Divišov rozjel výrobu

vydáno 30. 9. 2013, text Ivo Helikar

Když jsme vás informovali o vlastnických změnách v divišovské Jawě, jen jsme doufali, že z toho v nejbližších měsících vznikne něco pozitivního. A první zprávy jsou zde.

Nejprve noví majitelé představili ještě ne úplně hotovou plochodrážní obnovenou a vylepšenou juniorskou dvěstěpadesátku na Memoriálu Luboše Tomíčka v Praze. To už jsme měli zprávy o výrobě náhradních dílů pro stávající motocykly. Potom pozvali novináře a hosty na představení nové dvěstěpadesátky do Divišova. Motocykly tu už dokonce kroužily po plochodrážním oválu. Mezi hosty nového majitele, společnosti D-ANA s.r.o., tu byli pozvaní slavní divišovští jezdci minulosti, provázel Standa Berkovec a konstruktér a jezdec v jedné osobě Martin Málek. Oslavit tuto vzácnou příležitost přišli i zaměstnanci továrny, žáci místní školy, starosta Divišova Zdeněk Eichler, obchodní partneři z Dánska a Ruska nebo místní farář Miloslav Kněz. Slavnostní okamžik sympaticky podtrhla hudba dívčí skupiny Dudlajda Fagotíky nebo účast jezdce GP Matěje Žagara. V následujících měsících by se firma měla připravovat na sezonu ledové ploché dráhy a do jara by měly být připraveny i nové klasické plochodrážní půllitry.
O pár dní později už zástupce společnosti Ota Kmínek předával vítězi Zlaté pardubické přilby Australanu Darcy Wardovi podle staré tradice nový stroj JRM. Pánové, jen tak dál, držíme palce…


Články na MotoLife

 • Šeri - Durris Bikes
 • Šeri - HJC RPHA 11 s vlastným dizajnom
 • Novinka 2021 - Honda CRF1100L Africa Twin
 • Motorbike 10/2020
 • Šeri testuje - Triumph Bonneville T120

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
včera v 0:55
Dovozce strojů CFMOTO, firma Journeyman CZ, pro sezonu 2021 výrazně navyšuje nabídku motocyklů. K již zavedeným 3 modelům v kubatuře 650 ccm v čele s bestsellerem CFMOTO 650MT a letošní novince 300NK přibude kompletně nová modelová řada s označením CL-X.
Bikes.cz
včera v 0:17
❗️ Pepa Sršeň testuje Honda CRF 1100 Afrika Twin.
Bikes.cz
před 2 dny v 0:08
Kvůli Euro 5 zmizí některé modely z evropského trhu 👎
Všechny příspěvky ...