Strada a Terra, novinky Husqvarny

vydáno 17. 7. 2012, text PtP, foto Husqvarna

Italská značka představila v minulých dnech dva nové modely, s nimiž chce posílit svou pozici na trhu s civilními motocykly.

Ještě donedávna byla Husqvarna brána jen jako výrobce sportovního náčiní pro offroadové jezdce. Poté, co ji koupila německá značka BMW, se ale situace změnila, a tak byla v loňském roce představena devítistovka Nuda a další koncepty naznačující směr, kterým se chce italská značka vydat. Své vize potvrzují dvě novinky nazvané Terra a Strada.

Oba motocykly pohání koncernový jednoválec o objemu 652 kubíků, známý také z BMW G 650 GS. V Husqvarně ho poladili a přidali mu tak deset koníků navíc. Měření ukázalo 58 koní při 7250 ot./min. a 60 Nm při 5750 ot./min. Na přání je možné motor seškrtit na 48 koní.

Podvozek tvoří ocelový trubkový rám, USD vidlice a dva druhy kol. A to je vlastně hlavní rozdíl mezi oběma modely. Terra je na drátech s jednadvacítkou vpředu, Strada má paprsková kola (vpředu 19 palců). Hmotnost je pod 170 kg a nízké by mělo být také těžiště, to díky optimálně uložené palivové nádrži. Cena pro český trh zatím nebyla stanovena, každopádně by první kusy měly být v republice na podzim.
Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 5/2022
  • Motorbike 4/2022
  • Motorbike 3/2022
  • Šeri testuje - Ducati Monster 1100 EVO – Dlouhodobý test
  • Blood Ridaz

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
před 4 dny v 15:12
Keďže motoristický šport sledujem od svojich piatich rokov, konkrétne od roku 1979, spomínam si na rôzne zásahy funkcionárov počas totalitného režimu do práv pretekárov, pričom jednou z najsilnejších spomienok je pre mňa zavedenie tzv. komerčných stykov, cez ktoré povolili vybraným jazdcom reprezentovať, ale tí si to museli tvrdo platiť a nesmeli bodovať do domáceho šampionátu… Že ešte aj po viac ako 30 rokoch dýcha zastrešujúca organizácia duchom totality je však pre mňa k neuvereniu…
Magazín Motoroute
před 5 dny ve 22:26
Nepropásni svátek příznivců značky Ducati ❗️
DUCATI DEN se uskuteční ve středu 8. června 2022 od 9 do 18 hodin v areálu Autodromu v Mostě.
Časopis Motorbike
6. května v 15:50
Květnový Motorbike je na stáncích! Víc se dovíš  na www.motolife.cz/.../motorbike-5-2022-motorbike-45ec
Bikes.cz
28. dubna
Informace, které nejsou začátkem sezóny na škodu...
Všechny příspěvky ...