Divišov rozjel výrobu

vydáno 30. 9. 2013, text Ivo Helikar

Když jsme vás informovali o vlastnických změnách v divišovské Jawě, jen jsme doufali, že z toho v nejbližších měsících vznikne něco pozitivního. A první zprávy jsou zde.

Nejprve noví majitelé představili ještě ne úplně hotovou plochodrážní obnovenou a vylepšenou juniorskou dvěstěpadesátku na Memoriálu Luboše Tomíčka v Praze. To už jsme měli zprávy o výrobě náhradních dílů pro stávající motocykly. Potom pozvali novináře a hosty na představení nové dvěstěpadesátky do Divišova. Motocykly tu už dokonce kroužily po plochodrážním oválu. Mezi hosty nového majitele, společnosti D-ANA s.r.o., tu byli pozvaní slavní divišovští jezdci minulosti, provázel Standa Berkovec a konstruktér a jezdec v jedné osobě Martin Málek. Oslavit tuto vzácnou příležitost přišli i zaměstnanci továrny, žáci místní školy, starosta Divišova Zdeněk Eichler, obchodní partneři z Dánska a Ruska nebo místní farář Miloslav Kněz. Slavnostní okamžik sympaticky podtrhla hudba dívčí skupiny Dudlajda Fagotíky nebo účast jezdce GP Matěje Žagara. V následujících měsících by se firma měla připravovat na sezonu ledové ploché dráhy a do jara by měly být připraveny i nové klasické plochodrážní půllitry.
O pár dní později už zástupce společnosti Ota Kmínek předával vítězi Zlaté pardubické přilby Australanu Darcy Wardovi podle staré tradice nový stroj JRM. Pánové, jen tak dál, držíme palce…


Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 11/2022
  • Výměna olejového filtru motorky
  • Motorbike 10/2022
  • Motorbike 9/2022
  • Motorbike 7-8/2022

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před 3 dny v 15:57
Nová Honda CL500 se nese v duchu bohatého retro stylu inspirovaného modely řady CL z let šedesátých a sedmdesátých.
Magazín Motoroute
před 9 dny v 19:41
CFMOTO odhalila na EICMA 2022 nové modely
Časopis Motorbike
6. listopadu
😍 Motorbike 11/2022 😍
Pomalu se chystáme na italskou výstavu EICMA, ale ještě předtím jsme si pořádně mákli na letošním předposledním vydání Motorbike 😎. Najdete v něm tradičně nejen slušnou dávku testů motorek, skútrů a čtyřkolek, ale krom dalšího třeba i reportáže ze závodů či dalších akcí, vonících benzínem. Prostě vše, o čem má správný motorkářský časopis být.
A věříme, že se vám i listopadový Motorbike (opět rozšířený na 124 stran) bude líbit! 😈
Více na www.motolife.cz/.../motorbike-11-2022-motorbike-45f4
Všechny příspěvky ...