Dvě nová retra z Milwaukee

vydáno 3. 2. 2012, text PtP, foto Harley-Davidson

Výrobce motocyklů Harley-Davidson představil dvě novinky pro nadcházející sezonu. Oba motocykly mají jedno společné - opírají se o starou školu.

Vysoká řídítka, štíhlé jedenadvacetipalcové přední kolo, štíhlá stavba, to je model Sportster Seventy-Two. Jak uvádí oficiální informace, má tento model navázat na průkopnickou éru chopperů, kdy motocykly byly právě takto často upravovány. Minimalistický vzhled a řada retro prvků jsou povedené. Jezdecký posez bude dost ortodoxní, takže nic pro usedlejší strejdy. I když je sedlo jen 71 mm nad zemí, nohy budou mířit dopředu a ruce vysoko.

Ze stylových prvků zmiňmě ještě bíle boky pneumatik a lak kombinující decentní perleť (tři možné barevné varianty - červená, tmavě modrá a černá) a oldschoolovou grafiku. Motoricky jde o dvanáctistovku Evolution s maximálním točivým momentem 99 Nm už při 3500 otáčkách. Pětistupňová převodová skříň je ukryta pod efektními retro kryty.


Hubeňour

Druhou zimní novinkou je model Softail Slim, opět motocykl vracející se ke starým časům. Tentokrát se ale musíme vrátit až do padesátých let. Filozofií Slimu je nechat vyniknout motor a ostatní části zeštíhlit a zminimalizovat. „Přišel čas pro motocykl, který bude mít jako hlavní optický prvek motor," říká Casey Ketterhagen, Harley-Davidson Senior Designer. „Proto jsme Softailu nasadili dietu a vrátili proporce zpět motoru. Zmenšili jsme zadek použitím užší pneumatiky, zúžili blatník a motor je znovu dominantní. Úmyslně jsme nechali prázdné místo mezi koncem sedla a nádrží, takže jezdec vidí shora motor. Je prima podívat se dolů a vidět zdroj síly."

Motor je samozřejmě Twin Cam o objemu 1690 kubických centimetrů. Točivý moment je v tomto případě 134 Nm při 3000 otáčkách. Zajímavá jsou také řídítka s hrazdou, tak jak byla v poválečných letech v módě. A aby byla iluze co nejdokonalejší, lak je prostě jednoduchý. Motocykl bude k dostání ve třech barevných provedeních - černá mat, černá lesk, tmavě červená.
Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 5/2022
  • Motorbike 4/2022
  • Motorbike 3/2022
  • Šeri testuje - Ducati Monster 1100 EVO – Dlouhodobý test
  • Blood Ridaz

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
před 4 dny v 15:12
Keďže motoristický šport sledujem od svojich piatich rokov, konkrétne od roku 1979, spomínam si na rôzne zásahy funkcionárov počas totalitného režimu do práv pretekárov, pričom jednou z najsilnejších spomienok je pre mňa zavedenie tzv. komerčných stykov, cez ktoré povolili vybraným jazdcom reprezentovať, ale tí si to museli tvrdo platiť a nesmeli bodovať do domáceho šampionátu… Že ešte aj po viac ako 30 rokoch dýcha zastrešujúca organizácia duchom totality je však pre mňa k neuvereniu…
Magazín Motoroute
před 5 dny ve 22:26
Nepropásni svátek příznivců značky Ducati ❗️
DUCATI DEN se uskuteční ve středu 8. června 2022 od 9 do 18 hodin v areálu Autodromu v Mostě.
Časopis Motorbike
6. května v 15:50
Květnový Motorbike je na stáncích! Víc se dovíš  na www.motolife.cz/.../motorbike-5-2022-motorbike-45ec
Bikes.cz
28. dubna
Informace, které nejsou začátkem sezóny na škodu...
Všechny příspěvky ...