Festival okoření 3D film

vydáno 25. 6. 2012, text Petr Pour

Na přelomu června a července opět ožije motorkářským filmem slovenský Ružomberok. Také letos chystají organizátoři pro návštěvníky řadu zajímavých novinek.

Po předchozích dvou ročnících směrovaných do zimních měsíců se ten letošní uskuteční přesně v polovině roku, tedy od 28. června do 1. července. Návštěvníci tedy budou moct dorazit na motocyklech a „živé“ motocykly budou také významným doprovodným programem.
Ale po pořádku. Filmový festival je především o filmech, tak jimi začněme. Organizátoři se mohou pochlubit řadou slovenských nebo dokonce evropských premiér. Bezesporu největším trhákem je na festivalu poprvé promítaný film ve 3D (kdo by náhodou ještě nevěděl, jde o prostorovou iluzi). Jmenuje se Closer to the Edge a zachycuje prostředí věhlasné TT na ostrově Man. Pro mnohé to je jedinečná příležitost, jak „na vlastní kůži“ zažít atmosféru tohoto závodu.

Slovenskou premiéru si odbude (česká už byla, psali jsme v ČMN) také dokument o cestě Libora Podmola na trůn mistra světa v FMX. Snímek nazvaný Tomorrow Will Be Better je plný vážných i humorných okamžiků a rozhodně patří mezi to nejlepší, co s motorkářskou tematikou v poslední době vzniklo. Sportovní tematice se věnuje také film Fastest nahlížející do zákulisí MotoGP nebo slovenský dokument 144 hodin o Šestidenní. Velké zastoupení v programu mají cestovatelské snímky, ať už z Balkánu, Íránu, Arménie, Nepálu, či africké Namíbie. Kompletní program včetně ukázek naleznete na internetových stránkách festivalu www.filmfest.sk.

Letní termín umožňuje naplno využít motocyklů také jako doprovodného programu. Ve spolupráci s místními prodejci bude připraven čtyřicetikilometrový okruh, na kterém si budete moct vyzkoušet zajímavé stroje. Neměly by chybět novinky jako Honda Crosstourer, Triumph Tiger Explorer, litrový Versys či Yamaha Super Ténéré World Crosser. A jak by řekl Horst Fuchs: „To pořád ještě není všechno.“ Na vyzkoušení budou také adventure biky od KTM, Moto Guzzi anebo šestiválec BMW K 1600 GT a mnoho dalších. Zkrátka bude z čeho vybírat.

Aby toho nebylo málo, ve spolupráci se slovenským Slovnaftem bude připravena bezplatná akce pro vaše motocykly. Zdarma vám zde vyčistí, napnou a namažou řetěz. To se hodí, pokud přifrčíte odněkud z větší dálky. Stejně tak zadáčo si budete moct vyzkoušet helmy Shoei.
Pod širým nebem se uskuteční kaskadérská show, výstava motocyklů, besedy s cestovateli a také slovenskými účastníky Rally Dakar. Nebude chybět ani nejúspěšnější Slovák Štefan Svitko, jenž letošní ročník dokončil na exkluzivním pátém místě.

Pro motorkáře budou navíc připraveny základní služby, jako bezplatná úschovna věcí, parkoviště vyhrazené pouze pro motocykly přímo u centra dění nebo slevy na ubytování s hlídaným parkovištěm a garáží. Během festivalu toho bude k vidění a prožití mnohem víc, a protože kapacita není neomezená, je lepší si vstupenky na jednotlivé bloky zarezervovat předem.


Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 11/2022
  • Výměna olejového filtru motorky
  • Motorbike 10/2022
  • Motorbike 9/2022
  • Motorbike 7-8/2022

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před 5 dny ve 12:15
MotoRoute 6/2022 vychází 9. 12. 2022
Magazín Motoroute
26. listopadu v 15:57
Nová Honda CL500 se nese v duchu bohatého retro stylu inspirovaného modely řady CL z let šedesátých a sedmdesátých.
Magazín Motoroute
20. listopadu
CFMOTO odhalila na EICMA 2022 nové modely
Časopis Motorbike
6. listopadu
😍 Motorbike 11/2022 😍
Pomalu se chystáme na italskou výstavu EICMA, ale ještě předtím jsme si pořádně mákli na letošním předposledním vydání Motorbike 😎. Najdete v něm tradičně nejen slušnou dávku testů motorek, skútrů a čtyřkolek, ale krom dalšího třeba i reportáže ze závodů či dalších akcí, vonících benzínem. Prostě vše, o čem má správný motorkářský časopis být.
A věříme, že se vám i listopadový Motorbike (opět rozšířený na 124 stran) bude líbit! 😈
Více na www.motolife.cz/.../motorbike-11-2022-motorbike-45f4
Všechny příspěvky ...