celkové neutrality uhlíku do roku 2050!

Po přezkoumání plánu, který byl původně formulován v roce 2018, nyní japonský výrobce doufá, že do roku 2050 dosáhne úplné uhlíkové neutrality ve všech svých obchodních praktikách.

Znamená to, že jsou na cestě nové motocykly Yamaha? Jedním slovem ano. Japonský gigant konkrétně říká, že budou navrhovat nové formy mobility jedinečné pro Yamaha Motors.

Zdroje: https://www.rideapart.com/, https://www.rideapart.com/news/

#serimotostories #milujumotorky
Miluju motorky
19. července v 10:51
Společnost WMC ukazuje své plány pro běžný provoz na koncepčních výkresech!

Nové náčrty společnosti ukazují aerodynamický potenciál použitelný i pro běžný provoz. O plánech White Motorcycle Concepts se svým radikálním elektrickým WMC250EV jsme již informovali. Nyní nám firma poskytla pohled na designové náčrtky určené k ilustraci toho, jak by mohly být navrženy silniční stroje kolem jejího kanálu „V-Air“.

Zdroje: https://www.cycleworld.com

#serimotostories #milujumotorky
Všechny příspěvky ...