Přečtěte si v ČMN 46/2010

vydáno 12. 11. 2010, text Petr Pour

Abaja to dokázal! ! ! Náš jezdec po třech letech opět vyhrál závod mistrovství světa. „Byl to opravdu brutální zážitek,“ komentoval svůj úspěch Karel Abraham. Přinášíme vám exkluzivní rozhovor, který poskytl ČMN.

Číňané, zdá se, už se naučili dělat kvalitně i velkoobjemové motocykly. Kromě italského veletrhu totiž proběhl také veletrh v Číně, na kterém bylo představeno několik modelů s motory o objemu nad 250 cm3 z tamní produkce. Zřejmě nejpovedenější je Loncin 650, který (stejně jako ostatní) vám představíme v aktualitách.

V testu tentokrát porovnáme Hondu VT1300CX a Harley-Davidson Fat Boy Special. Tovární custom chopper od Hondy se postavil nadstavbě americké legendy. Ať už se přikloníte k jednomu nebo druhému stroji, jisté je, že oba nejvíc zaujmou „zlé“ hochy bojující proti všem konvencím.

Pro některé motorkáře sezona končí s příchodem chladného a sychravého počasí. Právě pro ně máme deset rad, jak zazimovat svůj motocykl. A nezapomněli jsme ani na přípravu oblečení pro zimní spánek.

„Je tam laďák, takže to má lepší zvuk a líp to jede,“ můžete často slyšet od motorkářů. Jak je to ale doopravdy s použitím laděných koncovek? To rozluštil Hawk. Ono je totiž potřeba víc než jen nasadit na konec trubku jak od kamen.

Opět se vracíme k milánské výstavě. Tentokrát pro vás máme fotoreportáž složenou z nejzajímavějších perliček. A nechybí ani sličné hostesky.

David doslova na vlastní kůži vyzkoušel nepromokavost textilní bundy Forbikers Ranger 3XL. Jak tento svršek dopadl v dlouhodobém testu, se dočtete na straně 15.

Myslíte, že je možné postavit si například Harleye ze čtyřicátých let z úplně nových dílů? Je! H-D má totiž ohromnou zásobu aftermarketových dílů snad na všechny stroje od roku 1936. Na straně 20 vám tak můžeme představit stroj, který sice vypadá jako originál Shovel/Knuckle, ale rok výroby má 2010.

Sekáč je tentokrát věnován klasice menších cestovních endur, Hondě Transalp. Jak už to u Hond bývá zvykem, výkon a cena jsou i po letech v rovnováze.

V Historii si můžete přečíst třeba o závodnickém rodu Bursů nebo o předválečném motokole ES-KA s motorem Fichtel & Sachs.

V Mexiku skončila Šestidenní. Tento svátek všech enduristů nepřinesl na špici žádnou změnu – potřetí v řadě vyhráli Francouzi. Velkou reportáž naleznete ve sportu. Stejně jako průběh závodu Moto GP, ve kterém Abaja urval první místo.


Nepřehlédni na MotoLife

 • Motorbike 5/2020
 • Bridgestone rozšiřuje portfolio o čtyři nové pneumatiky s vynikající adhezí a ovladatelností
 • Motorbike 4/2020
 • Jak na baterie po zimě
 • Sdílené elektrické skútry BeRider brzy odstartují i v Brně

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Aktuálně na MotoLife

Příspěvky motorkářů

Bikes.cz
včera ve 22:33
     0   0
Pohodlné ojeté motorky od Honzy Karáska
Bikes.cz
včera v 17:57
     0   0
Top 5 nejrychlejších motorek
Bikes.cz
před 2 dny ve 23:08
     0   0
Nehoda motorkářky ve 190 km/h - chyběl tlumič řízení❗️
Magazín Motoroute
před 2 dny ve 22:35
     0   0
Novinka z dílny MaxTo s možností spárování s telefony, bluetooth sluchátky, GPS či hudebním přehrávačem.
Všechny příspěvky ...