Eigo Sato nepřežil pád

vydáno 1. 3. 2013, text Ivo Helikar, foto Red Bull

Nejlepší a nejznámější japonský FMX jezdec, čtyřiatřicetiletý Eigo Sato se během tréninku na akci Red Bull X-Fighters nedaleko svého domova v Iwaki City v Japonsku vážně zranil. Po převozu do nemocnice zemřel.

Sato pocházel z Iwaki Fukushima, ve své zemi se stal průkopníkem freestyle motokrosu a rádcem dalších začínajících jezdců. „Eigo Sato mě naučil všechno. Věnoval mi všechen svůj čas a vždy byl po mém boku. Byl můj hrdina a nejlepší přítel. Bude mi chybět,“ řekl o něm jeho kolega a další FMX špičkový jezdec Taka Higashino.

V roce 2003 skočil Sato jako první Japonec backflip, v následujících letech se objevoval na jednotlivých podnicích světového turné Red Bull X-Fighters. V roce 2009 se poprvé zúčastnil celého seriálu a celkově skončil na třetím místě, v loňském roce dosáhl na páté místo a pro letošní rok byl považován za jednoho z kandidátů na celkové pódium.

Čest jeho památce.
 Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 5/2022
  • Motorbike 4/2022
  • Motorbike 3/2022
  • Šeri testuje - Ducati Monster 1100 EVO – Dlouhodobý test
  • Blood Ridaz

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
před 3 dny v 15:12
Keďže motoristický šport sledujem od svojich piatich rokov, konkrétne od roku 1979, spomínam si na rôzne zásahy funkcionárov počas totalitného režimu do práv pretekárov, pričom jednou z najsilnejších spomienok je pre mňa zavedenie tzv. komerčných stykov, cez ktoré povolili vybraným jazdcom reprezentovať, ale tí si to museli tvrdo platiť a nesmeli bodovať do domáceho šampionátu… Že ešte aj po viac ako 30 rokoch dýcha zastrešujúca organizácia duchom totality je však pre mňa k neuvereniu…
Magazín Motoroute
před 4 dny ve 22:26
Nepropásni svátek příznivců značky Ducati ❗️
DUCATI DEN se uskuteční ve středu 8. června 2022 od 9 do 18 hodin v areálu Autodromu v Mostě.
Časopis Motorbike
6. května v 15:50
Květnový Motorbike je na stáncích! Víc se dovíš  na www.motolife.cz/.../motorbike-5-2022-motorbike-45ec
Bikes.cz
28. dubna
Informace, které nejsou začátkem sezóny na škodu...
Všechny příspěvky ...