Polini se pustila do výroby karburátorů

vydáno 25. 3. 2013, text Jan Rameš, foto Polini

Tento krok je v motocyklovém světě dost ojedinělý, i ty největší značky spolupracují se specializovanými firmami a karburátory či vstřikování si nechávají dodávat.

V Polini dlouhá léta spolupracovali s Dell´Ortem, ovšem před časem se pustili do výroby motorů pro závěsné létání, kde se jim pořád nedařilo najít toho správného partnera a karburátory bylo vždy nutné kompletně rozdělat a upravit (když jste ve vzduchu, tak to poslední, co potřebujete, je rozhašené krmení motoru), až se sami vrhli na vývoj a následně výrobu vlastních karbeců. Ty kromě toho, že jsou o značných 40 % lehčí než jiné běžné karburátory a mají samozřejmě určitá specifická, výkon příznivě ovlivňující řešení, mají ještě jednu velkou přednost, a sice vysoce precizní zpracování. Jeden karbec jako druhý, dalo by se říci, což ocení hlavně závodníci. Mimochodem právě racingové oddělení značky si novinku prý náramně pochvaluje. Nové karburátory Polini se právě dostávají na světové trhy, ten český nevyjímaje, nabízejí se v šesti průměrech difuzoru od 15 do 23 mm a ceny začínají na dvou a čtvrt tisících korun včetně daně.


Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 11/2022
  • Výměna olejového filtru motorky
  • Motorbike 10/2022
  • Motorbike 9/2022
  • Motorbike 7-8/2022

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před 5 dny v 15:57
Nová Honda CL500 se nese v duchu bohatého retro stylu inspirovaného modely řady CL z let šedesátých a sedmdesátých.
Magazín Motoroute
20. listopadu v 19:41
CFMOTO odhalila na EICMA 2022 nové modely
Časopis Motorbike
6. listopadu
😍 Motorbike 11/2022 😍
Pomalu se chystáme na italskou výstavu EICMA, ale ještě předtím jsme si pořádně mákli na letošním předposledním vydání Motorbike 😎. Najdete v něm tradičně nejen slušnou dávku testů motorek, skútrů a čtyřkolek, ale krom dalšího třeba i reportáže ze závodů či dalších akcí, vonících benzínem. Prostě vše, o čem má správný motorkářský časopis být.
A věříme, že se vám i listopadový Motorbike (opět rozšířený na 124 stran) bude líbit! 😈
Více na www.motolife.cz/.../motorbike-11-2022-motorbike-45f4
Všechny příspěvky ...